recep tayyip erdoğan tarafından kullanımına ihh'ya ithafen "gazze'ye yardıma giderken bana mı sordunuz?" şeklinde başlanmasıyla kullanımının son olmayacağını düşündüğüm kalıp. daha yeni başlıyor hatta. http://www.sondakikaturk....a-mi-sordunuz-h33398.html

alternatifleri çoğaltılabilir:

"üç çocuk yaparken bana mı sordunuz!"

"oy verirken bana mı sordunuz!"

durun bekleyin bunlar daha iyi günlerimiz.
''hüloğğğğ derken bana mı sordunuz'' gibi milyonlarca alternatifi türetilebilecek kullanışlı söz dizimi.
arkasina takilan herkesi bin pisman eden adamin soyledikleridir. iki farkli soyleme de alkis tutan gerizekalilar bu isin acisini cekecekler.
https://www.youtube.com/watch?v=w5NoGSRZxr8
görsel
diplomaside son noktadır.
beni doğururken bana mı sordun ana yav bak yine dertlendim çal keke çal.
götümün kılı olmadan önce bana mı sordun?

ya yalamadan önce bana mı sordun lan şerefsiz? lan lan... bak yalama diyorum! ulan tükürüğün bulaştı! lan yoksa halleniyor musun? tüh allah belanı versin! yakalayın ulan bunu! ergenekoncu bu, paralel bu, pkk'lı bu, faiz lobisi bu, benden habersiz israil'ime karşı iş çevirenlerden bu!
türkiye'yi ışid'in otobanı haline getirirken, ülkeyi cehenneme çevirirken bana mı sordunuz. diye destek verdiğim akım.

malum kendileriyle hiçbir gönül bağım yokü, dilediğimce türetebilirim.
tipik ergen savunması olarak bir hükümetin en güzel "u" yapma cümlesidir.

--spoiler--

oğlum neden böyle yapıyorsun?
size ne ya dilediğimi yaparım. beni doğururken bana mı sordunuz?

--spoiler--
bir rte mottosudur.
artık dayanılmaz hale gelen her şey için rte'nin ürettiği yeni motto.

-işid savaş açtı.
- beslerken bana mı sordunuz?

-amerika seni istemiyor artık
- istemezlerken bana mı sordunuz?

-müritlerin kimi sevip kime küfredeceğini şaşırıyorlar bir yerinizde dursanız.
-onlar beni severken bana mı sordunuz?

bu minivalde ilerleyebilecek saçma bir mottodur..
(bkz: israil halkı ve devleti dostumuzdur) açıklamasıyla ve tek bir şartımızın bile yerine getirilmediği (bkz: 20 ağustos 2016 israil ile anlaşmanın onaylanması/#33754429) olayıyla taçlandırılan(!) satış beyanıdır.

sömüre sömüre bitiremedikleri (bkz: mavi marmara mağdurlarının kanının heder edilmesi) gerçeğinin ifadesidir.
küçük enişte cem küçük'ün mavi marmara kurbanları için "manyaklar" demesiyle, manası daha da bir pekişen sucukçu muhasebecisi beyanıdır.

küçük enişte hala star'dan kovulmuş değil. demek ki kripto filan değil sahibinin sesidir.