bugün

uç kemal uç senin için uçmanın sınırı yok.
kemal kılıçdaroğlunun "masanın altına girsem mi acaba?" bakışlarını sezebileceğiniz andır.
videonun sonlarına doğru kılıçdaroğlu ile chp'lilerin tipleri epey komik olmuştur. çok feci göt olmuş bir vaziyet. allah iyiliğinizi vermesin güldürdünüz beni gece gece...
artık iyice köy kahvesinde bank asya maçı izleyen karşıt taraftar grubu seviyesine düşmüş akp ve chp nin durumlarından birisidir.

biri ona laf sokar, öteki ona sokar. biri dönek kemal der diğeri fırıldak recep der.

biz de bunlardan devlet adamlığı bekleriz.

al birini vur ötekine.

işin saçmalığı da; türkiye cumhuriyetinde yaşayan ve bu tarz saçma subuk "orta öğretim stayla" atışmalara taraf olabilecek zeka da insanların olması ve bunu "siyaset" sanmasıdır.

politik haysiyet vesaire? yok öyle bir şey. vesayet bitti, miras bitti artık bunlara göre. ahlaka falan gerek yok; durmak yok, yola devam.

(bkz: ak koyun kara koyun)
(bkz: tüylerim ürperdi şerefsizim)

chp lilerin surat ifadesi de gecenin şu saatinde mest etmiştir doğrusu *
boşbakan'ın saçmalamasıdır. ulan adam belediye kasasıyla nasıl 600 lira maaş bağlasın hem de izmir belediyesi? he bir ara dokunulmazlıkları kaldırıyordun aradan 7-8 sene geçti daha tık yok? dinime küfreden müslüman olsa misali.
beypazarı belediyesini anımsatan durumdur. ne olduysa beypazarı belediyesi akp ye geçince yatırımlar birden artmıştır. sen değil misin ki 29 mart seçimlerinde hizmet istiyorsanız bize oy verin diyen. yok anam yok çivisi çıkmış bu ülkenin.
"çaktın, gene çaktın" diye başbakan haykırınca bizim gandinin boş boş bakmaya başladığı andır. desteksiz atarsan birisi gelir desteği verir alttan, öyle kalırsın.
(bkz: gene çaktın)
yüz ifadelerinin görülmesi gerektigi an.
ayrica;
izmirde fakir yokmus, kemal amca ne yapsin? *
kemal kılıçdaroğlunun aslında tayyip efendiyi sürekli göt etmesinden dolayı, ufacık bir cevap karşılığında tayyip efendinin kılıçdaroğlunu göt ettiğini sanan zihniyetin koskocaman bir göt oluşudur.

birileri dokunulmazlığı kaldıracağını söylemişti değil mi?

ee tayyip? izmirdeki fakirlere 600 lirayı sen ver o zaman? madem öyle neden izmir metrosu tamamlanmasın diye götünü başını yırtıyorsun? biyerlerinde çıban çıkmış belli. *
hadi ya pembe kar da yağdı herhalde haberimiz yok tayyipmiş rezil etmekmiş bak sen.
kimin rezil oldugu gayet de tartisilan an. sidik yarisi mi yapiliyor bu kürsüde, zübük filminin ayni mi cekiliyor, anlamadim gitti. dalga geciyorlar milletle, tek net durum bu.
başbakanın bir konuşmasında; sayın başbakanım diye başlaması kimseyi rezil ettiği an kadar rezil olamaz.
olmayan andır. keza bu rezillikse başbakana sorulan soruların karşısında büzülen başbakanın düştüğü durumun adı rezillikten on kat fenadır.
çizgi filmlerde olsa yüzyılın en sağlam laf koyuşlarından biri olabilecek andır. ama maalesef çizgi filmde değiliz. hee tabi bunu çizgi film gibi izleyen gerizekalılar "ooo ne laf koydu" diyebilmekte.

şimdi gerçeklerle yüzleşirsek;

1- izmir büyükşehir belediye başkanı bir adet yerel seçimle, o yörenin seçmenleri tarafından seçilmiştir. o yörenin yönetim organı belediye başkanı, belediye encümeni ve belediye meclisidir.

2- bu organların dışında hiç bir kurum ve birey ki buna cumhurbaşkanı ve hükümette dahildir, belediye'nin yerdeki çöpü almasına dahi karışamaz. karıştığı an vesayet yönetimindeki bir organı, hiyerarşik denetimine almaya çalışmaktan danıştay'da dava açılabilir.

