bugün

özlem tekin in 6.stüdyo albümün hem adıdır hem de albümdeki en iyi şarkılardan biridir. çıkış yaptığı yatağım boş şarkısına göre tam tamına zıt, asilik ve delikanlılık taslayan şarkıdır. şarkı saf rock sound temelleri üzerindedir. son zamanlardaki en ilginç düzenlemelere sahiptir. 80ler den alınan feyz ile oluşturulan elektro gitar solo ise tadından yenmez.

sözleri ise şöyledir.

bu geceden başlayıp boşvericem ben
eğlenicem ben günümü gün edicem

şimdiden yük kalktı omuzumdan
tam da gün aldım otuzumdan
gitmeden döndüm ben yarıyoldan

yer yerinden oynasa ben buradayım
kar kıyamet kopsa da aynı konumdayım
dünya altüst olsa da sabit durumdayım
herşey tersine dönse
bana bişey olmaz

devam etmek gelmiyor içimden
kimse kaldıramaz beni yerimden

şimdiden yük kalktı omuzumdan
tam da gün aldım otuzumdan
gitmeden döndüm ben yarıyoldan

yer yerinden oynasa ben buradayım
kar kıyamet kopsa da aynı konumdayım
dünya altüst olsa da sabit durumdayım
herşey tersine dönse
bana bişey olmaz
(bkz: bi tek annem olsun bana bi şey olmaz)
özlem tekin'in son derece güzel geri dönüş albümüdür. aynı zamanda çıkan serdar ortaç ve ferhat göçer albümleri tarafından ezilmiş ve satılmamış, çıkardığı hiçbir single tutmamıştır. işte türkiye senin hatan burda: kaliteli albümü alma, serdar ortaç'ın 'yaza damgasını vuran' lay lay lom albümünü al. sonra kadın müziğe 5 yıl ara verince de kız.
bu cümleyi okuyunca aklıma hep bizimkiler dizisinde ki cemil karakteri geliyor. o da hep derdi bana birşey olmaz, benim adım cemil diye. gereksiz bir hatırlamaydı biliyorum.
günlük hayatta sıkma söylediğim bir söz.
özlem tekin'in fevkalade güzel şarkısıdır. bir de klibi mevcut ki o dahi muhteşem: http://www.youtube.com/watch?v=6sPZo7J1eO0