bugün

http://www.hurriyet.com.t...ed&utm_medium=twitter
birkaç çapulcunun diye başlayan cümle ile kınanacaktır. evet.
şaşırtmayan olaydır. ak otobüs kaldırmadıkları sürece alkışlanamayacaklar.
ağızlarına sağlıktır.

misafirlik davete icabet şeklinde olur. yuhalayanlar hem davet edip hem de yuhalamadı ya. orman kibarısınız.
demokratik bir tepkidir...göt kılları anlamaz.
bazılarının çok hoşuna giden saçma hareketlerdir.
hacı bektaşi anma şenliklerinde olması gereken kimsenin protesto edilmemesidir, hoşgörüdür, sevgidir, kucaklaşmadır. akpnin, direnişin, siyasetin ikinci plana atılmasıdır. hacı bektaş bizlere bu şekilde öğretildi. orası silahları yere gömme mekanıydı, olmadı.
her yerde siyasi propaganda yapılmaması gerektiğini hatırlatmıştır. sadece hatırlatmasa, bazılarına öğretse çok iyi sonuçlar verir.
yine aleviler ve yine saygısızlık, yine kıymet bilmezlik, yine utanmazlık. yine şaşırtmayan çapulcu vatan haini davranışıdır.
4-5 chp'li eylemi. kendilerine ne emir verilirse onu uygularlar.

birkaç kişi yuhalayınca "halk sizi sevmiyor" olmuş. halkın kimi sevmediği sandıkta belli oluyor.
türkiye de her zaman olan yuhalama sanki ilk defa oluyor abarttıkları şeylere bak. nolacak şimdi.
yemediği bok kalmayan akpnin milleti kendilerine gıcık etmesi nedeniyle vuku bulan sonra bizi neden yuhalıyorlar diye 0-6 yaş grubu çocukların sormayacağı sorular soran bir takım beyinsizlerin anlamakta güçlük çektikleri olay.
CHP lilerin yaptığı bir harekettir . Zaten artık ülkede kutuplaşma mevcuttur . Ülkenin hayrını düşünen herkesin ( AKP li veya CHP li ) aklını başına alması gerektiğini gösteren bir durumdur . Sandık yakındır . Sabrediniz .
edit : bunu akpli mi yaptı ? Bence etrafındakileri görmeyen bazı arkadaşlarımız var . 5-6 yıl önce cumhuriyet mitingleri olmadı mı ? Askerler şehit olurken cenazede bakanlar yuhalanmadı mı ? Ne oldu adamlar yine birinci parti . CHP artık sürekli hedef göstermeyi bırakmalı . Çıkıp adam akıllı ülke insanlarına yapacakları ekonomik reformları ( ev kadınlarına maaş saçmalığı gibi değil ) , eğitim ve sağlık reformlarını anlatmalı . Ve halkı buna inandırmalı . Seçimler böyle kazanılır . Bu ülkeyi senden daha iyi yöneteceğim diye ortaya çıkarsın . Yoksa adam yumrukladı millet istemiyor sizi hiçbir yerde geyiğine sen de inanıyorsan hiç bir cacık olmayacağını anlarsın .
bekir bozdağı korumak için, kendi korumalarından önce kemal kılıçdaroğlu nun korumalarının atıldığını bilmeyen cahil hülooğların ''cehapelilerin yaptı iş'' diyerek bok attığı demokratik protesto.
http://s7.directupload.ne...mages/110826/4it8kf2h.swf

adamı zorla chp li yaparsınız.
üç beş dengesizin işidir.
"biliyorsunuz ya bunlar alevi..." diyerek propaganda yapanlara "az bile" yapılmış olandır.
bekir bozadağ'a soğuk duş etkisi yaratmıştır.
hoşgörünün ana maddesi sabırdır. millette sabır kalmadı ki hoşgörü olsun. hace bektaş veli anmasında hoşgörülü olacakmışız, yok ya...

önemli not: chp'li değilim, atlamayın hemen.
doğma büyüme bir nevşehirli olarak şöyle bir rezaleti yapan ve bunu alkışlayan insanları kınıyorum.
Mesele akpnin nevşehirde aldığı oy değil. Mesele nevşehiri yalçın demir diye hiçbir işten anlamaz bir belediye başkanından kurtarmaları değil. Mesele tokinin yaptığı dört bine yakın konut, yeni terminal, hava alanı yolu, çarşının göbeğinde postanenin önünde 22 yıldır toprak olan yola asfaltı ancak akp nin dökebilmesi değil. Akp iktidara geldiğinde 75bin nüfuslu bir köydük biz. Şimdi 92biniz ve adam gibi bir şehrimiz var çok şükür. Ama mesele bu da değil.
Mesele yediği tabağa sıçanlar! Sıçan olup sıçanlar * at gözlüğü diyeceğim ama yok, bunlar bildiğiniz kör. istemediği şeyleri görmeyebilen insanlar var.
Ben tokinin son zamanlarda hizmetlerini hızlandırdığını biliyorum seçim yatırımı olarak. Ya da başka seçim yatırımlarını da biliyorum. Ama küçücük bir turistik kasaba uçhisar bile nevşehirin merkezinden gelişmişti. Bahsettiğiniz hacıbektaşın etrafında küçük küçük mezraların yolu yoktu. Hava alanı işlemiyordu. Bütün gelişmeler akp döneminde oldu, evet bazıları seçim yatırımıdır ama hizmet gelen tek zamanlar seçime son bir yıl kala değil.
Ben daha konuşurum, daha neler anlatırım memleketim hakkında. Akp destekçisi olduğumu farkeden bazı muhalefet için muhalefetçiler buraya kadar okumadılar bile çoktan eksiye bastılar. Ama kokuşmuş beyinleriyle, ülkelerinin değil fikirlerinin iktidarını isteyen ve bunun için halkın vekiline hakaret etmeyi, şiddet uygulamayı meşru gören hatta bu esnada milleti temsil ettiğini zannedenler kahrolsun! Chpli ya da alevi, bektaşi olmanız umurumda değil! Sizin partinizin vekiline aynı şey yapılsa şu an taksimde o güzelim istiklal caddesinde dükkan camlarını tekmeliyor ve polisi taşlıyor olurdunuz! Benim insanımın kötülüğünü sırf kendi politikasının yükselişi için isteyenlerin burnu yerde sürünsün!
Yuhalanması değil yumruklanmasıdır doğru başlık.

Sen insanlara ağızlarını açacak tek bir alan bile bırakmazsan, stadlardaki tezahüratları bile kontrol etmeye çalışırsan biri de gelir sümsüğü çakar.

Belki de nevşehir de kalabalıktan işleri bozulan esnaftır yumruğu çakan. Belki faiz lobisidir. Cehape zihniyetidir. Elini havaya kaldıracakken eline taş çarpmış ve bakana çakmıştır. Ne bileyim.
alevi açılımını ilk kez yapan, alevilere ders kitaplarında en fazla yer veren, tekke ve zavieleri kapatan ve paralelinde cem evlerinin kapatılması malum bunlardan sonra cem evlerini serbest eden birini yuhalamak, demokrasiye ygun ahlaka uygun mu tartışılır.
biz yezidin safındayız diyerek vekil arkadaşları kendisine bu sonu hazırlamışlardır. Yıllardır alevileri sadece oy verecek bir kitle olarak görürseniz olacak budur.
üç beş çapulcunun işidir o, ya da kedidir kedi.
hoşgörüyü kendilerine siyasi malzeme yapan alevilerin bize gerçek yüzünü göstermiştir.