3- chp bir siyasi parti'dir. geliri, gideri bellidir. kendi cebinden izmir büyükşehir belediyesi'ne para aktaramaz. aktardığı an anayasa mahkemesi tarafından cezalandırılır.

4- belediyeler kendi bütçelerini kendileri hazırlar. merkezi yönetim bütçesinden farkı giderden önce gelirlerini bulurlar. gelirleri kadar harcama yaparlar. bu harcama yerleride belediye başkanı tarafından hazırlanır, belediye encümeni tarafından incelenir, belediye meclisi tarafından kabul edilir.

5- belediye başkanı değil kendi partisinin genel başkanından, başbakan'dan bile emir alması durumunda içişleri bakanı'nın kararı ile görevinden uzaklaştırılabilir. danıştay kararıylada belediye başkanlığından düşürülebilir.

6- bir belediyenin harcama yerlerine ancak kanunla karışılabilir. bu durumda da belediye harcamayı kendi bütçesinden değil merkezi yönetim bütçesinden karşılar.

özet geçmek gerekirse bir belediye başkanı, yöre halkına yardım yapabilmesi için;

ya fazla ödeneği olacak, belediye başkanı bunu bütçeye dahil edecek, belediye meclisi'de bunu kabul edecek ya da kanun çıkarılacak. "şu yöre halkına ayda şu kadar yardım yapılacak" denilecek ve bu yardımlar merkezi bütçeden karşılanacak.
tayyibin rüyasında olmuştur.
kemal anadol'un yüz ifadesi sanırım videonun en matrak yanı. bir genel başkanına bir de yere baktığı an vardır ki izlemeden geçmeyin; '' bu nasıl genel başkan lan'' der gibi.
türkiye'nin içinde bulunduğu hali yüzlerimize bir kez daha çarpan olaydır.

olayın kahramanları olan rte bu ülkenin bşbakanı kk da ana muhalefet lideridir. ayrıca önümüzdeki seçimde de çok büyük ihtimalle bu mevkilerini koruyacaklar. fakat gelin görün ki bu kadar önemli mevkilerdeki bu insanların iyi bir şekilde yapabildiği tek şey birbirlere küfretmek, hakaretler savurmak, açık arayıp suratlara çarpmak, bu ülkeyi bırakın bir adım ileri götürmeyi çok gerilere götürecek, kutuplaşmalara yol açacak sidik yarışları düzenlemek. her salı yapılan meclis grup toplantıları partiler arası meydan savaşına döndü. liderler her uzatılan mikrofondan diğerlerine ayar gönderiyor. fakirlik, işsizlik artıyor. cehalet yayılıyor. umutsuzluk kol geziyor. onlar hala kavgaya devam ediyor. istisnasız hepsinin ve çevrelerindekilerin banka hesapları kabarıyor, şirketleri cirolarını katlıyor, ihalenin bini bir para etmiyor. kayıtsız şartsız sahibi olduğumuz egemeliğin temsilcileri olan bu kişiler bu haldeyken cumhuriyetin asli öğesi olan halk da " bak lafı nası koydu!", "aslanım, civanım, padişahım!", "benim başbakanım işini bilir!", "kılıçdar gelecek, dertler bitecek!", "devletin başına devlet gelecek!" gibi haykırışlarla olanlara aldırmayışını dile getiriyor. bu ülke daha nice trajikomik olaya gebedir kim bilir?
CHP li yüzsüzlerin ısrarla rezil olunmadığını savunduğu durumdur. Yok efendim izmir belediyemiş. nasıl ödesinmiş. Başbakan ne diyor. Siz istanbul Büyük şehir belediye başkanı adayı iken, istanbul büyük şehir belediye başkanı olursanız belediye kasasından
600 Tl. vereceğinizi söylemiştiniz. Buyrun izmir sizin belediyeniz verin hadi. Ama bizim yüzsüz kemalist CHP liler ısrarla hala gudiği savunuyorlar. Açın gözünüzü açın, Bırakın 600 TL vermeyi Ülkeyi batırır bu adam, kuru, küflü ekmeğe muhtaç eder insanı.

http://www.radikal.com.tr...12.2010&CategoryID=77
laiklerin yeaaaaaaaaaaaaaah izmirde fakir olsa verirdi yioooohhh demelerine sebeb olmuştur.
bir insan kendi kendini rezil ediyorsa, başkası tarafından maytap geçilmesi doğaldır.

