bugün

sevgili 16 yaşındaki halim;
n'apıyon lan? iyi misin?
bak şimdi sana şunları yazayım;

senin o dönemlerde bir sevgilin olacak, gizem diye.
bak o kızı sakın bırakma.
o kızda iş var bak, seni seviyor, demedi deme.

o zamanlardaki sözde arkadaşın olan gamze diye bir kız var.
o sana ilk sigarayı uzatacak, iç diyecek.
sen ısrar edince arkadaşlarla bir olup sana zorla içirecekler.
sakın içme, kaç oradan, koşabildiğin kadar koş.
bak senin yüzünden ben şimdi en ufak merdiven çıkmamda, koşmamda yoruluyorum.

sakın günde bir tıraş olma mallığını yapma, yüzüne jilet sürme.
sakallarının çıkması için elinden geleni yapma.
sana bu yüzden çok küfrediyorum, haberin olsun.

ha bir de,
sakın hocanın sandalyesinin çivisini çıkarma.
o zaman çok dayak yiyeceksin, haberin olsun.
hala tırnak izi yüzümde duruyor herifin.

neyse, söyleyeceklerim bu kadar.
kendine iyi bak.
ya da bakmazsan bakma lan, banane.
geçmiş gitmiş zaman...
16 yaşındaki halime...
ya sen ne pısırıksın ya, her şeyden korkuyorsun, insan gördüğünde kaçacaksın neredeyse. tamam anlıyorum, hayat pek iyi davranmamış zamanında, darbe üstüne darbe almışsın, evet hep çok popüler olduğun halde şu anda hiçbir halt değilsin ve kimsenin umurunda da değilsin. ya sen kendi kendine yetersin inan bana. şu korkularından bir sıyrıl, bir bak içinde olanlara.
bir de lütfen şu tek ve tam arkadaş modundaki inanışından vazgeç, aslında sen de çok sağlıksız olduğunun farkındasın ama başka insanlardan korktukça ona mahkum olduğunu göremiyorsun. güvensizliğinden kaybediyorsun canım benim, bir gözünü aç ve aynaya bak, ne görüyorsun?
bir de lütfen o çocuğa açılma! ya anlamıyor musun, sen özgür ruhlu bir insansın, o ise olsa olsa devlet dairesinde çalışabilecek potansiyelde özgür, hayata bakışlarınız farklı, içiniz farklı, ona yaptığın hiçbir şeye değmez, sen anla beni olur mu? dikkatli ol!
hani hayatının geri kalanının hep kötü geçeceğine dair bir inanışın yeşermeye başladı ya şu sıralar, şimdi bunu söylediğimde bana sen ne anlarsın diyeceksin ama emin ol hayat karşına bugün seni adam yerine koymayanlara sunduğuyla kıyaslanamayacak güzellikte şeyler sunacak. 2 yıl sonra gözlerden kıskançlığın barizliğini okuyacaksın.
ya bir de lütfen artık o saçlara bir şekil yap, tamam kesimin güzel, saçların güzel şekilleniyor ama yüzünü ortaya çıkart, emin ol saçlarını toplamak sana çok yakışıyor. hem de tahmin edebileceğinden çok daha fazla.
bak bir de öss kasmaya başla, alman müfredatıyla logaritmayı gördün zaten, biraz da normal 9. sınıfların öğrendiklerinden bir şeyler kapmaya çalış, potansiyelin var buna inanamasan da. hem zaten potansiyelin olmasa ne yazar, koruyucu meleğin daima yanında!
Öfkeni kontrol et, spor yap, tırnaklarını yemekten vazgeç, insanların hayatlarını değil kendi hayatını yaşamaya başla, dünyada tek sen varmışçasına...
öpüyorum seni çok, kendine iyi bak

NOT: almanların hepsi aynı, uğraşma, laf anlamazlar, sözlülerinin iyi olmasını hele hiç bekleme kuhrt dışında, polemiğe girme, kızarım haaa!!!
16 yaşımdaki yani iki sene önceki halim. oğlum bak sana diyorum dersaneden çıktığın gibi fen bilimlerinin kapısına gidiyorsun. orada yüzü sivilceli bir kız çıkacak. ona sarıl. bir şey demeyecektir. ha en fazla tokat atar. sonra adını söyle. unutma sen hakigiyenadamsın. bak o kız sigara sevmiyor. süleymandır murattır cigodur onlara beyler fazla sigaranız var mı sorusunu sorma. bak o günden sonra ilk paketini alacaksın. okulda fulyadan tek yunustan çakmak istediğin gün var ya, işte o gün okula uğrama. bu zevkten mahrum bırak kendini. kızın sevgilisi olacaktır. o an uzakta ama. o kızı o an vazgeçir o sevdadan. geç kalırsan bu yazın başında sinir hastası olacaksın o yüzden. kız sonraki sene sizin dersaneye gelicek. sınavda 3 değil de 4.sınıfa düş. orada makaranı yap. kızı daha çabuk etkilersin. bak sana diyorum hani o cansu triplerine giriyorsun ya o zamanlar, daha görme fırsatın varken git arkadaş kalalım de. kızın sohbeti iyiymiş andaçta okudum. çanakkale gezisinde bir kızla tanışacaksın, onunla muhabbetini ilerletme sakın. numaranı istediğinde kullanmıyorum de. annemin numarası de. bir şey de ama konuşma onunla. sonra acıtırsın kendini. tabii hayatına muhteşem bir dost ekleyeceksin o gezide. hemşirenin teki. ama çok iyi bir kız. şu anda da olduğu gibi hep o fen bilimlerindeki kızı düşün. geçen kasım kızın biri facebooktan sana bir şey sorabilir miyim diyecek. cevap atma ona. facebookunu kapat. akıllı ol cici ol. ygs ve lys sorularını söylemek isterdim sana ama olmaz. uykusuz bırakma kendini itü kazanmak için.
sevgili 16 yaşındaki halim:

