bugün

viskidir.
Zeytinyağlı her şey.
lahana sarması.
sevilen bir yeri gezmekten alınan zevk. oraya duyulan özlem arttıkça alınan zevk de artmaktadır.
viski. özellikle üstü alındıktan sonra dibini soda ile içmek muhteşemdir.
insan. daha doğrusu şöyle. aslında sabır diyecektim ama sabır kelimesinin anlamı zaten beklemeye ve de bekledikçe güzelleşmeye dayalı olan olgunun bizzat adı. işte buna dair layık olabilmeye aday canlılardan biri de insandır. beklentilerin, ideallerin güzelleşmesi beklemekte ki kasıt hiçbir şey yapmadan beklemek değil elbette. elinden gelen her şeyi yaptıktan sonra beklemek. elinden gelen her şeyi yaptığına inandıktan sonra beklemek ve bu beklentinin güzel olacağına dair düşünce oluşması günümüz insanları için bir hayli zor. ama şöyle denmiş ya. sabret, unutma; rabbim görelim neyler, neylerse güzel eyler diye.
Bazı insanlardaki beyin.
Zeytinyağlılar,
Aşk,
Dostluk.
insan.

yaş aldıkça daha da güzelleşiyorlar gözümde.
beklemek.

öff gece 2 yine ben yine felsefe yine bir ergen beyanatı.
kavuşmak kadar olmasa da şarap.
Zeytinyağlı mezeler.
intikam. Soğuk yenen yemektir.
incir eheheh.
Eğer bekliyorsa beklenen kavuşmaktır tabikide.
(bkz: kısmet)

Bazı şeylerin doğru zamanını beklemek, beklenilen kişiyi de tüm bu aşamaları da daha güzel kılıyor.
Tüketim çağındayız, duygu ve hisleri bari erken tüketip ziyan etmeyelim.
(bkz: şarap)
Kalbimiz bekledikçe sevdiğini güzelleşir.
Eğer sevdiğini yıllarca bekletirsen, gün gelir sevdiğin artık seni seven biri değildir.
Başka bir aşka kapılır, gider sen ise arkasında bıraktığı, bir toz zerresi kadar değersizleşirsin...
Onun kalbimdeki aşk başka aşktır, dünyada aynı aşkı bulamaz bir daha bekler özlemle ölümü...
(bkz: dolar)
evet... evet... şarap.
dolar tabiki.
Bekledikçe değeri artan şeylerdir var böyle şeyler.
turşu, şarap, şerbetli tatlılar.
Bekledikçe güzelleşen herşey aslında güzelleşmez güzelliğini yitirir günden güne.belli bir zaman diliminde yaşarken üstelik bu bekleyiş nedendir ki?
anan. evet.