bugün

--spoiler--
behzat ç'de bu hafta pek elleşilmeyen ya da elleşilmeye cesaret edilemeyen bir noktaya ufaktan da olsa bir selam çakılmış, akabinde de bir takım medya kuruluşlarına hafiften giydirme yapılmıştır. gariptir pek kimse yazmamış bu mevzuyu.

berberde geçen muhabbette, yan koltuktaki herif teröristlerin ailelerinden dem vururken behzat fırçayı basmış (bir noktada hak veriyorum zira anne olarak insanın evladını kaybetmesi gibi bir durum söz konusu buna değiniyor) üstüne de orada dergi var git onu oku gibi bir laf ederek bir takım medyaya da giderini yapmıştır.

10. bölüm hakikaten efsane olarak türk televizyon dizi tarihinde yerini almıştır.
--spoiler--
yayını pazar gününe alınmış. böylesi daha iyi gibi geliyor bana.
asi, psikopat, sorunlu, ultra deli bir insanın, hayat hikayesini anlatan bir filmdeki baş rol oyuncusu.
geç buldum çabuk kaybetmeyim diye içerlenirken fragmanını gördüm. behzat ç yeni bölümleriyle eski günü ve saatinde star tv de diyo.. ki pazar akşamı saat 20.00 ye tekabül ediyor. yayından kaldırılacak söylentilerinin sadece söylenti olarak kalması güzel oldu. tabi sözlüklerin özellikle de ekşinin payını vermek lazım. adamlar günlerdir sol frame de tuttular başlığı. kampanyalar yapıldı,mailler gönderildi ve internetin gücü bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

ha pazar gününe alındı da nnoldu derseniz millet yine arka sokakları papatyamı izlemeye devam edecek tabi. neyse biz izliyoruz her türlü. ccc behzat reyis ccc
nerede muhabbetini acsam ' aa o diziyi mi izliyon' diye tepki alıyorum, agızlarına cakacam birgün, az kaldı.
mükemmel bir dizidir vesselam ,ısrarla takip ediyoruz.
--spoiler--
başta adam kaçırıyorlar zannetim, insaniyet namına döner bıçağıyla gireyim dedim...
--spoiler--
tekrar pazar gunune alinmasiyla halki galeyana getirmis olan ulke sinirlari icerisindeki gelmis gecmis en basarili dizidir.
okan bayulgen de kendisinden bahsetmistir ayrica bu gece programinda.
hakkındaki güzel bir yazı için:
http://odatv.com/n.php?n=...olisler-gercek-0412101200
bugün yayınlanmayacak olan dizi. haftaya pazarı beklemek lazım.
son bölümü itibari ile...

döktürmüştür.
resmen polisler arası köşekapmaca izledik. resmen müthişti... akıl oyunları falanlar filanlar.

hele ki şule... çok daha güzeldi lan her bölümde nasıl böyle daha güzel olabiliyor bu kız? hayranıyız. türk kızları kendisini derhal örnek almalı. o nasıl bir sevimlilik o nasıl akıllı akıllı , sakin sakin konuşma.
reyting için sulandırılmamış dizidir. ancak reyting kurbanı olmasından korkulmaktadır. arka sokaklar gibi 500 bölüm boyunca kahraman türk polisi kötüleri yakalamaca oyunu oynasalar, bu dizide kolay kolay bitmez. ancak şu durumda ben ve benim gibi dizinin takipçileri, her hafta acaba izlenme oranı yükselmişmidir diye hop oturup hop kalkıcaz.
ilk bölümünü az önce izlediğim ve kalitesini daha baştan belli eden dizidir.
diğer 9 bölümü tv'de izledim ama 1.bölümü hiç izlememiştim, o da kısmet oldu.
velhasılı kral dizidir.
takip etmeyeni arka sokaklar ekibi kovalasın!
behzat'ın abisi rolünü oynayan ege aydan'ın erdal beşikçioğlu'yla karşılıklı oynadığı-kardeşine çemkirdiği sahnelerdeki oyunculuğuyla devleştiği dizi.
bir dizi düşünün ki sol görüşlü bir kişinin işkence ile katledilmesini yumuşatmadan gösteriyor, üstüne emniyet içinde cemaatleşme çalışmalarına gönderme yapıyor. daha önce biri böyle söyleseydi kahkaha atardık herhalde.
öyle bir dizi işte..
habertürk 2010 yılının en iyi dizisi anketi açmıştır . saldıralım behzat ç'ye .
http://www.haberturk.com/medya/haber/578467-2010un-en-iyi-dizisi-hangisi
öncelikle 10 numara dizi gerçekten. her dizide bir boğaz manzarası görmekten iyice baydıktan sonra ankara'da geçmesi ayrı bir olay, inanılmaz zevk veriyor insana.

