bugün

tek basına asla tuketemedigim besin turu. anca sute falan karıstırırsam o da cok az miktarda olursa tuketebiliyorum. tek basına alacagım bir cay kasıgı bal beni hastanelik eder.
akışından haz aldığım besin. evet.
Bal aşırı güzel bir şey. iyi ki var. Beni çok mutlu ediyor. Canım bal. Bal'ım.
görsel
bir türlü sevemediğim yiyecek. yesem de çok yiyemiyorum. evet.
Buzdolabına konmadığı zaman, Petekli olanı kurtlanan cinsten bir arı kusmuğu.
balcının evini soymuşlardı galiba, haydan...
Bal gibi bir yiyecek yoktur arkadaşlar. Belki buğday gelir peşine.
arıların müthiş bir işçilikle yaptığı besin.

kaymakla, tereyağıyla efsane gider.
arının boku.
O halde yal da Yozgat Anadolu lisesi oluyor. Tebrikler.
Hatta zal da Zonguldak Anadolu lisesi.
görsel
güneşte kalmadığı sürece asla bozulmayan yiyecek.
Gerçeği efsane pahalı bir yiyecek.
Bu devirde "nezle grip oldum, şu minik kaba bal doldursanız zencefil katıp yiyeceğim." Diye kapısını çalsanız size bal verecek komşu yoktur.
Bal eğer güneş görmezse bozulmaz. Böylece aradan yıllar geçse de tüketebilirsiniz.
Efor gerektiren egzersizler sırasında yeterince enerjik olmadığınızı düşünüyorsanız 1 yemek kaşığı bal size istediğiniz enerjiyi sağlayabilir.
Oxford Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırmada, bir kaşık balın, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı gibi üst solunum yolu hastalıklarına karşı piyasada bulunan tüm antibiyotiklerden ortalama olarak yüzde 36 daha fazla etkili olduğu açıklandı.

https://www.ntv.com.tr/sa...in,n6ja2JXMZkWreCjWUXkBaw
Sıcak içeceklere eklendiğinde ele şifa bana cefa olan aslında faydalı yiyecek. Yok yok bir daha da işim olmaz. Ya Tek başına ya hiç.
sigara içme isteğini gideriyor.
Dünyanın abd'den sonra 2. Büyük bal üreticisi türkiyedir.
Çok lezzetli ve faydalı bir yiyecek olmasına rağmen çok tehlikelidir. Geçen seneye kadar bunun tehlikesinin farkında değildim artık korkarak yer oldum.
Kanserli hücreleri hızlıca besleyebiliyormuş.
(bkz: bakırköy anadolu lisesi)
“Rabbin bal arısına şöyle vahyetti: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan kendine evler edin. Sonra meyvaların hepsinden ye de Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir kavim için büyük bir ibret vardır.”

nahl suresi 68. ve 69. ayet.