bugün

sputnikin yayınlarını takip eden bir yazarınız olarak son 4 ayda resmen sorti yaptı nedense şu an Türkiyeyi gömmeye başladı sebebi ne ki iyi düşünmek gerek ?

not:Verdikleri haberlerin çoğu manipülasyon bizzat kontrol ettim
muhalefetin borazanı .
1000 odalı saray sahipleri zannedeiyorlar kı, başkanlık sistemi gelince suriye ve ırak kürdistanları türkiye nin eyaleti olmak için türkiye ye bağlanacaklar.

boşuna 1000 oda yaptırılmadı.
kenan evren de ölmeden dillendirmişti.

görsel

ASLINDA 1980’LERDEN BERi DÜŞÜNÜYORUM

Bir zamanlar söylemek suçtu. Böyle bir fikre nasıl geldiniz?

Aslında bu düşüncem yeni değil. Daha 1980'li yılların başında bunları düşündüm. Çünkü Ankara'dan 81 ile hákim olmak zor. Uykularım kaçıyordu. Ben Cumhurbaşkanı'yken içişleri Bakanı bunu dile getirdi.

O zaman niye bir şey yapmadınız?

Aslında yaptık. 1983 yılında Danışma Meclisi tatile girdiğinde bizim kanun hükmünde kararname çıkarma yetkimizi devrettik. Bölge idare mahkemelerini kurarken bu zihniyetle hareket ettik. Türkiye'yi birtakım bölgelere böldük. Yetkileri oraya devrettik.

GÖREMEYEBiLiRiM AMABU ADIM ATILMALI

Peki eyalet sistemi fikrine nasıl geldiniz?

Cumhurbaşkanı iken Bavyera'yı ziyarete gitmiştim. Baktım üç bayrak çekmişler. Bir Türk, öteki Alman bayrağıydı. Bu üçüncüsü ne bayrağı diye sordum. 'Burası Bavyera Eyaleti, onun bayrağı' dediler. Birçok ülkede bu var. Amerika da böyle yönetiliyor. Pakistan da. Yönetim zorlaşınca ülkeler eyaletlere bölünüyor.

Türkiye de buraya gelmeli mi diyorsunuz?

Mutlaka gelecek diyorum.

Ne zaman gelecek?

Belki 10 yıl, belki 30, belki 50 yıl. Ben 90 yaşındayım. Belki ben görmeyeceğim. Ama Türkiye bir gün mutlaka bu adımları atacak. Yoksa huzur bulmamız mümkün değil.

CESUR ADIMLAR ATIP DÜNYAYA UYMALIYIZ

Yükselen milliyetçilik akımı buna izin verir mi?

Şimdi bakıyorum, ortada vatan kurtaran aslanlar geziyor. Tutturmuşlar bir karış toprak vermeyiz diye. Toprak niye gitsin? Bunlar dünyaya ayak uyduramayan insanlar. Huzur bulmak istiyorsak cesur adımlar atmalıyız.

Bir zamanlar Özal bunu söylediğinde hakkında yazılmadık yazı, söylenmedik söz kalmamıştı. Siz nasıl söyleyebiliyorsunuz?

Evet Özal bunu Güneydoğu'da bir yerde söylemişti. Onun annesi Kürt'tü. Şimdi ben söylüyorum. Birilerinin söylemesi lazım. Geldiğim yaş ve yaptığım işler bana bu cesareti veriyor. işte ben de çıkıp söylüyorum.
başkanlık diye önümüze sunulan garabet, yeni yeni fiili durumlar doğuracağı için amacın eyalet sistemi olması bir yana, mecburen ortaya çıkacaktır.

kendini milliyetçi muhafazakar olarak tanımlayan vatandaş oylarıyla bu ülke bölünürse çok gülenimiz olur çokk.
savaş tazminatı olarak ermenilere rizeyi verelim.
(bkz: kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz)
ufak ufak ağızlardaki baklanın çıkmasıdır.

ülkenin mhp eliyle bölünmeye gitmesi.. zuhahhahahahahha.. *
reis-i cumhur'un danıştıkları kişiler şunlardır : kadir mısıroğlu, yiğit bulut, şükrü karatepe.

adamın* kılavuzu kargalar bile değil.
sonra 'neden bu haldeyiz' diyoruz.
bence yine iyiyiz. ( bu kafa yapısıyla )
(bkz: yakındoğu federasyonu)
cumhurbaşkanlığı başdanışmanı Şükrü Karatepe açıklamasıdır.

"Büyük metropollerde ‘belediye' kavramı artık şehir yönetimini açıklamada yetersiz kalıyor" diyen Karatepe, eyaletle yönetilen Çin modelini şu sözlerle aktardı:

"Çin'de, şehirlerin bir kısmı farklı statülerde kuruluyor. Bütün politikalarını, ulusal birlik ve güvenliğe öncelik vererek oluşturan Çin, büyüyen ve gelişen şehirlerine yeni yönetim modelleri uyguluyor. Güvenlik kaygısıyla resmi açıklamalarda yüksek sesle dile getirilmese bile, Türkiye de bu süreçten etkileniyor."
günaydın.

hayırlı sabahlar dilerim.

demek güçlü türkiye ha ? büyük ortadoğu projesi desene sen ona.

Kimin kime hizmet ettiğini anlayamıyorsunuz değil mi cidden ?
Evet oyu verecekleri söylenen %20 lik mhp seçmeninin ve düşünme kabiliyetini yitirmemiş akp seçmeninin gözüne gözüne sokulması gereken beyan.

Sonra dönüp de reisleri gibi kandırıldık demesinler.
Türkiye için sonun başlangıcıdır.

Savaşarak Sevr anlaşmasını imzalatamayan 7 düvel bu sefer bizi içimizden yıkıyor. Evet çıkarsa Kürdistan 5 sene içinde kurulur.
toplum olarak okuma alışkanlığımızın olmadığını, okuyanların ise kavrama yeteneğinin olmadığını üzülerek izliyorum. bu açıklamaların hiçbiryerinde federal bir yönetime vurgu yok. konunun uzmanı olarak söylüyorum. yandaş basının karaktersiz ve yavşak olduğunu düşünüyorum ancak muhalif basın, yalayıcı basından birkaç kat daha adi krsinlikle. tüm dünyada basın denilen sektörün komple aq.
ak çomarların desteklediği, Erdoğan'ın Başdanışmanı şükrü Karatepe teklifi.
özellikle milliyetçi-muhafazakar oylarıyla geçilince çok daha eğlenceli olacak teklif.

gerçi bahçeli son virajda ülkücüler buna evet demez diye geveledi ama. hadi hayırlısı.
Kendi elleriyle bölecekler ülkeyi, ne büyük bir acı.