bugün

10. Türkçe Olimpiyatlarında bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, "Biz gurbette olup şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz" diyerek isim vermeden Fethullah Gülen'e seslendi.

haberin devamı için :

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20763873.asp
evet nazım hikmetin mezarını taşıyın artık anadoludaki bir çınarın dibine, fetoş hasret ise çıkar gelir önünde engel yok. kendi kendisini sürgüne yolladı.
yeşil kart almış vatan evladına yapılmış çağrıdır. vatan evladı yeşil kart alabilmek için ettiği yemini napacak merak etmekteyim nası vatan evladı ise amerikanın ulusal çıkarlarını herşeyden üstün tutacağına dair yemin etti.
Alkislanasi bir davet. Bu vatanin evladinin orada burada hasret cekmesi utanc verici bir durumdur.
aramızda para toplayıp biz gönderelim başbakanı amerikaya, yerleşsin orada.
gelirse ekime kadar gelmezse sikime kadar.
içeri tıkmak için yem bile olabilir.

(bkz: adalet ve kalkınma partsi gülen cemaati savaşı/#15815533)
hoca bu davete çok sevindi;

http://inciswf.com/1289940019.swf
gelmeden ne hallere düştük bi de gelirse ben kaçarım arkadaş.
(bkz: su çok güzel gelsene)
(bkz: yetmez ama evet)
(bkz: sahibinin sesi)
tülay nolursun dön geri gel.
(bkz: ateş seni çağırıyor)
(bkz: tünelin sonunda bi ışık gördüm)

eee?

(bkz: orda biri bana geeel geeel diyordu)
http://t24.com.tr/haber/e...i-artik-bitmelidir/206333

hapislerde çürütülen onlarca insanların maruz kaldığı fiillerin faili, gariplere gönlümüz dayanamaz diyerek yavuklusunu yanına çağırma şovu ile "cemaat-akp arasında şu günlerde mevcut çatlağı" kontrol altına almak ve oy kırılmasını engellemek adına yapılan nümayiştir.
yeter la amerikalarda tatil yaptığın. gel azcık da sen uğraş ben amerikalardan emir vereyim diyerekten ensesine iki tane şaplatabilir. * *
şaşıran insanları gördükçe benim daha çok şaşırdığım çağrı.ne sanıodunuz amk.
hala şaşıranlar yok mu ,bu kadar mı safsınız oğlum siz. durun daha meşkler olacak daha bunların arasında.
önümüzdeki on seneyi garanti altına alma telaşından ileri gelir.
okyanus ötesindeki dostun özlenmesi paylaşılamaması.
arabistan çok güzel canım gelsene.

-başbakan
"ister kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel."

demesi gerekiR ki çağrısı yerini bulsun.
Fethullah gülen hocaefendi birgün türkiye ye dönmek isterse recep tayyip erdoğan ın bu konuda ne düşündüğü zerre kadar umrunda olmayacaktır. O yüzden sayın başbakan tt arena tribünlerini gazlamıştır yine. Sadece oy kaygısıyla söylemiştir.
ayağına çağırmak yerine ayağına gitmelidir.

(bkz: gel ne olursan ol gel)
"bu çağrı iktidar-cemaat kavgasının olmadığını gösterir" gibi yorumlar dolanıyor.

bence tam aksine, başbakanın dön çağrısı, güleni biraz daha sıkıştırmak içindir. "gülen dönebilir ama kendisi dönmüyor" dedirtmek içindir. cemaat-iktidar kavgası iyice ayyuka çıktı; karşılarında bir "düşman" kalmadığında çözülmeye ve birbirlerini rakip ilan etmeye başladılar. cemaat-akp ittifakı yargısıyla, köşküyle, ordusuyla, her anlamda iktidar oldu. şimdi sıra birbirleri arasındaki iktidar mücadelesine geldi.