bugün

erkeğin ailesinin gerdek gecesi kanlı çarşaf görmek istemesinden dolayi bekaretini ispatlamak için evleneceği adamla birlikte olan mal kızdır. her an teredilmeye müsaittir ve muhtemelen terk edildikten sonra intihar girişiminde de bulunacaktır.

dipnot: evlenecegi adam ilerde diktirdin de sonra benimle birlikte oldun diye sacma bir savla bile kızın karşısına çıkabilir.

nerden baksan mallık işte.
hayatını tek erkeğe göre kurgulamış kızdır. zira ikinci bir bekareti olmadığı için, aynı mantıkla, muhtemel bir ikinci evliliği de düşünmeyecektir.
her erkeğin hayal ettiği kızdır.
aferin dediğimiz kızdır. (bkz: galiptir bu yolda maglup)
beni "veren kız" kısmı ilgilendiriyor açıkçası. kafama göre cımbızladım cümleyi. burda pek polemiğe girmeye gerek yok gibi.
annem, teyzegil, halamlar vs.*
türk kadınıdır bu.
zina yapmayan kızdır...
belli bölgeler ve belli zihniyetler için sıkıntı olmayan durumdur.
(bkz: 15inde evlenmek)
(bkz: beşik kertmesi)
bekaretinden başka vereceği hiç bir şey olmayan kızdır. mazallah bir kere alırsınız hayatınız boyu üzerinizden çıkmaz.
(bkz: Aferin kızım)
bakkala verecek hali yok ya.
bu kızlara mal diyenlerin ailesindeki bayanlarda sorun vardır diye söylem geliştireceğimiz olayın baş kahramanı.

Her önüne gelenle yatan kız mal değilde bu kız mı maldır. Tabi çağdaşlığı içki içip sağda solda s.k... sanan için böyle olabilir.
" şişede durduğu gibi durmaz " teriminin bu tür durumlara uygun olduğunu gördüm. " Gelinlikte durduğu gibi durmaz " bakire bir gelin her erkeğin hayalidir. aynı bir ayyaşın sarap şişesine ilgiyle bakması ve özenle kapağını açması gibi. ilk başlarda güzeldir, fakat sonradan işin cılkını çıkarıp, " at kadehi elinden, bin parçaya bölünsün " moduna girebilme halidir. kesinlikle önerilmez.
sözlükte bayan yazarların bekaretlerini tespit etme amaçlı.
nedir bu kadınların bekareti ile alıp veremediğiniz diye sormak isterim.bu kadar dile düşeceğini bilseydi kadınlar inanın bekaret istemiyeceklerdi.fakat birisi söyleseydi;
''bak sen doğacaksın ama sende bir *olacak o *ile ölçülecek namusun, sevdiğin erkeğe verdiğin değer, kontrol edilcek olur olmaz kişiler tarafından bekaret kontrolü adı altında.dert olacak anlayacağın herkese, bekaretin kadın cinsinden olduğun için karşı cins tarafından sürekli sorgulanacak, dillerinde sakız olacak.
seçme şansı olmadığından.cinsiyetçi insanlara, katlanmak zorundasın çattın anlayacağın. (bkz: attım seni dünyaya)kolay gele!
eğlenmeye gelince tamam evlenmeye gelince ilk olmak isteyen erkek zihniyetinin hüküm sürdüğü topraklarda bir bakıma boyundurluk.
normal kızdır. olması gerekeni yapan kızdır.
normal kızdır. hatta nosnormal * kızdır.

ulan sanki amerikan patası gibi hayatımız var. çevremizdeki çoğu kız bakire oğlum. yüzleşin şu gerçekle.

her arkadaşınıza da inanmayın ben bunu s.ktim, ben şunu s.ktim diyen. elini s.kmiştir de karıştırıyordur o.
normal olan budur zaten.
veya evleneceği kadının bekaretini zorla alan erkek.
hediye paketi yapımı zanaatinde uzman kızdır.

(bkz: gelişmişlik göstergeleri)
mumla aranan kız.
olması gerekendir.
bu devirde az bulunan, ama ne hikmetse çevremde bi sürü olan kız türü.
30 yasinda evlendikten sonra 32 yasinda bosanip 2 yasindaki cocuguyla evlilik programlarinda benim kriterlerim de sudur budur diyen salak versiyonu da olan kizdir.