az asıl lan biraz koparıcan amk kaçmıyo ya!!
sevgili 16 yaşındaki halim:

az asıl lan biraz koparıcan amk kaçmıyo ya!!
küçük dağları sen yaratmadın eşşolueşşek!! ufacık tefecik bişeysin biri kırıcak kafanı gözünü anlıycan dünyanın kaç bucak olduğunu. hee bu arada iç o sigarayı iiiç.. otuzüç yaşına gelince kıçını yırtıcan bırakmak için.
pişman olacağım şeyleri yapmadığın için seninle gurur duyuyorum. biraz da ders çalışsaydın da 18 yaşındaki halini süründürmeseydin ya...
facebook u kur.
acaba o zaman sakallarım olacak mı. *
(bkz: halim kim lan)*
116 yaşına da gelsen hiç bir şey değişmeyecek rahat ol.
işte 16 yaşındaki halim;
http://www.youtube.com/watch?v=zO4ccYw_Mtg&feature=share
sevgili 16 yaşındaki halim hazırsan başlıyoruz.

o anja denen kaltak var ya sakın onu okula getireyim deme. zira o melek yüzlü şeytan senin kuyunu kazıp okulun yeni solisti olacak.ayrıca sana neler yapacak neler. hani olur öyle bir hataya düşersen de sana kısa saç çok yakışır derse inanma götüm gibi oluyorsun afedersin.hayır fotoğraflar var baktıkça küfrediyorum. ergen irisi şıllık!

utku denen çocuğu cok üzme anladık ergensin ailenle problemin var sanıyorsun falan ama bu durup dururken çocuğa bağirmayi geçtim böğürmene sebep değil güzel kızım. bak sonradan çok pişman olursun sallamaz seni.

ha bir de nazlıdenen kaltak var sen henüz pek sıkı fıkı değilsin bilmiyorsun ama o kuyruğuna basılmış gibi viyaklayan şeytan a.ü devlet konservatuvarını kazanacak artık kızı müzikten nasıl soğutursun bilmiyorum ama elini çabuk tut kadro 10 kişi birini de bu kızla harcatamayız dimi güzel kızım benim.

ha son diyeceğim şu egolarından bir an önce kurtulmaya bak bu yaşta çok zor oluyor. gözlerinden öperim anneye babaya selamlar.
Sevgili 16 yaşında ki halim, sana 19 yaşımdan sesleniyorum; Aferin, aynen devam et. *
o pandiği atmayacaktın!
sigaraya başlayalı 6 ay oldu. hemen bırak lan o sigarayı.
bak 20 yaşına gelince günde 1.5 paket içeceksin.
bu arada biraz az cacık yap piç.
306. hafta sayısal loto sonuçları: 7-16-31-38-45-47.
benden bu kadar, gerisi sana kalmış.
sevdiklerinin değerini bil, belki daha sonra görüşme imkanın olmaz. üniversiteyi bu kadar kafana takma, nasılsa ya işssiz kalacaksın ya da okuduğun bölümle alakasız işte çalışacaksın. dinlediğin müziklerin kıymetini bil, keyfini çıkar, yıllar geçecek bet seslilerin müziğini dinlemek zorunda bırakılacaksın. ha, bir de endişelerden uzak dur, nasılsa ben senin için en keyifli hayatı yaşarım.
o kızlarla diyaloğu kestiğin için çok şanslısın piç.
sevgili 16 yaşımdaki halim,
iyiki o kaşara çıkma teklifi etmemişsin çünkü o kız beş para etmez birisiydi. dünyayı ipine takmayan, her gördüğü yakışıklı erkeğe sarkan ayran gönüllü tosttu.
annemle geçirdiğim, karşılıksız sevildiğim,birine sırtımı güvenle dayadığım son yaştın, hayal meyal hatırlıyorum.sanki hiç yokmuş, yaşanmamış gibi.
Kilo vermek için hiç kasma kanka.Valla sonra taş olacan taşşş.
sevgili 16 yaşındaki halim,

sanırım lise2'de felansın, şu an ne yapıyorsan aynısını yapmaya devam et çünkü lise hayatın boyunca geçireceğin en güzel seneyi yaşıyorsun tadını çıkar.

sana sakın diyeyim o ilçedeki dershaneye kayıt olma, diğer şehire otobüs kalkıyor lan onla git, bak oraya gidersen bi kıza aşık olacaksın, ben oldum sen olma tamam mı sonra 3 sene onu unutacam diye etrafındaki kızları görmezsin. çok yanarsın. yada git amına koyim, sanki beni dinlicende gitmicen.
peki o halin bunları görse sen şu halinle bunları yazabilir miydin?
Şu anki yasimiza geldiğinde belkiler ve keskelerle yaşıyor olmak istemiyorsun ama ınan bana hayatta Bazı şeyleri anlamak için bunlar şart.
Benim yasadigim hayatı yaşa, ancak 34 olduğunda keşke deme. Yaşadığın her an sana birşeyler katacak, sadece hayattan hakettiğin katkı payını al.