bugün

eli kulağındadır. bugün yarın kurulacak. eli mahkum...
http://www.sabah.com.tr/D...stin-devleti-tedirginligi

geliyor...
eninde sonunda kurulacaktır hemde türkiyenin desteğiyle.
müslümanların imanını tazeleyecek gelişmedir.

(bkz: kudüsün fethi)
mutlaka kurulması gereken, bağımsızlığını coşkuyla karşılayacağımız devlettir.

sonrası israil'in aldıklarını geri vermesi...
dün (23 eylül 2011) bm nezdinde bağımsızlık başvurusu yapılan devlet...

http://www.haber7.com/hab...an-kabul-edin-cagrisi.php

türkiye bu başvuruya en büyük desteği veren ülke olarak, bizi bir nebze de olsa ferahlattı; en azından birkaç dakikalığına füze kalkanı bozgununu unutmamızı sağladı.

ne yapalım, beterin beteri var, biz de bununla teselli buluyoruz!
(bkz: Filistin Devleti) 103 BM üyesi devlet, BM üyesi olmayan Vatikan (Holy See), Arap Birliği, ve islam Konferansı Örgütü tarafından tanınmaktadır,

ayrıca;

Filistin i tanımayan ülkeler:

ABD, Kanada, Guatemala, Kolombiya, Haiti, ispanya, Portekiz, italya, Yunanistan, Fransa, Almanya, Hollanda, Lüksemburg, irlanda, isveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Moldovya, Ermenistan, Litvanya, Avusturya, isviçre, Belçika, Birmanya, Tayland, Güney Kore, Japonya, Tayvan, Kamerun, Togo, Eritre, israil, Batı Sahra, Avustralya, Yeni Zelenda.

görüldüğü üzre dünyayı idare(!) eden emperyalist egemen güçler (bkz: filistin devleti)ne engel olmaktalar.

aynı durumun bir benzeri (bkz: kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti) için de geçerlidir.
faal olarak bu pek anlam ifade etmez. ancak bu gerçek anlamda bağımsızlık için büyük adımdır.
artık dünya filistin vahşetini görüyor.
hem bu adım sayesinde abd'nin gerçek yüzü ortaya resmen çıktı.
kendi topuğuna sıkmaya meraklı türkiye'nin tanıtmak için kıçını yırttığı fiiliyatta yok olalı yahudilerin postalları altında ezileli ve bu ezilmede suçun tamamen aptal ve tembel araplarda olduğu sözde devlettir.

Tanınma meselesine gelince.

Dağlık Karabağ Cumhuriyeti birşeyler ifade ediyor mu Türkiye için?

Kafkaslarda Rusya'nın kurduğu kukla cumhuriyetler bir şeyler ifade ediyor mu Türkiye için?

Irak'ın Kuzey'indeki Kukla bölgesel kürt yönetimi bir şey ifade ediyor mu türkiye için?

ilerleyen zamanlarda Suriye'de ve iran'da kurulacak benzeri yönetimler ifade edecek mi Türkiye için?

Ve daha ötesi uzun yıllardan beri bahsedilen ve AKP hükümetiyle yavaş yavaş somuta çevrilen Özerklik talepleri bir şeyleri ifade ediyor mu Türkiye için?

Elbette ki ediyor.

bir de ortaya Kıbrıs meselesini emsal göstermezler mi, vay vay vay... Kıbrıs'ı Rum'a satmaya çalışırken satalım gitsindi şimdi ise en büyük kıbrısçı oldunuz he? siktir ordan.

Ayrıca belirtelim ki "Başvuru" ile bağımsızlık? adama götüyle güler millet. BM'ye başvurduk bağımsızlığımızı aldık, silahın paranın ve gücün sahibi yahudiler de öyle diyordu zaten.
bm'nin adaletsiz yapısı olmasaydı, şimdiye kadar filistin devleti çoktan kurulmuştu. bence hükümet filistin'in bağımsız olmasından çok, BM'nin yapısının değişmesini talep etmeli ve bu isteğe öncü olmalı. o yapı demokratikleşirse zaten filistin devletini tanır.
(ara: bağımsız kürdistan)
istemediğim bir devlettir. çünkü israil ile filistin savaşa girince bizim yüce efendimiz tayyip bey oraya ordumuzdan çok fazla asker ve mühimmat gönderecek üstine birde pkk adlı köpek sürüsü saldırılarını arttıracak. her şeyden daha önemlisi, pkk ile israil birleşip türkiye ye ortak savaş açacaklar. bu nedenle istemiyorum efendim.
hayaldir. şu an zaten halihazırda bir filistin devleti var, ha ne derece tanınıyor derseniz bu da vikipedideki haritası:

http://upload.wikimedia.o...ine_recognitions_only.png

burada sanırım filistin' in yapmaya çalıştığı şey bağımsızlığını birleşmiş milletlere üye olarak daha geniş bir çevreye kabul ettirmek, bm' ye hadi beni bağımsız yap demiyor, öyle bir şeyin olabileceğini de sanmıyorum.

ha eğer bu "bağımsız filistin devleti" ile kastedilen tam bağımsız, uluslararası platformlarda diğer ülkelerle eşit oranda kabul gören ve temsil edilen, hakkını savunabilen, toprakları işgal altında olmayan bir devletse o biraz zor işte.

ayrıca bu başvurunun da amacına ulaşacağını sanmıyorum. güvenlik konseyinin beş daimi üyesinin bunu kabul etmesi gerekiyor, bunların halihazırda üç tanesi filistin' i bir devlet olarak tanımazken neden bm'ye üyeliğini kabul etsinler? bu üç ülke (abd, fransa, birleşik krallık) israil' i kaybetme riskini göze alır mı? bir ara çözüm bulup geçiştirecekler bu konuyu da... öte yandan, tekrar söylüyorum, doğrudan komşumuz olan kıbrıs ve dağlık karabağ dururken türkiye' nin bütün dış politikasını israil-filistin-araplar üçgeni üzerine kurmasını da sağlıklı bulmuyorum. bugün filistin' in yaptığını yarın kuzey ırak yaptığında türkiye ne yapacak? economist' te bir yazı çıktı yeni, erdoğan ve hükümeti kürt baharı'nı yaşayabilir diye. ne olacak o zaman?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar