bugün

duş almak için hazırlanan şahsa akıl veren , banyo yaptıktan sonra yerlerin ıslanmamasını isteyen annedir. arkadaş kuru kuruya yıkanılmıyo ki kurumayı mı bekleyeceğiz içerde.
insanı deli eden, banyo nasıl kuru kalır kardeşim diye serzenişte bulunulmasına neden olan annedir.
aynı zamanda yerler silindiğinde de yerlere basmamayı tembihleyen bir anneye dönüşebiliyor kendileri.
(bkz: annem çıldırmış olmalı)
'a, aaa kızım ne yaptın sen? tuvalete zıçılırmı hiç?' diyebilme ihtimali olan annedir.
tavanı dahi ıslatan bir evladı varsa ki yaptığı bir duştur, sonuna kadar desteklediğim, hak verdiğim annedir.
zor kadındır vesselam. psikolojik baskı altında hissettirir insanı. sürekli bir uyarı halindedir. içe kapanık yapar, salak yapar, tek başına varoluşunu engeller sanki.
+ banyoyu ıslatma sakın.
+ su ıslak ama anne. girmesem mi acaba?.. olur mu girmesem ya da az ıslatsam.
+ kime çekti bu salak bilmem ki.
+ salak yapıyosun sende insanı.
"banyo perdesini kuvetin icine koy demeye" calisan annedir.
"buralari gene su etmissin" diyen annedir.
banyo yaparken mutfaktan suyu açıp açıp kapayan, bu sayede banyonuzun içine eden babanın eşidir.
salona girmek yasak diyen anneyle aynı kişidir.
neredeyse buharın nemiyle banyo yap diyen annedir.
akan suyun yer çekimi ile aşağı indiğini bilmeyen annedir.
deniz de, boğulursan gebertirim seni diyen anneyle aynıdır bu. hele bir de kola var mı sorusuna karpuz var diyorsa off anam anam...
duşakabin yada suyun heryere sıçramasını engelleyecek bir duş perdesinin olmadığı banyolarda, her banyodan sonra tekrar temizlemekten bıkmış bir anne haykırışıdır.
(bkz: ben bunu sadece benim annem söylüyo sanırdım)
+ oğlum banyoyu ıslatma yıkanırken tamam mı?

- anne ıslatmadan nasıl yıkanacağım?

+ rukiye teyze'nin oğlu ıslatmadan yıkanıyormuş. o nasıl yıkanıyorsa öyle yıkan.

- anne çocuk okul tuvaletinde lavaboya sıçarken yakalandı.

+ olsun oğlum bak tuvaleti kirletmemiş işte. düşünceli çocuk tabi.

(bkz: anne kafası)