bugün

Cennette başımı sokacak yerim olacak düşüncesinin verdiği hava oluyor bazılarında. Genellemeyelim.
Anlayamadığım bir havadır. Rahatsız edicidir. Bir keresinde baş örtülü bir bayanla göz göze kaldım trafik ışıklarında. Aslında islam'da tebessüm sünnettir hem 'ona haram da değilim' ama baktı baktı ben gülümsedim hani madem bakıyorum öyle kalmasın diye ve gözlerini devirdi karşıya geçti. Çok iticisiniz hakikaten. Allahın emrine hiç yakışmıyorsunuz.
Tabi ki onları da anlıyorum. Ülkenin erkeklerinin çoğunluğu ot kafalı olunca onlar da 'en piremses biziz. En namuslu biziz. En iyi biziz.' kafasında yaşayıp gidiyorlar. Yazık üzülüyorum kendilerini kandırıyorlar.
Daha önce pek rastlamadığım bir havadır. islamı herkesin tam anlamıyla yaşayamayacağı göz önünde bulundurularak, havasını başörtüsüne değil kişiliğine bağlarım.
Bazılarında ağır makyaj, marka telefon ve çakma marka çanta ve tabii malum iki markanın pazar malı olan türbanları ile değişik bir moda oluşturmaya çalıştıkları doğrudur. Hava konusuna gelirsek helyum derim.
Kilise sarapcisinin açtığını düşündüğüm başlık.