bugün

(bkz: bankamatikte 5 lik banknot bulamamak) böyle bi başlık var, açanın eline sağlık ama benim nefretimi tam manasıyla karşılayamadığı için, bu başlığı açmaya karar verdim.

be geniş adam! avucunda 20'lik banknotla mı doğdun ki, bankamatiğe daha küçük para koymuyorsun? çok mu zenginsin? 10'luk banknotla sigaranı mı yakıyorsun?

bana bahane uydurma! 15 liram var ve onu çekemezsem şu got donduran soğukta eve yürüyerek gitmek zorundayım. evet, bu kadar basit bi adamım ben!

ayrıca dilimin ucunda 'bankamatiğe kızıp stivmakkuine küfretmek' diye bi başlık var ama, polemiğe girmek istemiyorum...
işbankası bankamatiklerin böyle bir problem yoktur. kendileri sadece 50 ytl ve katlarını vererek ufak tefek paralara bulaşmamakta, hesabını bilmektedir. ulan benim hesabım 50 ytl ve katlarını görse işbankasında ne işim var, isviçre bankalarına yatırırım.
bankamatiklerin saçmalamasından kaynaklanır. aslında 5-10 gibi küçük banknotlarda koyulur. ama 50 ytl çeken birisine 2x5, 2x10, ve 1 adette 20'lik banknot verir bu aptal makine. bu yüzden 10 ytl çekmek için bankamatiğin önünde ki manavdan 10 ytl almak zorunda kalırsınız. şansınız varsa...