bugün

Çünkü neye hayır dediğini çok bilinçli bir şekilde bilen hayır cılar tek parça değil ama neye evet dediğini bilmeyenler tek parça. ve kazanacaklar.

Şöyle düşünün, bundan 20 yıl sonra olmaz ya ben başkan oldum. Düşünün işte. ne ibretlik bir durum değil mi?
çünkü bana bir ilaç verip kişiliğimi; hayata, akp'ye, rte'ye bakış açımı falan değiştirdiler zaar. artık başka biriyim, şu andaki halimin olmayı asla istemeyeceği biri gibi. başka türlü mümkün değil.

edit: uyku bastı herhalde, üst üste harf hataları yaptım.
Yollar yapıldı başka hımmm yolu demiş miydim?
ben bir çomarım.
as20: çünkü rüyadayım.
"Pkklıyım ve 30 yıldır silahla yapamadığımızı başkanlık gelince kanun yoluyla "siz" yapacaksınız" şeklinde devam edebilir.
birtakım ooooooooorçoların benim adıma konuşmasından çok sıkıldım. biliyorum ki başkanlığa evet demek bunları yok etmeyecek. mesela ben olsam şu gerizekalıların soyunu kurutacak bir sistem getirirdim. ama dua etsinler erdoğan benim kadar acımasız biri değil gayet adil biri. erdoğan diktatör olsa, sırf evet diyeceğiz diye bu orçoların hakaretlerine maruz kalır mıydık hiç?
şimdiye kadar hayır dendiği şeklinden bir hayır görmedik.

Bu ülkede koalisyonlar işleyebildi mi ki hayır diyelim? Bu ülkede muhalefeti iktidarı ile uyumlu çalışabildi mi ki hayır diyelim..!

O nedenle ben evet diyenler tarafındayım. Birlikte yaşamayı başardığımız gibi tepedekilerde birlikte çalışmayı başarabilirlerse işte o zaman parlementer sistem iş yapar. Yoksa son 50 yılda olduğu gibi bir arpa boyu yol gidemeyiz mevcut sistemle.

Çok gerekçe sıralamaya gerek yok. Evet demenin tek nedeni mevcut durumun işleyememesidir.
türkiye'nin yıkılmasını istiyorum ve israilciyim. başka da bir açıklaması yoktur. bu da böyle biline.
bu ülkedeki seviyesiz kavgalardan çok sıkıldım.
Hayır diyenler evet diyenleri pek anlamak istemiyor. Bir çok insan elinde olanları kaybetmek istemiyor. Sadece maddi konular da değil. Kendişe dünya görüşüne uygun bir hayat tarzını yasayabileceginin garantisi olarak görüyor bu yönetimin kalıcı olmasını.

Biz çoğunluk olduğumuz sürece sol görüşlü kimse %51 alamaz alsa bile %49 ile uyumlu olamaz sistem bu şekilde bize mahkum olacak diyorlar ve haklılar da.
Hayır diyorum çünkü
Bu ülkeyi 200 yıl geriye götürme çabasında değilim.
Ulu önder Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetimizi yıkma niyetinde de değilim.
tek adam rejimine evet diyecek kadar geri kafalı değilim.
Çünkü ülkeyi geriletmek istiyorum. Çünkü 3 gram beynim var.
gerçekten merak ediyorum neden?
allahınız varsa yazın şuraya madde madde yeni anayasayı ve getirilerini. hangi madde ne diyor ve neden geliyor, açıklayın lütfen.
eğer bunlardan bi'haber "evet" diyecekseniz, süzme geri zekâlısınız demektir. hic bir fikri olmayan, düşünemeyen, tek bildiği biat, kulluk olan sığırın tekisinizdir.

hangi maddeye neden evet diyorsunuz açıklayın bakalım?

ben kendim neden hayır dediğimi, diyeceğimi yazdım. şurada dursun

http://m.uludagsozluk.com...eklerin-gerek%C3%A7eleri/

sizden de beklerim evetçiler.
Tayyip erdoğana sonsuz güvenip bütün yasama yürütme yargı haklarını ona teslim eden insanlar ya tayyipten sonra ki?
hüloooooooğğğ...!!!!
Türk tarihi, Tüm dünya tarihi ele alındığında benzersiz bir yere sahiptir; öyle ki bazı efsanelerde ilk insanlar Türk olarak tasvir edilir, erdoğan,ecevit ve hatta mustafa kemal bile bu benzersiz tarihte bir parçadırlar.

Bu derece övünmemiz gurur duymamız gereken bir tarihten bir nevi tek adamlı sisteme adım atmak ne kadar doğrudur? Değişen ve gelişen istihbarat dünyasında ki risklere karşı ne vaad etmektedir?

Evet veya Hayır birer tercihtir, ancak bu sefer durum kökleri tehtid edebilecek boyutlardadır.

iyice Düşünerek oy vermeniz temennimle.
görsel
Çünkü bu milleti artık atanmışlar değil seçilmişler yönetsin istiyorum.
evet diyorsun çünkü sen sahip çıkmayı değil satmayı seviyorsun.
Çünkü dolarlarım var. Çok var. Fazla var.
(bkz: yersen)
bu aşşağılamaları küçük görmeleri hakaretleri geçmişte zevkten yapmış. şimdi kaybeden tarafında olmanın nefretinden devam eden kitleyle aynı oyu vermek istemiyordur belki. bakın bu ülkede solcu yoktur. iki farklı kutsalı olan iki farklı sağ vardır. bu kitleler ne zaman gücü ele geçirse diğerini sindirmeye çalışır. güç el değiştirdikçe yeni bir burjuva sınıf oluşur. fakat bir bakın bakalım bu adamın etrafında toplanan kitle nedir necidir. şimdi birileri çıkıp diyecek köylü cahil eğitimsiz fakir vesaire. peki bu kitle akp nin kurulmasıyla yerden mantar gibi mi bitti?

bu kitleyi yaratanlar bugun geçmişte yaptıklarının cezasını çekiyor. bu ağlayış cumhuriyet elden gidiyor ağlayışı değil. bu ağlayış besleyip büyüttüğümüz sürümüzü başka çoban kaptı ağlayışı. fabrikalarında işçi evlerinde temzlikçi madenlerinde köle olsun diye cahil ve fakir ve işsiz bıraktıkları halk bugün tayyibi punisher olarak kullanıyor.

tayyip te sessizce ne yazıya ne söze dökülmemiş bu antlaşmaya sadık kalıyor. siz ciyakladıkca bu böyle devam edecek.

geçmişte bir gurubun ırzına geçilirken siz nasıl bundan keyif aldıysanız en iyi niyetliniz nasıl sessiz kaldıysa bugun de onlar keyif alıyor en iyi ihtimalle sessiz kalıyorlar.

keserin döndüğü sapın döndüğü gün gelip hesabın döndüğü yerdeyiz.

bir de böyle bakın.
Çünkü ben bi malım.
tayyip erdogan saraylara layık.
Çünkü reis istiyor.