bugün

laa oğlum ne bu haller sende ki hele bir anlat bakayım. oturdun bir de harbi harbi ders çalışıyorsun. bir iki şiir oku kalk yat sonra. bak yarın okul yok. ee okul yok sen niye okula gidiyorsun lan? oğlum ne adamsın. gör de bare gittiğine değsin. tadını çıkar hacı bu kadar güzel günler her zaman gelmez...**
Silkin ve kendine gel.
(bkz: ben bu yazıyı on yıl sonrama yazdım)
şeytanımı koluma takıp gitmeliyim... yeni bir cehennem kurmalıyım kendime...
oğlum daha güzelini bulabilirsin sende ki bu dil olduğu surece en güzelini tavlarsın.siktir et onu tamam mı?
işin gücün yok muydu senin.
insanları kendim gibi zannediyorum hala!
insanları kendim gibi zannedip, kendim gibi ilgileniyorum hala!
Sevdiklerimi kendi yarattığım yalancı bir dünyada yalancı bir yere koyuyorum hala!
Sevdiklerim beni üzüyor hala!
Beni üzenleri çok seviyorum hala!
Beni en çok üzeni çok ÖZLÜYORUM hala!
Aptalım hala!
Kendimden memnunum hala!
Kalleş aşkıma gülümsüyorum hala!
Arkamdan iş çevirenlere ortak oluyorum hala!
Dostluklar yalanmış öğrenemedim hala!
Sevdiğimden sevdiğim için kaçıyorum hala!
Canım canımdan alınıyor ben sessizce izliyorum hala!
yaşam formlarına rağmen ve inadına insanım hala!
Üzgünüm ama HAYATı ÖĞRENEMEDiM hala!
sen yoksun.
candy nasılsın?
sigara sağlığa zararlı.***
Bin sene de okusam, '' Ne Biliyorsun " diye sorsalar bana , "Haddimi Bilirim'' derim...*
Hayatıma girerken ben 'Farklıyım' Beni başkaları ile kıyaslama diyenleri yolcu ederken; Sende onlar gibisin diyerek uğurluyorum. Aslında kimsenin farkı yok kimseden tek fark ne biliyor musunuz? Biri biraz daha becerikli yalan söylüyor, Biri biraz daha iyi oynuyor. Hepsi Bu...
bu aralar canını fazlasıyla sıkan olaylar var. aslında sen bunları biliyorsun. o kızı halen unutamadın. aradan tam 1 yıl geçicek ve halen aklında. 1 yıl içinde başkalarından hoşlanır gibi oldun ama hepsi geçip gitti. ama bu halen kalbinde kaldı. artık iyice anladın bu kız kalbinde çok sağlam bir yara izi bıraktı. bir ara bu yara kapanıyor gibiydi umut vardı ama şu sıra 2 gün önce rüyanda onu gördükten sonra iç kanama yapmaya başladı. o kız gibi birinin karşına çıkamacağına o kadar inandırdın ki kendini bir türlü başkasına bağlanmak için konsantre olamıyorsun. ama şunu anlamalısın ki dostum o kız gitti. bir daha geri gelmemek üzere. ama aklında halen o var. ne yapmaya çalışıyorsun anlamadım ki bir daha geri geleceğini mi düşünüyorsun, bir gün. elinden gelse utanman olmasa bu yazıyı okuyabilmesi için elinden geleni yapacaksın. acı çekmek hoşuna gitmiyor herhalde. ama elinde değil biliyorum ama bu bahanede değil.
başkalarına konsantre olamıyorsun ve yalnız kalıyorsun. bu durumda canını sıkan olaylardan. yaran içten kanamaya başladı başkasını değil onu istiyorsun ama yalnızlıktan şikayet ediyorsun.
şunu bilmelisin ki dostum sen iyi bir insansın ama iç kanamayı düzeltmediğin sürece yalnız kalacaksın. korkmaya başladım lan artık hayatın boyunca bir daha birini gerçekten sevemeyeceksin diye.
yaralar iç kanama yapmasın. hoş değil.!!

