bugün

her baslık için 1 ytl alınırsa uludag sozluk yonetimini ihya edecek yenilik.
kadını madde olarak gören zihniyet sayesinde ortaya çıkan maddesel değer.
kadını ticari bir mal olarak gösteren ve erkeklere "parasıyla değil mi bundan sıkılırsam yenisini alırım" hakkını veren gereksiz cihazdır...
kerhanede çalışan kadına kötü gözle bakan erkeklerin, belirli bir tutar ödeyip bir miktar zamanlarını satın almaları ile ironi oluşturan en bi güzel adetimizdir * aynı erkek kısıtlı zamanını satın aldığı kadına kötü gözle bakarken, kendi öz evladının daha uzun bir zamanını daha yüksek bir bedelle satmakta ve bunu düğün yolu ile dünya aleme duyurmaktadır. heyyyyyy ben bu kızı sattım bu kıza orospu damgası verdum ne pezevenk babayım diye haykırır. peki müşteri ne yapar? kimi insan vardırki malına zarar gelmesini istemez ve sakınır saklar. kimisiyse hor kullanır. nasıl olsa her sene yeni modeller çıkmaktadır. bu ikinci katagori erkek daha çoktur ve de kız çocuklarını toplam çocuk sayısına asla katmaz. orospu o, kancık yani evlat değil...
başlık;doğu illerimizde vajinal kanalın sonunda olduğu düşünülen bilyeli bir mekanizma olup penisin aşındırdığı nesnedir ve seneler önce alınmış olan bedeline de baslık parası denir...
(bkz: başlık parası insanın kendine yakışanı giymesidir)
(bkz: başlık parası nedir ne değiLdir)
ödeme eğer kelime başına yapılırsa bazı yazarları zora sokacak ücretlendirmedir.
bana hep eski zamnalarda olup biten bir olay gibi gelsede günümüzde de halen devam eden sadece türkiye de görebileceğimiz ve gerçekten olayın başına gelen kızın haline gerçekten çok üzülünülecek durum.
bana hep eski zamnalarda olup biten bir olay gibi gelsede günümüzde de halen devam eden sadece türkiye de görebileceğimiz ve gerçekten olayın başına gelen kızın haline gerçekten çok üzülünülecek durum.
bu devirde hala isteyeni varsa adamı döverler.
kizini para karsiligi satan godos aile reisinin talep etmis oldugu paradir.
kız almak için ödenen bi nevi kan parası.
önce insanlığın, ardından çağın gereklerinin dışında kalan tatsız uygulama.
afyon ilimizin bazı köylerinde devam eden uygulama.
yeni başlık açma ücreti.
(bkz: ne kalktı mı) *
günümüzde, erkek tarafının istemesi gerektiğine inandığım para.
bu devirde koca nerde .
(bkz: kibar feyzo)
(bkz: ekk)
eğer olmasaydı kemal sunal filmlerde ne yapardı diye düşündüğüm, kızların ücretlerini bildiren para.
sozlukte de alinmaya baslamasini talep ettigim paradir. sicmak bile parayla bu zamanda. baslik acmak belese olunca, adam gelip sol frame e siciyor. talebim odur ki uludag sozluk baslik parasi alsin.
aslında oldukça gurur kırıcı bir olaydır, farklı düşünülürse kadının satılmasıdır. "kendi kızını satan baba" konumunda olmak oldukça rahatsız edici olması gereken bir şeydir.
(bkz: başkanım beni al)
içler acısı uygulamadır.
http://img40.imageshack.u...g40/6366/baslikparasi.jpg
çaylaklıktan yeni kurtulmuş toy yazarın, başlık açmak için moderatörlerin banka hesabına gönderdiği ücret. ama aslında yok öyle bişiy. yazayım da sonra okul harçlığını zall'a kaptıran olmasın.