bugün

etnik köken bakımından çesitlilik gösteren bir ülkede uygulanmaması gerekendir. belediye başkanlariyla bile belediye imkanlarini pkkya kullanan doğu insanı, vilayet olduğu zaman ne yapar belli değil.
Eğer türkiye olarak bugün başkanlık sisteminde olsaydık patlamalar, kazalar, depremler, şehit haberleri, küresel ısınma, mülteciler, paralel, terör, ermeni olayları ve muhammed ali' nin ölümü olmayacaktı.

Başkanlık çok önemli. Bu sistem gelişmemizi önlüyor. Bugün yarın kabul edelimde şu adam artık sussun.
Cumhurbaşkanı bundan vazgeçeni silip atıyor.
(bkz: Erdoğan a ayet uyduran akpli)
Ülkeyi bölmek.
kimsenin tam olarak nasıl bir sistem olduğunu bilmediği ama bazılarının ölümüne savunduğu sistemdir.
AKP'nin Başkanlık Sistemi Teklifi Nasıl Bir Şeydir?
http://baguler.blogspot.d...sistemi-teklifi-nasl.html
akplilerin bilmediği sistemdir. (en azından tamamı bilmiyor) bir akpli gelsin nedir bu bende bilmiyorum.
%70 evet ile geleceği artık kesinleşmiş olan sistem.

oldukça riskli ve şeytani bir plandı ve tuttu.
Bu entry burada kalsın da bakalım bu olaylardan kaç gün sonra ilan edecekler.
uğruna daha kaç kişi ölecek bilinmeyen sistem. hani bir söz vermişlerdi ya başkanlık ya kaos işte sözlerini tutuyorlar.
karşılığı insanların canı ve yaşatılan korku, stres olmamalıydı.
Daha dürüstçe de gelebilirdi, böyle hiç olmadı ki.
kılıçdaroğlu başkanlık sistemi kan olmadan gelmez dedi herkes vatan haini dedi. peki dinini siktiklerim soruyorum? adam haksız mıymış?
ohh be birileri sonunda anlamış, abi başkanlık sistemini getirmek için çok güzel bir oyun oynadılar ve en kötüsü başarılı oldular izle sen şimdi içeriye ne emniyet amirleri ne paşarı tıkacaklar.
MiTiNG baya güzel geçti onlar için . olan asker ve polise oldu . o cihad çağrısı yapan imamlar asla unutulmamalı .
hayır gelmez elbette ama hayırlı uğurlu olsun. dün gece olup biten her şey maya idi ve bu maya tuttu.
En geç Ekim ayında yürürlüğe girer.
rte'nin uğruna her şeyi yapabileceği yönetim sistemi. halkın tamamı birbirini boğazlasa ithal halk getirip başkanlık eder kendilerine.

gelmek isteyenin beynine sıçayım, o ayrı.
Darbe olma oranı;
Başkanlık gelirse 1.40
Şeriat gelirse 1.05
görsel
Aralarında sadece bir kaç tane düzgün ülke olan sistem.
Türkiye'ye başkanlık sistemini 1994 yılında besim tibuk getirmiştir. günümüzde sadece liberal demokrat parti'nin programında bulunmaktadır. abd'deki sistemden tek farkı 2 turlu seçim sistemi içermesidir.
bazıların zannettiği gibi; birini başkan seçince başkanlık sistemine geçmiş olmazsınız. zihniyet olarak da o seviyeye ulaşmanız lazım. akpnin önerdiği sistem başkanlık sistemi değil anayasal diktatörlüktür. hatta başkanlık sisteminden başka her şeydir.
Yargi bagimsizligi olmadigi surece baskanligin da parlamenter sisteminde bir onemi yoktur. Yani turkiyede baskanlikla parlamenter sistemin tartisilmasi sacmaliktir, zaman kaybidir.
Gerizekalılara anlatır gibi anlatayım. Amerikan Başkanı asla amerikayı amerika yapan anayasayı çiğneyecek kanunlar çıkarmaz. Amerikanın yönetim şeklini değiştirmeye çalışmaz. Başbakan ve Cumhurbaşkanı iken kandırılan kişi, başkan olsaydı ne olur düşünmek blle istemiyorum.