bugün

hayati boyunca hic kitap okumamis birinin ilk defa kitap okuma deneyimini gerceklestirmesi icin birilerinden tavsiye istemesi olayidir.

arkadaslar ben hayatimda hic roman okumadim. ama artik bir yerden baslamak istiyorum.

bana oyle bir kitap onerin ki kitabi okuyup bitirdikten sonra vay be bu cok zevkliymis hemen bir kitap daha almaliyim diyeyim.
richard brautigan'ın herhangi bir kitabı.

edit: montana yalnız reyiz.
dinle küçük adam.
(bkz: kitap tavsiyeleri)
Sineklerin Tanrısı. Beyaz Gemi. Bülbülü Öldürmek. Kuyucaklı Yusuf. Aylak Adam. Öteki Ben.
Gün olur Asra bedel.
yararlı bulduğum tavsiye başlığıdır.

sonunu gerçek anlamda sizin getirmenizi isteyen kitaplar aranırsa "franz kafka-dava(1.baskı)" kitabını öneririm.
Suç ve ceza.
Bu kitapları oku bence. Okurken çok zevk aldım; Sürükleyici.

-don Kişot: çok komik bir Roman. Okurken çok güldüğüm tek kitap.

-Gazap üzümleri: güzel; Sürükleyici. Okurken Okumaktan hiç sıkılmadım.

-suç ve Ceza
Ahmet batman soğuk nescafe.
Umut için senfoni, Hacı komünist, Motorsiklet günlüğü, Ölü ozanlar derneği, Her temas iz bırakır.
bugune kadar kitap okumayan birine verilecek tavsiye. bence sen boyle devam et , okuyup napicaksin? bunu okudugundan bile supheliyim.
Halüsünasyon.Şiddetle tavsiye ediyorum.Psikolojinin zirvesini polisiye üslubu ile anlatması... Başucu roman.
Eğer aşk okursan,
yağmur sonrası-sarah jio oku cidden ben okudum mesela oha dedim yani çok iyiydi zaten son 30 sayfa filan ben ağladım..
Ama fantastik diyosan,
Percy jackson ve olumposlular serisi* ve harry potter öneririm. Başladın okumaya mesela yemek yemeyi bile unutuyorsun.
Ama böyle dedektiflik kitapları katilli bir şeyler okumak istersen,
Aklindan bir sayı tut- john werdon oku. Ben okudum mesela dedim yani bu..bu çok iyi.
Ama diyosan yok bunları okumam böyle dostluk hikayesi gibi şeyleri okurum,
Bin muhteşem güneş-khaled hosseini'yi deli gibi öneririm kesin 'vay be ne romanmış' dersin,garanti...
Dünya klasiklerinden baslamasını tavsiye ettiğim yazarın beyanıdır. Sefiller okunmalı.
refik halid karay-memleket hikayeleri
kitapla hasir nesir olmayan kişinin kitaba alışma sürecini hızlandırır .
aslında o kadar da akıllı degılsınız.
jack london ın herhangi bir kitabını al oku. zaten ondan sonra başka roman okumazsın.
''theory of everything'' ingilizce tam yazılışını bilmiyorum yani HERŞEYiN TEORiSi çok çok iyi bir kitaptır..
bozkurtlar. bir günde okursun çok sürükleyicidir.
ayrıca robinson crusoe da çok hoştur.
kayıp tarihimiz - taha akyol.
osmanlı - halil inalcık.
sherlock holmes suç detayda saklıdır - sir arthur conan doyle.
doğu batı arasında islam - aliya izzetbegoviç.
erkekler mars'tan kadınlar venüsten - john gray.
operasyon - selman kayabaşı.
Kesinlikle dünya klasiklerinden başlanmalı her biri ayrı bir keyifli, ama senden önce ben (jojo moyes) gercekten güzel bir kitap
Gülten dayıoğlunun herhangi kitabi. Klasik yazan olmus. Adam hic okumadım diyor klasik nasıl okusun. *
victor hugo sefiller. bence her zaman romantiklerden baslamak iyidir. zamanla realist ve naturalistlere ordan da felsefelere atlayabilirsin.
ruhi mücerret - murat menteş.