he unutmadan. vizelere çalış dostum.
kendime sorduğum soruların cevabını hiçbir zaman alamıyorum.
malsın sen. yemin ederim malın önde gidenisin. hayatına girmesine ihtimal olmayan bi insana aşık oldun. önceleri kabul etmedin. olmayacağına inandırdın kendini, sonralarında kabullendin. işte mallık burada devreye giriyor: ne zaman unuttun kaçanın kovalANdığı felsefesini! biliyorum bu şans iki kere bi insana bahşedilmez dedin; elinden geleni de yaptın. olmadı.

bundan sonra herkese aynı acımasızlıkta olacağına eminim. olman gerektiğini öğrendin. senin gülen yüzünü hak etmeyen insanlara göstermemen gerektiğini bir kez daha gördün. bir kez daha kendini ezdin ve ayağa kalktın. bunları biliyorum. ama birde şunları biliyorum;

sen "defol git" deyip bi kenara çekilecek insanlardan değilsin.
kendi egon için duygularını bertaraf edecek bi insan hiç değilsin.
ben umursamam arkadaş, aynı mekanda olalım gözlerin ta göbeğine bakarım diyebilecek yada bunu uygulayacak bi insan zaten değilsin.

sen, gerekirse onu gördüğünde o mekanı terkedip gidecek, yolda gördüğünde yan yola sapacak, görmemek adına her detayı düşünecek birisin.

olma işte! böyle olma. bunu yapma. sana neler neler söyleyip; sonrasında defolup giden bi insan için bunları düşünme. lütfen bana kendini öldürtme. yaparım bilirsin.
ya sus zıbar yat artık kızım yeter yaa... kimseye bir faydan yok, kendine hiç yok. anca milleti üz, kır. başka neye yararsın ki?
bu ne yaman çelişki böyle. seni tanıyamıyorum artık yıllardır yetiştirdiğim benle alakan kalmayacak bu gidişle topla kendini.

içimdeki diğer bene itafen.
kendine gel artık kızım !
toparlan, hayat devam ediyor.
(bkz: hayat ne garip değil mi vapurlar falan)*
bu yıl sınava giriceksin fakında mısın ?
sınav dışında herşeyi kafana takıyosun bişeyler falan.
hayır neyin kafasını yaşıyosunki sen ?
baban bir şirket falan mı vaad ediyo haberi olmadan?
nedir yani.
sinirlendim.
Hiçbir şey için benimdir demem, sadece derim ki; yanımdadır... Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder daima benimle kalır...
yakında öleceksin.

en azından günde 3 paket sigara içmeye devam ettiğin sürece. bırakmalısın, ama biliyorum bırakamıyorsun. bir nebze olsun rahatlatıyor seni, evet rahatlamaya ve bazı şeyleri düşünmemeye ihtiyacın var. ah bir de gülsen. şöyle içinden gele gele, arkadaşlarınla bir yerde bir kaç kadeh bir şey içerken, durup dururken kahkahalar atsan. deli mi derler? varsın desinler, zaten biliyorlar deli olduğunu. en azından üzere olduğunu. artık şu ilaçlardan vazgeçmelisin. robota çeviriyor onlar seni. ölmek istiyorsun, hatta buna cesaretin var ama onun bir tebessüm kırıntısı yüzünden vazgeçiyorsun.

unutmalısın onu.

18 aydır deniyorsun ama bir sonuç vermedi biliyorum. biraz daha sabret, güzel günler yakındır. hep bunu düşünüyorsun. güzel günlerin tekrar geri geleceğini. küçükken babandan yediğin dayakların morlukları hala ellerinde var. cam kesiği izi, dikiş izi. yaraların kapanıyor ama hala kanıyor. yavaş yavaş kanıyorsun biliyorum. biraz olsun unutmaya çalış, takılı kalma ona. yapabilir misin? yapamazsın biliyorum. çünkü sen onun adına bir kere aşk dedin. üstüne gelmedi hiç kimse, gelemedi. mutfak rafında tek bardak alan yere, kalbim diye onu koydun. kim geldiyse hep onun üstüne. en altta o olduğu için sen hep onu hissettin. başkalarının gülüşlerinde, şarkı sözlerinde, ney taksimlerinde. bir gün olsun onu aklından çıkarmadın, yapamadın. çünkü ona ihanet etmiş sayılacaktın. yazdın, istemedi. sen daha çok yazdın, mürekkebin bitti damarlarını kestin. kanaya kanaya yazdın, fark etmedin. intiharı denedin, günlerce hastanede yattın. peki ne değişti? hiçbir şey. yine onu seviyorsun, yine onu özlüyorsun, yine onunla ilgili hayaller kurup, onsuzluğu yaşıyorsun. acı verici biliyorum. ama bir şeyler yapmalısın, yoksa ; yakında öleceksin.

