bugün

aslen "taze balıktan sonra" diye devam eden cümle ve sorudur. teknik açıdan cevabını bilenler de vardır bilmeyenler de. özellikle gıdacılar iyi bilirler.

süt yesek değil pek tabi, "süt içsek" olacak.
yenmemesinde fayda vardır.yoğurt zehirlerse süt süründürür ayrıca balıktan sonra sütü mide kaldırır mı?
balık tazeyse sorun olmaz ye gitsin cevabı verilecek sorudur.
balık yedikten sonra kimin aklına süt içmek gelir anlamış değilim. nasıl bir midedir bu. baklavanın üstün kuru fasülye dökmek gibi bir şey olsa gerek.
taze balıkla beraber sütün içilmesinin bir sıkıntı doğurmayacağıdır.
süt yiyilirse bir şey olmaz ama yoğurt içmek sakıncalı.

edit: başlık düzeltildi.
bizzat denemişliğim vardır efendim.
Sonuç: balık tazeymiş.
Not: zamanında neden böyle birşey yaptığımı hala anlamış değilim.
"rakı, balık, meze" yoğurt yenilincede bir şey olmadığını gösterir. ama genel olarak hepsi taze olmalı tabiki, bayat olduğunda karıştırmaya gerek kalmadanda götürebilir öbür tarafa.
balık tazeyse diye başlayan cevaplar biraz tuhaf, bayat balık zaten zehirler. sade süt sevmem, muzlu ve kakaolu sütle denemişliğim çok vardır. bir şey olmuyor. genelde özellikle yavan gelen balık türlerinde alışkanlığımdır hep yoğurtla yerim balığı. sorunun cevabı zehirlemez efendim yok öyle bir şey.
balık taze değilse bünyeyi zehirliyen eylemdir.
an itibariyle yanlışlıkla denediğim olay.

konserve ton balığı ve yaklaşık 45-50 dk sonra kurabiye yanında içilen süt. neyse artık kısmet öbür tarafa gitmekmiş. allah rahmet eylesin bana. iyi adamdım.

ekleme: ellerim titremeye başladı.* *

ekleme2: yok mu bir tıpçı falan? ne yapayım ne edeyim? *

ekleme3: konserve ton balığı taze olur mu hiç? söylenenlere bakılırsa kesin gittim.
Balık bayat değilse problem olmayacaktır.
Önce sütü içerseniz bir şey olmuyor. Denedim işe ya
Ton balığı ayranla yemeyi seven bir insan olarak büyük ihtimalle bir şey olmayacak bir durumdur. Lüsk lokantalarda balığın yanına yoğurtlu mezeler verilir. Tamamen şehir efsanesidir. Balık bayat değilse tabi.
küçükken, ölümden sonraki hayata olan merakımdan dolayıdır ki , defalarca deneyip, fakat hiç bir sonuç almadığım bir olay.
Aynı şeyo yaparak ton balığö yedikten sonra canımın çok çekmemesine rağmen kakolu süt içtim. içımden savaş sesleri geldi. Ciğerim biraz ağrıdı ama çok şükür bir şey olmadı.
balık taze değilse zehirlenmeyi garantilemektir.
çocukluktan beridir korku nedenidir. hala cesaret edemem.
Bir çeşit intihar.
küçükken balık yemek istemediğim halde zorla balık yedirdiği için sırf anneme inat olsun diye "benim canım süt içmek istiyordu bana balık yedirdin" tribine girip yaptığım eylem. bir şey olmadı ama, balık tazeymiş. eheh.
ölüme neden olabilir.

http://www.gazetevatan.co...&utm_campaign=1056668
http://www.posta.com.tr/a...eden-olumu-haberi-1289952
Balık bayat değilse hiç bir şey yapmaz. Bol bol Ton balığı yiyip üstüne süt içen insanım hiç bir şey olmuyor.
Balık ve süt ürünleri beraber yenip içildiğinde birbirlerine panzehir etkisi yaparlar ve iki besinden aldığın proteinler hiçbir işe yaramaz. Tek etkisi Budur. Ama balık Bayatsa zehirlenme riski yüksektir.
balık taze ise bir sey olmayacaktır. ama bayatsa zehirlenir kusar sıçarsınız.