bugün

Başı değişik biçimlerde bağlamak amacıyla kullanılan büyük mendil.
bandana tarihi pek uzun bir süre içermemektedir.bizim kültürümüzün kabul etmediği bir nesne olsada krolarımızın ondan vazgeçemediği bir aksesuar yani ihtişam ürünü sanılan fakat perişan bir metadır...
kare şeklinde, ortadan ikiye katlanıp üçgen şekline getirilerek başa takılan bir aksesuar.
eski hintçe bandhati(bağlamak) kelimesinden gelerekten düğüm atılarak boyanmış kumaş manasındadır.
deniz kenarında, trekking yaparken ve tenis oynarken olmazsa olmaz kumaş.
kel barmenlerin tercih ettiği aksesuar.bandanasına uyumlu bir de gömlek giyer bunlar.gökkuşağının renklerinde..
(bkz: mini türban) *
: aman hemen atlayın sazan gibi, ne oldu mini türban yazdım da eksildi mi bir yerleriniz.? dalga mı geçmiş oldum? nasıl çalışıyorsa algılarınız hayranıyım.
bazı insanları tek kelimeyle cool yapan aksesuardır. turkcell reklamındaki turist örneğindeki gibi.
herhangi bir foruma yazan dananın admin veya mod tarafından cezalandırılması.
renkli gözlü, uzun saçlı kızlara yakışandır.
büyük bir tutkudur. renk renk desen desen çeşit çeşit bandana sahibi olan insanlar vardır. her bir bandanaya ayrı isim verirler ve kendilerinin bir parçası olarak görürler. yadırgamamak lazım.
genelde her ne kadar başa takıldığı bilinse de yasadışı işler yapılacağı zaman gangsterler tarafından ağız bölgesine burnu kaplayacak şekilde takılır. ama ben genelde babam tuvaletten çıktıktan sonra takıyorum.

görsel
bir gün obada çorba pişirmişler yanda da dana varmış millet dayanamamış hey dana gel sende ban demişler bandana böyle çıkmış,
görsel
çok güzel bağlama şekilleri var esasında tabii becermek gerek.
elalemin kızına ne güzel yakışan obje. ben takıyorum annem başın mı ağrıyor çocum dur bi hap getiriyim diyor. wtf ?
görsel
her bagladigimda sokaktakilerin arkamdan "karayip korsanii" diye bagirmasina sebebiyet veren aksesuar.
hayir laf atmasini da bilmiyorlar.
kullanan hatunu katbekat güzel yapan kumaş. kullanan kız 10 adım öndedir.
En son 2012 de taktığım. (Ilklerdenim) şimdiler de ben ergenim diyen aksesuar.
spor yaparken takmak oldukça kolaylık sağlar. tabi klasik bandana değil modern bandana.
uzun sakallı erkeklere de yakışır.
Ayrıca bkz. buff
(bkz: lütfen o bandanayı yak)
efsane bkz geliyor;

(bkz: hayır abi madem bandanayı soruyorsun neden fotoğrafa efekt veriyorsun)

yaaaa, din kardeşiyiz boolm.*
Saçımı üçe vurdurduğum için kullanmakta olduğum aksesuar. Gayet hoş.