bugün

şimdi 300 savaş uçağı+awaks erken uyarı sistemleri+abd nin en büyük savaş gemileri bunlar zırhlı birlikleri dahi komik rakamlarda olan sadece libya içinmi?
şuanda suriye de ipler kopdu kopacak,yemen de keza öyle
bu kadar filonun hazır tutulması operasyon merkez üstleri belirlenmesi ne gibi sonuclar doguracak.

(bkz: global wars)
güneşin doğudan değil batıdan doğması amaçlarıdır.
(bkz: büyük israil)

kimse ırkçılık falan demesin; batı 100 yıldır ortadoğu'da ne yapıyorsa israil için yapıyor.
büyük bir savaş kokusu alıyorum. hissediyorum, evet. zira o kadar uçak gemisi, denizaltı vs. zıpkınla, ağla balık tutup ızgara yapmak için gelmiyor herhalde. ilk hedef libya, burda herkes hemfikir. sıradakinin de suriye olduğunu düşünüyorum. çünkü bölgede libya,suriye ve iran dışında ciddi bir muhalif güç yok ve libyada uygulanan taktik suriyede de uygulanıyor. ancak tahminim o ki libyada beklendiğinden daha çetin bir direnişle karşılaşılacak. kaddafi halkı silahlandırıyor çünkü ve isyancı grupların ele geçirdikleri yerleri, tek tek almaya başladı. bir ırak olur mu bilemem ama hesapladığından daha çok uğraştırabilir libya batıyı. tabi bu teorilerin hepsini toplayınca ortaya tek bir sonuç çıkıyor;

(bkz: büyük ortadoğu projesi)
büyük bir kaos. batının amacı petrolleri sömürmektir.
(bkz: sömürgecilik)
3.dünya savaşı çoktan başladı ve biz hala farkında değiliz, ortadoğuyu sömürme hareketleri gündemde, isyanlar öyle bir sıra izliyor ki şaşırmamak elde değil. sırayla yayılıyor. hedefteki ülke ise iran olacaktır. iranın bölgedeki ağırlığını yok etmeye çalışacaklar.
Not: ben iranlı fln değilim ha, türklüğümden gurur duyan bir insanım. kanımca biz hedef değiliz çünkü çıkıntılığımız yok.
(bkz: böl parçala yok et)
batı enerjiye büyük ihdiyaç duyduğu için burada rusya ya muhdaç olmak istemiyorlar.petrol,ucuz işçilik,yeni iş sahaları vb sebepler olabilir ama madalyonun arkasında gerçekten de din amaçlı olabilirmi?
bukadar insan ölümü sırf ekonomik olması cok basit geliyor bana.

(bkz: haçlı seferleri)
(bkz: canııım petrol)