bugün

biz türklerin olimpiyatlarda madalya aldığı spor dallarının neredeyse tamamı. *

bu terimin hikayesine gelince; efendim, bilmiyorum hangi olimpiyat sırasındaydı ama bir arkadaş ile sokakta aylak aylak gezinirken laf olimpiyatlardan açıldı tabi. işte x ülke şu kadar madalya almış felan derken bana döndü ve 'lan biz hep barbar sporlarında madalya alıyoruz' dedi. azıcık düşündüm 'valla la' dedim yola devam ettik.

bahse konu spor dalları ise şunlardır:
güreş
halter
boks
ve son olarak taekwando.
(bkz: bale)

o erkeklerin tayt giymeleri ve abuk subuk hareketler yapmalı çok barbarca. yürek dayanmıyorum yemin ediyorum.
klavye delikanlılığı. çok barbarca.
tek kelimeyle amerikan futbolu.
henüz bir ufc karşılaşması izlememiş kişinin üzerine kafa yorduğu mevzudur.

bu spor dalında, bir suratın yarım dakikadan kısa sürede şişerek ulaşabileceği boyutun bir sınırı yoktur.
(bkz: wwe)*
barbar spor yoktur. biz türkler diye başlayıp "ata sporu" nu barbar spor olarak ilan etmek vardır.
ergen söylemidir. sana ne kardeşim kimin hangi sporla ilgilendiğinden sen kaç tane spor dalıyla ilgileniyorsun hangilerini profesyonel olarak yapıyorsun demezler mi. şimdi bu tip ergenlere sorsan barbar olmayan spor nedir diye, saymaya 190'lık 120 kilo ve üzeri dev gibi zencilerin birbirlerini eze eze oynadıkları basketbolla başlarlar.
Dünyanın en güzel, en zevkli sporlarına bazı süt çocukları tarafından yapılan yakıştırmadır. Ayrıca "barbar olmayan" sporlarda "barbar" sporlarda olduğu kadar mücadeleyi bulmanız imkansızdır.