bugün

idam cezasını önce yasaklayıp sonra nedenini acıklamadan geri getirmek istemesi sonunda ortaya cıkan çelişkili durumdur.
(bkz: bi siktiriniz gidiniz efendim)
(bkz: daşşak mı geçiyon)
(bkz: ne diyon la sen)
halkın milli hassasiyetleri doğrultusunda suni politikalar üreten başbakan, idam polemiğini ortaya atmak kaydıyla halkı imtihan etmeye çalışıyor. idamın geri geleceği yok. çünkü hem içeriden hem dışarıdan buna izin vermeyeceklerdir. bunu bilen başbakanın yaklaşan seçimler öncesinde halk desteğini diri tutmak için idam kozunu çok iyi kullanmaktadır. zira bu polemik kendisine başkanlık yolunu açmak için yumuşak bir geçiş sağlayacaktır. buraya kadar bardağın boş tarafıdır. bardağın dolu tarafı ise, halkın idam cezasını desteklediğini görmektir.
sayın başbakanın gündemi değiştirmek için ortaya attığı konulardan herhangi biridir. halk medya aracılığı ile sürekli olarak bu tip konularla oyalanırken meclis komisyonlarında hiç de haberdar olamadığımız yasalar geçmektedir. fısıltılara göre eyalet sistemine adım atılıyormuş; komisyondan yasası geçmişşşş.. öyle diyorlar ey halkım!

http://www.ulusalkanal.co...-genel-kurulda-h6212.html
gene gundem degıstırılmıs buyuksehır yasası meclısten gecmıstır.
altında hangi konuların döndüğünü merak ettiğim konudur.
fasulyeden bir imtihandır.

ya arkadaş, birden inanılmaz genişlik ve sevinç kaplamıştı içimi. başbakana idam cezası verildi sandım ya. bi an... ışıklar dolandı etrafımda... meğer idam cezasının geri gelmesi... üf yaa...