bir de behzat ç nin solculara olan nefretini göz önüne alıp, elindeki tesbihiyle birleştirince, ülkücü olduğu gibi bir sonuç ortaya çıkıyor ki; o zaman benim için dizi iyice güzelleşiyor yahu.
ekşi sözlük kullanıcıları sayesinde üçüncü bölümünden beri izleyip takip ettiğim muazzam dizi.

star'ın gecekondu, geniş aile ve komedi dükkanı ile kare asını oluşturmakta.
turklerin de guzel dizi yapabileceklerini ispatlamis olan dizi.
fevkalade.
yayın gününün artık belirlenmesi gereken dizi, yoksa kanal diziyi yiyecek yazık olacak.
sokağın tepkisiyle reytingler paralel olmadığı için yapımcılar ve star televizyonu dumura uğramış olacak ki hangi güne hangi saate koyacaklarını şaşırmışlardır.

entry sayısından da anlaşılacağı üzere izleyici kitlesinin büyük çoğunluğunu internet kullanıcıları oluşturmaktadır. bende internet üzerinden izliyorum çünkü bir diziyi izlemek için televizyon başına oturduğumda özetti, reklamdı derken üç saatim televizyon başında kayboluyor. reklamsız, kesintisiz, özetsiz izleme imkanım varken üç saatimi televizyona veremem. çoğu izleyicisi de böyle düşündüğü için reytinglerin düşük olması normaldir.
diziyi pek izlemediği belli kişilerin bi hevesle ve klişe polis dürtüsüyle ülkücü sandıkları delifişek komser.
behzat ç solculara düşman falan değil, zaten harun'un "abi sen gizli solcu falan mısın" diyeceği kadar sıradışı bir komiserdir. klasik polisler gibi sol düşmanı değil yani...
ahan da 3 örnek:
örnek 1: 1.bölümde gökhan biryol adlı sol örgüt üyesinin terörle mücadele ekiplerince yargısız infazını engelleyecek kadar mesleki ahlaka sahip, solcuları vatan haini bellemiyor yani.

örnek 2: 10.bölümdeki berber sahnesinde, işkenceyle öldürülen solcu genç için "bi vatan haini öldü diye ortalık ayağa kalkıyor" diyen yurdum vasatına "lan doğru konuş, onun da anası babası var" diye ayar vermiştir.

örnek 3: yine 10.bölümde işkencede öldürülen solcu gencin karakolda güya intihar ettiği safsatasına inanmayıp olayın aslını açığa çıkarmak için başını belaya sokmuştur.
güzel kareler yakalanacak dizidir.

görsel
benim anlayamadıpım bişey var . bu dizi çoğunlukla behzat,harun,hayalet ve akbaba arasından dönüyor . ama ne hikmetse dizi başında oyuncu tanıtımı ve dizinin resmi sayfasında bu 3 oyuncu taaa ebesini a*ına koymuşlar . ulan star tv'nin behzat ç. sayfasında sadece dizinin ilk bölümünde oynayan hazal kaya ve harun tekin bile inanç konukçu, fatih artman, berkan şal'dan üst sıralar . başka bi ayrıntı daha var . dizi başlamadan önce fatih artman'ı yani harun'un adını fatih akman diye yazıyorlardı . böyle küçük ayrıntılara dikkat edilmesi lazım .
belki çok iddaalı olabilir ama bütün diziler içinde izleyiciye en yakın, en senden benden birilerinin bulunduğu dizi. bunda karakterlerin en başta behzat ç'nin kullandığı dilin ve çekim tekniğinin payı çok büyük. ayrıca duyduğuma göre reyting almadığı için yayından kaldırılmak üzereymiş hatta ekşide cnbc-e'ye geçmesi için kampanyalar falan başlatılmış. zaten bizim halk kadar sikko bir izleyici kitlesi daha yok dünya'da. ver yaprak dökümünü sabaha kadar izlesin.
an itibariyle star tv de tekrari donen dizidir. kaciranlar ve yeniden izlemek isteyenler icin. eksisozluk u saygi ile anmadan edemicem. saolun var olun. eksik olmayin ustadlar. koskoca ulusal kanala, elindeki madeni hatirlattiniz. isledikce islerler simdi.
bininci kez bile bikmadan izlenilebilcek tatta sahane dizi.
malumunuz olsun.
güncel Önemli Başlıklar