bugün

siz ona güven verin o size cenneti.
(bkz: alik burcu erkeği)
allah yazdıysa bozsun. erkeğidir.
yanlış anlaşılması muhtemel olan zat-ı muhteremlerdir (!). siz siz olun kanmayın inanmayın aman da beni seviyor havalarına girmeyin huyudur işine geldiği gibi davranır geldiği gibi gider hayatınızdan ruhunuz duymaz valla.
rahat kullanımı ve mutlu yan etkileri olan erkek türüdür. her kadının, hayal perest olsun, romantik olsun, özel hissettirsin diyeceği erkek malesef tek eşli yaşam formuna adapte olamamıştır hala.
aman dikkat asik olma, kac kurtar kendini denilesi erkektir. dandik bir mevzudan cikan kavgadan sonra bile surunduren erkek tipidir. aglasan inlesen unutuncaya kadar umruna takmaz yada takmaz gorunur ama neticede kopek eder. parasini harcamayi bi turlu beceremez ama zaman zaman bu beceriksizligiyle insanin yureginin yaglarini eritir. mesela ask arabasi deyip pembe ustu acik bir arabaya tum parasini verip hatta kendine ait olmayan paralari bile verip sonra borc icinde yuzebilir. ayrica boga burcu kadinin dominant hallerine,guzelligine, ve hirsli olusuna da hayranlik duyabilir. yinede bir cift olarak boga ve balik sadece uzaktan platonik sevseler daha hayirlidir.
gözünün içine baka baka yalan söyleyin sadece gülümser, ama bu bir felaketin habericisidir.
terazi burcu erkeğine tercih edilmemesi gereken erkektir.
duygusaldır, yalan söylemez, dost canlısıdır. kırılgan bir yapısı vardır ve çabuk küsebilir.
dünyadan sürülmesi gereken erkek modelidir.

(bkz: düşman başına)
eşcinsel eğilimleri en fazla olan burç grubu.
sanatçı erkektir
esprileriyle çevresindekileri ve sevdiğini eğlendirmesini bilir
onun yanında sıkılmazsınız
hayatı ciddiye almıyormuş gibi bir havası vardır ve gerçekten de öyledir.
güler yüzlü , yumuşak huyludur, incitmez, kırmaz, dökmez.
isteklerini yada eleştirilerini esprilerle sizi kahkahaya boğarak yapar. neye uğradığınızı şaşırır , ona kırılamazsınız bile.
erkek dediğin sert olur lafını geçirir,korur kollar vs. bu güruhu zor durumda bırakan tanımlardır... "normal" görünmek için "mış gibi" davranır. (bkz: toplumsal cinsiyet)...herşeye rağmen kendisini gizlemeyenler beyefendidir,naziktir,anlayışlıdır,iki saat konuşursunuz gözünü kırpmadan dinler hak verir,kimseyi incitmez istemez...sevilesi,saatlerce birlikte ağlanası, mum ışığında masumane hayaller kurulasıdır.lakin pek kırılgandırlar ve asla bağırıp çağırıp bana böyle yaptın niye yaaa demezler...konuş be adam denilir.*
mis gibi erkektir efendim. duygusaldır, sanatcı ruhludur, hayalperesttir, öv*mek gibi olmasın başarılı erkeklerdir.
her konuya sezgileriyle yaklaşır. herşeyi hisettiğini düşünür. konuşmaya gerek duymaz. ben öğreneceğimi öğrendim der kafasına göre karar verir. kıskançtır ama belli etmez. kendisinden çok etrafındkileri düşünür. duygusaldır ama kimisi bunu da belli etmez. aynı zamanda esprilidir. yaşadıklarını içine atar. tüm olumsuzlukları içinde yaşar. sevdimi tam sever ve çok romantiktir.
*çok inatçıdırlar... çok hemde.
*ikili arasında saklanmaması gereken bir çok şeyi saklarlar...
*yalan söylediklerinde,bunun gerçeğini öğrenirseniz eğer yüzüne vurduktan sonra itiraf ederler,kabul ederler... yoksa hayatta o yalanı önceden itiraf etmezler...
*HAYALPERESTTiRLER... ÇOK HAYAL KURARLAR...
*ciddi olabilirler ama asla gerçek değillerdir...
*anaçtırlar...
*bencildirler... sırf ben diyen tiptir...
*eli açıktır...masraftan kaçmaz...
*kendisi için en iyisini ister ama faaliyete geçmez...
*etrafındakilere yardım etmeyi sever,dost canlısıdır...
*çocuk ruhludurlar... * *
duygusal ve sulu gözlüdür.

(bkz: ustume iyilik saglik)
benim kuzen bu. işi yaramaz adamın teki.
o halde balık burcu erkeği işe yaramaz.

(bkz: düz mantık)
arkadaş, kardeş, ebeveyn olarak çok iyi, sevgili olarak vasattırlar. dengesizlikleri meşhurdur, çok alıngandırlar.
balıklar biraz alık olur diyip bütün karizmayı sitmek vardı ama neyse...
tanım: ortamdaki* hatunların 10 tanesinden* 3 tanesini götürmüş, 2 tanesinden vazgeçmiş, 1 tanesini zulalamış, 1 tanesiyle sevgiliyken düşman olmuş, diğer 2 tanesiyle kesişen ve 1 tanesine de köpek gibi aşık erkektir.
yalan söylemek ,özellikleri arasındadır. siz siz olun balık burcu erkegine güvenmeyin.*
depresiflik kisvesi altında yapamayacakları şey yoktur. mesela depresyonda olduğundan sizi aldatabilir (!) sonra da depresyonların en babasını yaşar. zira çok kötü bir yalancı olduğundan yakayı hemen ele vermiştir. kendine fazla güvenli değildir. hemen ezilen tiplerdir. girişken hiç değildirler. genelde sessiz ve derinden ilerler bunlar. her şeyi önce kendi kafasında kurar, kararları verir ve uygular. sizin ruhunuz bile duymaz. melankolikliği bazen had safhalara ulaşır öyle ki eğer sevgili iseniz sizi de dibe çeker. zira ona yardımcı olmaya çalışırken söylediği onca karamsar ve simsiyah kelimeler sizin de ister istemez dünyanızı karartır. gözleri genelde dışardadır. sizi ne kadar sevdiğini söylerse söylesin, bir kadınla flörtöz durumlara girmesi an meselesidir. kısaca flörtü ve kurları sever. işte ben böyle bir balık tanıdım ve hepinizi aynı potada yaktım. ha ha ha.
On iki burcun en hassas erkeği... Zeki ve duygulu. Hayalperest ve yaratıcı. Ama kararsız. Renkli bir iç âlemi var ve gerçek dünyayı mı tercih edecek, yoksa o hayal dünyasında mı geçirecek ömrünün büyük kısmını? Balık burcu erkeği, cömert ve başkalarını memnun etmekten hoşlanan bir tiptir. Bu yüzden epeyce de savurgandır. Ama zaten her durumda başarılı olacağı için. parası vardır, aşırıya kaçmadıkça da parasını dilediği gibi harcayabilir.

Balık burcu erkeği iyi niyetlidir. Zihninde kötü fikirlere, başkalarına zarar verecek niyetlere yer yoktur. insanları oldukları, gibi kabul eder. Bu yüzden de kolay kolay hiçbir şeye şaşırmaz, hayret etmez. Başkalarının ayıp saydığı birçok şey Balık burcu erkeğine göre doğaldır.
Tabii kendisine karışılmasını hiç mi hiç istemez. Kısıtlanmaya gelemez. Bu adam her şeyden önce güzelliğe hayrandır ve yaşadığı yerin, evinin de böyle olmasını ister. imkânları olduğa ölçüde evini güzel, yaşanılası bir yer, bir tür sanat eseri haline getirmeyi ister. Hayalleri çok zengin ve renkli olduğu için evi de peri masallarındaki sarayları andırır. Hiçbir Balık erkeğinin evi başkalarınınkine benzemez, onu özel kılacak bir şeyler mutlaka olur. Sevmeyi ve sevilmeyi ister. Sevdiği zaman cesaretle hamle yapması, engelleri aşması, başarıya erişmesi daha kolay olur.

Sevgiyi arayan Balık erkeği birini görür görmez âşık olur. Aşk onun için çoğu zaman ya ilk bakıştadır ya da hiç... Bir kez bağlandıktan sonra da bir daha o kadından ayrılamaz. Romantiktir. Hayalindeki kadını arar hep. Çoğu zaman da yanılgıya kapılır ve bulduğunu zanneder. Hayal kırıklıkları çok şiddetli olu: Bu hayal kırıklıkları yüzünden hayatına çok kadın girer, çıkar Bu yüzden onu çapkın zannedebilirsiniz ama değildir. Dedik ya, hayalindeki kadını aramaktadır sadece. Neden o siz olmayasınız? Bu adamın zengin hayal gücü ve duyarlılığı onu mükemmel bir âşık yapıyor. Ayrıca hayatındaki kadını oyalamayı, mutlu etmeyi onun kadar iyi bilen bir erkek de Zodyak civarında çok nadir bulunur. Siz de onun gibi romantizme ve güzelliklere düşkünseniz mükemmel bir çift olabilirsiniz. Hele bu erkeğin yaratıcılığını kamçılayacak, hayallerine ket vurmayacak biriyseniz mutluluğunuzu herkes kıskanacaktır.