bugün

türkmenistan diktatörü gurbangulu berdimuhamedov'dur...

diktatör gurbangulu başkent askabat'da köpeği alabay için dev bir heykel yaptırmış.
heykelin açılışı da devlet töreniyle yapılmış.

işte diktatörün köpeğinin heykeli;
görsel

edit: aşağıdaki videoda heykelin açılış törenini izleyebilirsiniz;
https://streamable.com/5tz6c3

not: entyri (bkz: orospu çocuğu diktatör) başlığına girecektim, bir de baktım ki o başlığı yok etmişler, farklı bir başlığa taşımışlar...

hey yavrum hey...
ileri demokrasiye bak...göte göt bile diyemiyorsun...
halkını sömürenlere, soyanlara, vatanına ihanet eden şerefsizlere orospu çocuğu bile diyemiyorsun...

işte ileri demokrasi...

ama haklı herkes.
köpeğinin heykelini yaptıran da haklı, ülkesini soyan da, yandaşlarına peşkeş çeken de haklı abicim.

çünkü milletler hakettikleri şekilde yönetilirler.
türkmenistan diktatörüdür. bu adam türklüğe yakışmayan bir adam. gerçekten sevmiyorum. bu illetten kurtulacağız inşallah.
O alabay köpeği. Türkmenistan menşei bir ırk. Bizdeki Kangal gibi. Sivas ta da Kangal heykeli var.
bu diktatörün bir de aşkabat meydanında ofis ve ikametgah olarak kullandığı bir başkanlık sarayı vardır adı da oğuzhan sarayıdır. maliyeti 250 milyon dolardır.
oysaki bizim cumhurbaşkanlığı külliyemizin mailyeti 350 milyon dolardır aylık masrafı da 25 milyon dolardır. işde demokrasi budur.
Bu adam bıldıgım kadarı ile güzelde para yemıstır aslında ülke ekonomi sı okadar kötü degıl ama bu tıp insanlar yüzünden beter durumdadır.
Ne çesit bir manyaktır varın gerisini siz hayal edin. Tabiki babadan ogula geçen sistemlerin hepsi bòyle.
olsun bizim sarayımız, "onunkinden" daha büyükmüş.

sayın cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum.
azerbaycan'ın başındaki diktatör gibidir. orta asya türkleri sürekli baskıyla yönetiliyorlar. kırgızistan'da da ikide bir darbe oluyor. liderlerinin hepsi rus köpeğidir. ruslar, orta asya türklerine rahat vermiyor. geçmişte de neler yaptıkları malum. avrasyacılar seri üzgün. sadece nursultan nazarbayev kazakistan'ı geliştirmiştir. biz de aslında türkmenistan civarından geldik. öyle sanıldığı gibi moğolistan'dan değil. çanakkale'de savaşmak için orta asya türkleri bile gelmiştir. bir malum ırk gelmemiştir ama sürekli biz de savaştık lo derler. sanıldığı gibi orta asya türkleriyle, bağımız tamamen kopmadı. hala dil, kültür, soy bağımız var. orta asya türkleriyle bağımızın olmadığı uydurmadan ibarettir. dna testleri hiçbir şeyi kanıtlamaz. ben sultan galiyev'e çok ama çok benziyorsam hala bağlarımız yüksek demektir. fenotip olarak da benziyoruz aslında. o ülkelerde de hepten ruslaşma yok bilinenin aksine. ben orta asya türkleri için üzülüyorum. bizlerle ilgili çoğu şeyi biliyorlar ama bu sürekli saptırılıyor. bunu da geçtim. rusya'daki özerk türk devletleri için de durum aynı. nüfusları çok düşük. bazılarının dilleri ölmek üzere. rusların arasında eriyip gidecekler. keşke rusya'daki türkler, ülkemize gelse.
Adam bölgeye özel bir ırkın heykelini diktirmiş olayı çarpıtmaya gerek yok.
iyi ki şeyinin heykelini diktirmemiş. Hoş, onu yapsa daha bir manalı olurdu ya.. Vatandaş kendisine giren nedir, onu bilirdi hiç değilse...