gitmelisin, en azından denemelisin.

bu şehri terk etmeyi çok denedin, biliyorum. her zaman deniz gördüğünde, o gün geldi aklında, onun gözlerinden istanbul'u izlediğin o günün hatrına vazgeçtin. ama gitmelisin canım kardeşim. bu şehri onunla beraber terk etmelisin. bir yarını burada bıraksan da, asırlık çınarlar gibi dimdik, bir elinde bavulun nereye gittiği bilinmeyen o gemiye binmelisin. düşünmemelisin. arkanda kalanlara iyi bir hayat sunmak istedikçe yine aynı hataları tekrarladın. bilirsin, seni çok sevdi onlar ama sen hissedemedin. çünkü her zaman aklında o, fikrinde o, kaleminde o vardı. ağlayarak döktün incilerini kağıda, şiirler yazdın. yine istemedi, git dedi ve sen her gitmek istediğinde onu biraz daha çok sevdin.

sevmemelisin, en azından hissetmeyeceksin.

kafanı her yastığa koyduğunda, karanlık odanda tavanda hep yıldızları hayal ettin. onu hep bir yıldıza benzettin. karanlıkta gördüğün, dokunamadığın rüyalarındaydı hep. cemal süreya okudun, parmaklarının ucuna hapsettin onu. dokunduğun her yerde onu hissettin. hissetmeyeceksin canım kardeşim. onun hissettiği kadar, hiç hissetmeyeceksin. onun gittiği gibi sende gideceksin. düşünmeyeceksin arkanda bıraktıklarını, arkanda kalanları özlemeyeceksin.
insan bir kendine gelmeye çalışır. ne bu hal? beynin uyuşmuş farkında değilsin. iki kelime edecek halin yok. iyi misin diye soracağım ama vereceğin mal cevaplardan korktum şu an. bi duvar örmüşsün kendine saklanmışsın arkasına bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı ne ordan çıkmaya çalışıyorsun ne de işine geliyor. aha bu mal cümleler gibi de malsın! kendi içinde ufalmışsın sen. göremiyorsun içini. bak bak biraz daha ara bulursun kendini. sen kaybettin kendini. sen sen değilsin ki. aramaya devam et. bulduğunda farklı olacağının farkındasın çünkü. ya böyle kal ya da defol. gözüm görmesin seni. şimdi gidebilirsin. mallığınla baş başa kalabilirsin.
hep kendini ön planda tut, her zaman yangında ilk kurtarılacak sen ol. olmak istediğin yerde ol. ruhunun bedenine sığmasına izin verme, çok oku, başka hayatlar, başka insanlar tanı. empati kur. merak et, bilmediğin şeyleri öğren. boş zamanlarda sevdiğin şeyleri yap, zaten yeterince mecburiyet var. seni ileriye taşıyacak, sana kendini iyi hissettirecek kişilerle birlikte zaman geçir. sağlığına önem ver. yapmak istediklerini erteleme(belki ertelersen geri dönecek şans bulamaz pişman olursun). yaptıklarından pişman olma. affetmeyi öğren, içinde kin büyütme ama salak olma. affet ama unutma. kendini sev ve iyi bak. çünkü ne olursa olsun elinde tek kalan yine sen olacaksın.
GÜÇLÜYÜM, GÜZELiM, TATLIYIM, EGLENCELiYiM, HERSEYi BASARABiLiYORUM, MÜKEMMELiM,
YERiMDE OLMAK iSTEYEN BiR SÜRÜ iNSAN VAR, MÜZiSYENiM VE ZEKiYiM AH AH KAHRETSiN..!!! ... <3 I LOVE ME XD
bayram gelmiş neyine... çalış dur, köle isaura!...