bugün

"rica etsem bir daha güler misin" sözü kulağa çok kibar gelen bilal hancı - zehra gülüç düeti.
Çokun çoku güzel sözlere sahip duman şarkısı.
Kafanız güzelken dinleyin.
Aşkım sen benim balımsın.
Canlı kalan tek yanım.❤️
Hiç sevmem. Birisine bu şekilde hitap etmeye de gelemem.
Her konuda fazla abartı geliyor.
şans, talih.
Ben de çok bal yiyordum ama sonra şekerle ilgili sorunlar yaşamaya başladım. Çok fazla yeme.
görsel
Benim için aşk yiyecek. Dedem arıcılık yaptığı için 7/24 evimizde vardı üniversiteye kadar asla yemezdim. Sonra bi’ alıştım bırakamıyorum şimdi. Balsız kahvaltı düşünülemezzz. Sonunda tatlı diye 1 çay kaşığı insanı kesiyor.
arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların bal midesi denilen organlarında invertaz enzimi sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşur.
“Rabbin bal arısına şöyle vahyetti: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan kendine evler edin. Sonra meyvaların hepsinden ye de Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir kavim için büyük bir ibret vardır.”

nahl suresi 68. ve 69. ayet.
(bkz: bakırköy anadolu lisesi)
Çok lezzetli ve faydalı bir yiyecek olmasına rağmen çok tehlikelidir. Geçen seneye kadar bunun tehlikesinin farkında değildim artık korkarak yer oldum.
Kanserli hücreleri hızlıca besleyebiliyormuş.
Her sabah aç karnına bir kaşık tükettiğim enerji kaynağı.
Dünyanın abd'den sonra 2. Büyük bal üreticisi türkiyedir.
sigara içme isteğini gideriyor.
Sıcak içeceklere eklendiğinde ele şifa bana cefa olan aslında faydalı yiyecek. Yok yok bir daha da işim olmaz. Ya Tek başına ya hiç.
Oxford Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırmada, bir kaşık balın, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı gibi üst solunum yolu hastalıklarına karşı piyasada bulunan tüm antibiyotiklerden ortalama olarak yüzde 36 daha fazla etkili olduğu açıklandı.

https://www.ntv.com.tr/sa...in,n6ja2JXMZkWreCjWUXkBaw
Efor gerektiren egzersizler sırasında yeterince enerjik olmadığınızı düşünüyorsanız 1 yemek kaşığı bal size istediğiniz enerjiyi sağlayabilir.
Bal eğer güneş görmezse bozulmaz. Böylece aradan yıllar geçse de tüketebilirsiniz.
Gerçeği efsane pahalı bir yiyecek.
Bu devirde "nezle grip oldum, şu minik kaba bal doldursanız zencefil katıp yiyeceğim." Diye kapısını çalsanız size bal verecek komşu yoktur.
güneşte kalmadığı sürece asla bozulmayan yiyecek.
görsel
O halde yal da Yozgat Anadolu lisesi oluyor. Tebrikler.
Hatta zal da Zonguldak Anadolu lisesi.
arının boku.
arıların müthiş bir işçilikle yaptığı besin.

kaymakla, tereyağıyla efsane gider.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar