bugün

Kesinlikle toplu kopya çekmişler. Orda okullarda çalışan idareci ve öğretmenlerin çoğunluğu cello olduğu için batıdan giden vatansever namuslu öğretmenlerin de bu konuda maalesef yapabileceği pek bi şey yok. Batman özelinde o bölgedeki özellikle sözde barış sürecindeki tüm sınavlar incelenmeli. Çünkü bunlar da tıpkı Fetöşçüler gibi örgüt talimatıyla iş yapan öğretmenler. Ve bir dönem ne acıdır ki devlet otoritesi ciddi manada zaafa uğramıştı Güney doğuda. Çünkü sözde barış güvercinleri uçmasına rağmen örgütçü orospu çocukları cirit atıyordu. Neyse ki Hendek operasyonlarını yaptık da bu soysuz teröristleri temizledik. Oralarda görev yapan Kahraman güvenlik görevlilerine, şehit olup cennete gidenlere ve dürüstçe mesleğini yapan fedakar, vatansever öğretmenlerimize selam olsun. iki yıl sınırda bi ilçede görev yaptığım için bi gün sözde okulda öğretmen ertesi gün anasının eteğini giyip elinde keleşle karşımıza çıkıp gebertttiğimiz soysuzlara şahit olduğum için oralarda ne gibi hainlikler döndüğünü iyi bilirim.
Hani kopya analizi yapılıyordu?
Sınav soruları bu kadar kolay olmamalıydı, bu seferde eğitim sistemimiz iyi diyecekler. kendi kendilerini avutacaklar
Eğitimde Danimarka seviyesine geldik çok şükür! (Pisa testi sonuçları gösterir seneye ne seviyede olduğumuzu sonra ona da bok atar sıyrılırız ayrı mesele)
helal olsun kardeşim dedirten haber. Allah eğitim öğretim hayatında başarılar nasip etsin ülkemize hayırlı bir vatandaş olarak yetişmesi dileğiyle.
bu arada dedikodulara göre tekirdağın çerkezköy ilçesinden yada tam olarak emin olamadım, tekirdağdan belki * 23 teog birincisi çıkmış.full çekmişler yani.bu demekki tüm ülkede bu tip olaylardan olduğunu gösterir.ya sorular çok kolaydı, yada bir takım yapılanma ile bir çok kişiye sorular temin edildi, yada yardımcı olundu.ama kesin bi hile olduğuna inaniyorum.
Soruşturma yapıldığı zaman buradan büyük ihtimalle bir bit yeniği çıkacaktır zira o bölgelerde bu tür hile hurda olayları görülmüş ve izlenmiştir. Eğer duyarsız kalınırsa yeni paralel yapılar çıkabilir, bunun faturası da çok ağır gelir.
Sınavlardaki şaibe ortadan kalkarsa ülke daha çabuk düzelebilir.

düzenleme: türkiye genelinde 17000 birinci (tam puan alan) çıkmıştır. Bu işte bir bit yeniği olabilir, paralel yapılanma değil paralel evren çıkabilir. Çıkmayabilir de.
şimdi çalışmışlardır haketmişlerdir falan demek ne kadar mantıklı, sonuçta tek sorun batman'da olması değil ki bir okuldan bu kadar çok birinci çıkamaz. başka illerden çıkan birinci sayısı o kadar değil... üstüne üstlük doğu'da sınavlarda aşırı çok torpil var ve devlet buna ses çıkarmıyor maksat doğu kalkınsın.
Öncelikle haberi gördüğümde verdiğim tepki

görsel

Fetö güya bitti ama bunlar yıllardır bitmedi amk bi de eskiden bunu başarı hikayesi gibi anlatırlardı çakallar neymiş Kürtler matematikte iyiymiş hasiktirin ordan. Doğuda görev yapan tüm öğretmenler aşiretlerin soruları çaldığını anlatır. Yeter lan artık bu kekolar yüzünden şehirlerde çalışan o kadar insanın hakkının yendiği.
valla doğu'da görev yapan eski bir öğretmenimin başına gelenleri bildikten sonra sınavın meşru olduğuna inanmıyorum. ama yapmışlarsa da helal olsun derim.

bunu neden dedim bahsettiğim öğretmen doğuda görev yaptığında bir ağa olacak kekonun oğlunun üniversite sınavına hazırlandığı dönemde bu öğretmeni silahla tehdit edip bir şekilde (bölge komple adamı) bu öğretmeni sınava sokarak çocuğu tıp fakültesi kazandırıyor. fakat bu tıp fakültesine giden keko bakıyor ki kendisinde o beyin yok 2.sınfıta bırakmak zorunda kalıyor. çöplüğüne geri dönüyor.

öğretmeninde doğu görevi dolduğu için memleketine dönünce olay orada kapanıyor.keko kekoluguyla kalıyor anlayacağınız. l
500 bin nüfuslu bir şehir çok basit bir sınav ve 60 türkiye birincisini çok gören zihniyet.

vasatın biraz üstünde okullarda bile en az 1 öğrencinin full çıkarması gerekiyor bu sınavı. Asıl problem bu başlığı açan arkadaşların kendisinden başka hiç bir özneyi sevmeme durumu. her duruma sevgisiz kinle bakmalarına sebep oluyor çok üzücü bir durum
ayrıca bir okulda şehrin en başarılı öğrencilerinin olması tesadüf değildir bu da insan haklarına aykırı bir durumdur. öğrencileri başarılı başarısız diye ayırmak sırf reklam yapmak için yapılmış iğrençlik haksızlıktır.
hepsi tesadüf olamaz.
yaman kopya dönmüş.
Torilere* helal olsun.

*Batman ve civarı bölgelerde yaşayan kürtlere Tori denir.
Bir okuldan 16 başarılı genç...

Insanların arkasından önyargılı oluyoruz. Bu büyük bir eksikliğimiz. Umarım hakederek kazanmışlardır.
Şimdi eğitimde farklı uygulamalara gidildi. Dershane süreci başladığında sorular kolaylaşmaya ve müfredat dışına çıkılamamaya başlandı. Eskiden neymiş o öyle. Okuldaki konuyla sınavdaki sorunun hiçbir ortak noktaları olmuyordu.

Şimdi gelelim bu duruma. Artık normaldir. Her şehir, okul birincilerini açıklayacaktır. Aslında bu sınavlar sayesinde de bunun önüne geçilmeye çalışılıyordu ancak bizim milletimiz yarıştırmayı sever.

Bunun yanında aynı ilden 60 öğrencinin yanında aynı sınıftan 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevaplıyor.
amma faşistsiniz sırf güneydoğu olduğu için başka bir bölge olsaydı bu kadar saçmalamazdınız.
Batman başlamış.
Çalışıp başardı diyenin aklını mikeyim.
Doğu'da da beyin olduğunun kanıtıdır.
Kafasi calismayan tembel herifler bok atmasin.
Pisa testinde 72 ülkede 50. Olmuş bir ülkede bu sonuçlar kafa karıştırır.

Ya sınav gerçekten kolaydı. Sürekli sistem değişikliğinden ve kalitesiz eğitimden bir türlü geliştirilemeyen Öğrencilerin başarısını yüksek göstermek için bu yola gittiler.

Ya da mide bulandırıcı şeyler var.
geçmişte doğu illerindeki toplu kopya ve cevap dağıtılması olayları sebebiyle incelemesi gereken durum zira bu kadarının olması akıl ve fizik kurallarını zorlayacak nitelikte. diğer çocuklarının haklarının yenmemesi için araştırması yapılmalı yoksa şaibe dedikodusu bitmez!
ya uzun uzadıya anlatıcaktım ama, üçkağıt olduğu bariz niye analiz kasayım.
batman geçmişteki sınavlarda da destan yazmış. çok kültürlü gençler yetişiyormuş o şehirde çıkan istatistiklere göre. diğer doğu illeri de coşmuş:

http://www.trthaber.com/h...ari-siralamasi-51690.html
http://www.kamudan.com/do...eriyle-sasirtti-1665.html

sonuç: mühürsüz soru kitapçıkları bu illerde geçerli sayılmış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar