bugün

deniz baykal'ın bugünkü grup konuşmasında sarfettiği cümle. cümlenin özündeki komikliği bir tarafa bırakıyor, bu cümledeki anlatım bozukluğuna dikkat çekmek istiyorum. böyle komik cümleleri ilköğretim yedinci sınıf öğrencileri bile kurmuyor artık.
(bkz: http://www.milliyet.com.t...iy41.asp?prm=0,4121236569)
murat bardakçı'nın desteklediği bir düşüncedir. türban vakti zamanında bir tarikatın ortaya çıkarttığı bir bağlama şeklidir.

edıt: deniz baykal'ı günahım kadar sevmem. ama adamın konuşmasında bırakın "başörtüsü dışarıdan ithaldir" lafını "başörtüsü" diye bir kelime bile geçmiyor yahu.
(bkz: şule yüksel şenler)
başörtüsü değil türban dışarıdan ithaldir. götümüzden atmayalım recep.
baykalın söylemediği lafları da o söylemiş gibi gösterirseniz, mazallah öbür tarafta kızgın odunla ilişkiye girersiniz.
bu konuyu en iyi taraf gazetesinden sivilay abla açıklamıştır:

"soru: chp genel başkanı sayın deniz baykal, "türban bizim geleneksel kıyafetimiz değil. bir arap üniformasıdır " diyor. türk kızları neden geleneksel anadolu giysilerini tercih etmiyor da bu arap üniformasını giymekte ısrar ediyor? (ankara olgunlaşma enstitüsü son sınıf öğrencisi)
cevap: baykal yine çok haklı. halbuki biz sadece geleneksel kıyafetlerimizi giyeriz. örneğin; blue jean selçuklu döneminden kalma bir mahalli kıyafetimizdir. göbek piercingi çok kadim bir şaman ritüelidir. bildiğimiz tüm geleneksel anadolu kıyafetlerinde sırt dekoltesi standarttır. ayrıca bu arap kıyafetleri suudi arabistan'ın bursa eyaletinde ve mısır'ın denizli kentinde dokunuyor. ben de anlamıyorum niye bu ısrar?"
bikini ve mini etek de dışarıdan ithaldir.
arabistanda türk kızları gibi kapananlar yoktur.bu türkiye türbanı cidden türkiyedekilere hastır.araplar çok kötü ve biçimsiz örtüyorlar.türk kızları ise bi saat süsleniyor ayna karşısında.ha ayrıca onun adı türban da değil.yıllarca öğretemedik.türbanı hintliler takar.ya da emine beder gibi yaşlı kadınlar.dedim ya türk kızlarının eşarp bağlama tarzları bence bi ekol olmuş durumda.

ha ayrıca artık kare eşarp değil dikdörtgen şallar moda iki üç senedir.ayrıntıları bana sorabilirsiniz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar