Bitki örtüsünü çok sevdiğim şehir. Ormanları çok güzel, ne seyrek ne sık tam piknik yapmalık ayrıca deresi falan çoktur.
Toprağında yetişen bazı ürünleri çok lezzetli olabiliyor.
tam yaşanacak şehir. ne de olsa ege kültürünü almış.
Sarımsaklısı,erdeği,ocakları,akçayı,Avşa adasıyla güzel bi memleket. Saydıklarımın hepsine gitti gördüm tavsiye ederim.
an itibarı ile deprem olmuş şehirdir.
öğrencilik hayatımın bir kısmının geçtiği sadece emekliler için huzurlu ve yaşanabilir olan şehirdir. şehir e yeni gelen ve pek bir arkadaş çevresi olmayan
çiçeği burnunda öğrenciler için adeta bir zindandır. okul ile şehir merkezi içerisinde kendinizi akvaryumdaymış gibi hissedersiniz. paranız olsada yapılacak şeyler okadar sınırlı ve bayağıdır ki büyük şehir den gelmiş biriyseniz eğer ve birazda psikolojiniz bozuksa sizi çeşitli intihar düşüncelerine sürükleyebilir. tabi şehre duyduğum bu nefret beni abartmaya sevketmiş olabilir mübalağalara aldırmayınız. fakat konunun özeti şudur ki akıl sağlıkları için sevdiklerinizi çoluğunuzu çocuğunuzu uzak tutmanız gereken şehirdir.
Üniversite'yi kazanan insanın deniz var sanıp gittiği fakat sonrasında en yakın denize 2 saat olduğu gerçeğini öğrendiği şehirdir.
Merkezde ki halk öğrenci üzerinden geçimini sağladığı, emekli insanın rahat huzurlu sessiz sakin hayatının geri kalanını tamamlayacağı şehirdir.

Manevi memleketimdir.
Yaşadığım şehir kendince avantajları vardır marmara ve ege denizine kıyısı vardır ege tarafı sahil kesimleri gerçekten çok güzel.
Bi bandirma degildir ve asla olamayacaktir.
türkiye nin en büyük köyüdür. ayvalık, akçay, edremit, bandırma gibi ilçeleri olmasa çorum dan farksızdır.
Türkiye'nin yemek cennetlerinden biridir. Susurluk ayranı ve tostundan, tirit ve keşkeğine güzel tatlar bulabileceğiniz bir yerdir. Unutmadan höşmerim tatlısını denemenizi tavsiye ederim eğer gelir de denemek isterseniz 10u aşkın çesitini deneyenilirsiniz favorilerim kestaneli, cevizli olanlardır birbirlerine de çok yakışırlar.
Ayvalık kısmı harikadır. Hayranıyız.
4 sene çektiğim şehirdir. her bokunu bilirim buranın. trafiğin tersten aktığı sokağı bile var lan ciddiyim bak.
Nufusumun kayitli oldugu ildir. Yazin havasini cok seviyorum.

(img:#1431368)
türkiyenin 12. büyük, marmara bölgesi'nin en büyük ili.
yüzölçümünü 14.472.73 km2 dir.
büyüklüğü doğu timor'un yüzölçümünü kadardır.
birsen tezer in mükemmel şarkısına ismini veren şehir/şehrim.

birsen tezer in eşinin burada vefat ettiğini öğrenince şarkısı daha da bi anlamlaştı benim için.
türkiye'nin en elit 5 şehri arasındadır.

düşünsenize örf ve adetlerinizi ege'nin muhteşem kültüründen,temizliğinden ve hoş görüsünden alıyorsun. Eğitimini ve ekonomini marmara'nın gelişmişliğinden alıyorsun. Daha ne olsun.
ilceleri merkezinden guzel olan sehir. Merkezinde bowling oynayacak yeri bile yok.
Memleketim. Baba ocağım.
Bandırma kendisinden daha ildir.
bugün düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümüdür.
kutlu olsun.
(bkz: tülütabaklar/#37688816)
kuvayi milliye müzesi gezilmesi gereken yerlerdendir. bahçesindeki çan cezalıdır.
kıvırcık kuzusu meşhurdur. bahar aylarının sonuna doğru çıkar. tadına doyulmaz.
askerliğimi yaptığım yer çayırhisar'da merkeze çok yakın sakin ve sıkıcı bi yer.
kızları çok güzel sarışın ve beyaz tenli.
Türkiye'nin en güzel ili. Arkadaşlar 10 dakika sonra Balıkesir merkezdeyim şekli olanı beklerim. Balıkesirli kızlar eqlesin. Evet.
Bandırma kendisinden daha ildir.