bugün

sözlükten çıkarken söylenen söz.
aylin livaneli 'nin bol hiciv ihtiva eden, 90'lardan kalma bir parçası..
sözlere baktıkça çamur atmamak mümkün değil; fakat şu an istediğim kadar çamur atsam da, müzik zevkinden yoksun olduğum ilkokul yıllarında kesin elde saç fırçası, kafada kazaktan bozma saçlarla * bu şarkıyı bağıra çağıra söylüyordum.
hoş, o şimdi asker ve türevlerini görüp sindirdikten sonra, 90'ları mumla arıyoruz diyerek şarkımızın sözlerine dönüyorum. buyrun;

düşünürken filozof övünürken içi kof
lafta cambaz kesilir gazel atar of aman of
biz eskiden eskiden su icerdik testiden
adem babaya kadar asiliz sülaleden
bana müsaade sana rastgelsin
senin de hatırın kalmasin
güzelsin anladik cok özelsin
sen kimseye benzemezsin
teşekkür lütfen filan yaldızlı birkaç kelam
parçalıyor lügattan olur olmaz demeden
zamanlar çok değişti aydede bir banliyö
herkes horoz kesildi.. *
ayrıca doğrusu için;

(bkz: bana müsaade)
iki orta bir sade
hadi bana müsaade

diye sözleri olan bir 45lik.
(bkz: yazarların quit mesajları)
size doyum olmaz klişesiyle birlikte söylenmesi muhtemel olan veda sözcüğü.
(bkz: sana rast gelsin)
Bir ingiliz yaris atidir. kum pistte iyi kosar.
(bkz: müsade senin)
klibi hatırlayanlar varsa, aylin livaneli şarkıyı söylerken üstü çıplak bir tip rol kesiyordu.
o kişi popçu alexdir. *
onu diyen bunu da dedi:

(bkz: ben kaçar moruk)
bir de şöyle bir versiyonu vardır ve iğrençtir;
peynirli sade bize müsade
çok berbat bir sesi olduğu halde aylin livaneli'nin hangi akla hizmet yaptığı bilinmeyen albümünden berbat bi şarkı ama 90'lar olduğu için kafadan torpilli.
Bulundugu ortamdan sıkılan bir bireyin mutevazılık gereği hiçte içten olmayan bir ses tonu ile tüm ortamın kulagına fısıldarcasına söyledigi sözcüğün ta kendisi.
"bana müsade sana rastgelsin, budur hikayemiz"
rapin evliyasının düşersem yanarım adlı parçasından bir cümle.
genelde misafirlerin kullandığı klasik cümledir, o kadar klasiktir ki bunu diyeceğini tahmin etmek zor değildir.

misafir : neyse bana müsade.
ev sahibi : daha yeni geldiniz bi çay içseydiniz(aslında ev sahibide gitmesini istiyordur)
misafir : yok yav gidiyim evden beklerler şimdi hadi görüşürüz.
aylin livaneli'nin adı anıldığında akla gelen ilk şarkısı. fena halde bir 90lar şarkısıdır. eşşek kadar adam olmama rağmen bu şarkı çaldığında başım g.tüm ayrı oynar * .
ayşe özyılmazel yazısı.

http://www.sabah.com.tr/g...l/2011/07/05/bana-musaade
aylin livaneli'nin 1990'da çıkarttığı okulu asardım albümünün en bilinen iki şarkısından biri. diğeri de zaten albümle aynı adı taşıyan şarkı, yani okulu asardım'dır.

ekleme: sahi lan, gece gece nereden aklıma geldi bu şarkı?
şu ana kadar kimsenin farketmediği yazar. iyi yazıyor, devam...
heksbolu duvar ve kendi arasında oynayan yazar. (bkz: çalım) gerçekte olsa çirkefe yatar bir pislik yapardım.
hoş gelmiş yazarlarından. gece tayfasına üye bulunmaktadır.
doğru nick'i bana musade'dir. yani doğru yazılışı bana musaade, evet. ama onun doğru nicki bana musade'dir.

sokarım böyle nicke ya,değiştiriliyor mu bu?
#13894745 sesli gülmeme sebep olmuş nickinden muzdarip yazar.
(#13906465)
7 aralık 2011 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası hala çığlık çığlığa olan, girilerden anlam çıkarma konusunda ileri zeka bir yazarcan! şikeli, bahçeli bir takımın taraftarı olarak o giriden nasıl öyle bir anlam çıkarmış çok şaşırtıcı değil de (melo'nun malum golüyle devreler karıştı sanırım) kendisine "novalgin" tavsiye ediyorum. bu ilaç anca geçirir acı'yı.
ha bir de bank asya'Da başarılar!