bugün

başlığın üzerine gelindiğinip bir iki saniye bekleyince ortaya çıkan, ''neden böyle bir şeyin olduğunu ve cidden tıklayıp da başlığı kapatan var mı?'' diye merak ettiren gereksiz işaretçiğimsi şey.
troll ve troll başlıklardan kurtulma yöntemi.
(bkz: sözlükten habersiz yazar)
*
sol frame ye gelmesini istemediğiniz başlıklar için kurtulma yöntemi.
iyi bi' şey.
bir sözlük yazarının, yazılan her türlü başlığa, bilgiye, fikre açık biri olması gerektiği için gereksizliğinin arkasında durulması gereken işaretçik.
(bkz: rahibeye tecavüz eden imam)
(bkz: annesini siken azgın ergen)
(bkz: incil yakma günü)
(bkz: 11 eylül dünya kuran ı kerim yakma günü)

böyle bilgiye açık olan yazarı öpsünler.

gereklidir. bir ara çalışmamıştı da büyük zoruklar çekmiştik.
bakmakla görmek arasındaki farktır. Sözlüğün yazarlara sunmuş olduğu bir temizlik düğmesi.
istemediğimiz başlığı başlık sütunundan kaldırmamıza yarayan hede.

şimdi ben bunu kullanıyorum, iyi güzel bir olay. lakin başlık silmekten başka birşey yapamıyorum sözlüğe girdiğimde. bir sözlükte 2-3 tane yararlı başlık olmaz mı arkadaş? yukarıdan aşağı okuyunca anlıyorsun ki nerede kaldırım mühendisi hep sözlüğe dadanmış. yaratıcı birşey göremiyorum sözlükte, bir kerede "vay be" dedirtsinler istiyorum. genellikle siktir lan pezevenk diyerek okuyorum entryleri. ilk cümlesini okuyunca sonunun nasıl geleceğini anlıyorum. sözlüğün kalitesini arttırmak amacıyla yeni bir yapılanma olmalı, yoksa hep ekşi sözlüğün arka bahçesi olarak kalacak uludağ sözlük. ekşide ağabeyler, uludağda liseliler, inci sözlükte ilkokullular...