kendi ağzıyla , tuncelide '' biz başbakan gibi söz veripde , sözünde duran biri değiliz'' dedi. olabilir insanlık halidir dedik.
sonra gitti istanbul b.b.başkanı adayı olduğu zaman ''kağıthane'' ye ''kağıttepe'' dedi. oda olabilir. insanlık halidir dedik affettik.
sonra çıktı , tüm zamanların en iyi golcülerinden lefter küçükandonyadis a kaleci dedi. onuda affedelim. insanlık halidir.
sonra '' kör gözüm parmağına '' gitti yürüyen merdivene tersten bindi. ulan tamam. oda insanlık hali. olabilir.

ama '' wikileaks belgeleri '' ndeki bilgilere dayanarak, başbakan ın isviçre de parası olduğunu iddia etti. başbakan ; ''ispatlamassan namertsin '' dedi. aradan günler geçti. ne ses var ne seda.

sonra çıktı , kayseri belediyesinde yolsuzluk oluyor dedi. başbakan kürsüye çıktı, o bahsettiğin adam şimdi hapiste yatıyor '' diyerek rezil etti. 1 gram gurur varsa rezil olmuştur. milletin içinde '' gene çaktın '' diye azar işitti.

tam, '' artık akıllanmıştır '' derken, gitti '' seçim sonrası herkese en az 600 tl '' dedi. aynı yalanı istanbul b.b başkanı adayı ikende sallamıştı. ama çıktı başbakan kürsüde okadar milletin içinde rezil etti. ''git sen o parayı izmirlilere verde göreyim'' dedi.

kemal kılıçdaroğlu gibi tipler rezil olmaya mahkumdur. bak baykal a. seks kasedi çıktıktan sonra ortalıkta görünüyor mu? -görünmüyor tabikide. adamcağız zaten yeteri kadar rezil oldum diyodur heralde. artık seninde rezil olduğun yeter. çekil şu siyasi tarih sayfasındanda , başbakan dalga geçecek yeni bişeyler bulsun. millet senden bıktı.

ayrıca sadece başbakan tarafından rezil edilmiyorki. geçenlerde hüseyin çelik çıktı, '' uç kemal uç , sende uçmanın sınırı yoktur, ama konacak bir dal bul '' dedi. seçimlerden sonra işsiz kalacağı için bi kazmaya sap olamayan dizi karakteri çaycı hüseyine ve onun arkadaşı şükrü ye benzetti.

uzun lafın kısası, rezillik diz boyu.
kılıçdaroğlu nu rezilliği ile başbaşa bıraktığı andır.

kemal hala kamera karşına çıkıyor ya, o na şaşıyorum sözlük. utanmazlığın bu kadarı.
ulan ne basbakanmis ya. videoya baktim da resmen kipkirmizi etmis kilicdaroglu nu. valla bu ulkeye yuz yilda bir gelir boyle adamlar.

not :ama efendilikleriyle hatirlanmazlar.

edit: ulan secim yardimi niyetine verilen cuvallarla komurler; buzdolaplari, camasir makineleri; dagitilan paralar... Bunlari veren adam zaten butcenin anasini aglatiyor yeterince. Hangi butcenin savunmasini yapiyorsun delikanli...

edit 2: (bkz: hadi hadi hadi)
oy veren topluluğun ne kadar cahil olduğunu bir kez daha göstermiştir. büyükşehir belediyesinin chp'li olması ile iktidarın chp olması farkını bile bilmeyen bir boşbakana sahibiz. bunu da destekleyen adamlara sahip oluşumuzda cabasıdır. herşeyi geçtim izmir belediyesine sürekli uygulanan bir sürü baskı ile bırak 600 lira vermeyi adamlar borçlarını zor ödüyorlar. istanbula ankaraya yapılan yardımlar borçlandırmalar izmirde olmadığı için böyle atıp tutmalar çok normaldir. akp gidip istanbul ve ankaradaki metroyu tamamlar iken izmirdekine engel olduğunu hepimiz biliyoruz. yine de belediye kendi imkanları ve kredi alması ile şu an o metroyu tamamlıyor. izmir'de bir kere bile olsa devlete borcu gecikse hemen cezalar kesiliyor fakat akplere ait belediyeler borçta yüzer iken bunlara hiç ses seda çıkarılmıyor aksine daha fazla para akıtılıyor.

boşbakan bir milleti rezil etmiş, kılıçdaroğlu bir laf altında rezil olsa ne olur olmasa ne olur.