bugün

büyük bir olasılıkla sadakayı beğenmeyen dilencinin oğludur. bahşişi az atınca suratı asılan adam da amcasıymış diye duydum.

bugün bu çocuklardan oluşan 5-6 kişilik bir çete çaldı kapımı. çıkarıp hepiciğine para verecek halim yok, gittim içeri şekerlerin içinde olduğu büyükçe kaseyi aldım. cüzdanımı almaya gidiyorum sandılar zaar baya bi sevinmişlerdi içeri giderken. kapıya kaseyle gelmemle suratları düştü hepsinin; aksiii, naleeet, çekilmez bi hal aldı. titreyerek uzattım kaseyi. götoşlar avuç avuç aldı sömürdü şekerlerimi, bi de üstüne üstlük onlardan önce gelen başka bi çetenin çocuklarına benden para aldıklarını söylemişler. bu sefer de onlardan önce gelen çocuk grubu yine geldi. ama o ne geliş öyle, çocuklar sinirden resmen ağlıyor, niye bize para vermedin de onlara verdin diyor. şimdi bunlara yine şeker versem beni sikerler; para versem diğer çocuklar siker. korkusuz korkak filmindeki mülayim sert'e döndüm valla. anam yine ellerim titriyor ühühü allah böyle dert vermesin, çarptım suratlarına kapıyı girdim içeri ühü.
bugün kapıya gelen çocuklardan bir tanesidir.şeker uzattığım da 'abla para yok mu para'dedi ben de bozuk yok deyince şekeri bana fırlattı.canı sağolsun,onu böyle paragöz yapan sistem utansın,onu paragöz yapan aile utansın.
-alın bakalım çikolata alın hadi
+ne çikolatası ne şekeri yıl 2010 hala çukulat şeker yeter lan para yok mu para
-hanım sopayı getir bu çocuklar bambaşkaymış.
roman çocuğu olması muhtemeldir.
hak verilesi çocuktur. sikse birşey denmez.*. hangimiz o çocuğun içinde bulunduğu durumda olmadık ki zamanında? hangimiz büyük bir hevesle para beklerden hüsrana uğrayıp bir mendil'e eyvallah demedi? Ellerde poşetler kapı kapı gezilir şekerlerin, fıstıkların yanında verilen harçlıklarda extra olurdu. Mahallenin, çocukları her daim seven, güler yüz gösteren orta yaşı biraz geçmiş amcasının cömert davranışlarından biridir kapıya gelen bütün çocuklara harçlık verip onları sevindirmek. Neyse işte bazı teyzeler, ninelerde mendil vererek savuşturur başından çocukları. yada en adi şeker vererek. ama çocuktur işte mendili ne yapsın? çikolata olsa bir nebze hadi.
bereket tanrısı verilesi çocuktur ...
ayna görmüştür yazar o an. çünkü aslında kapının çalması yazarı rahatsız etmiş ve isteyerek değil ıkına ıkına gitmiştir kapıya bu nedenle o çocugu sikecek gibi baktığı için o ışıl ışıl çocukların gözlerinde kendini görmüştür.
daha çok şeker verilmeyince bu bakışa girişen çocuk ...
yazarın fantezilerinden biri olsa gerek...
(bkz: espriden anlamayan yazarlar)
(bkz: yuh)
hiç karşılaşmadığım ama karşılaşırsam ağzına ağzına vuracağım ukala çocuk tipidir. ülker ece veriyoz lan, neyini beğenmiyo.