bugün

He hatta fıstık ta Atina fıstığı demi çakal.
Yunanlarda onu icat edecek ne ağız ne de beyin var.
Yani sen diyorsunki

görsel
zenci tarrağıda yunanistandan çalıntıdır. kesin bilgi yayalım.
(bkz: çikolatalı baklava üzerine kısa bir anektod)
baklava kelimesi linguistik olarak türkçe.

baklava kelimesi etimolojik (kelime kökeni) olarak incelendiğinde ise karşımıza baklahu kelimesi çıkıyor. baklahu nun bohça hamur anlamına geldiği ve baklavanın açılması için gereken, oklavanın kökenin ise yine orta asya'daki oklahu kelime kökünden geldiği düşünülüyor.

baklava kelimesi ayrıca türkçe'de büyük sesli uyum kurallarına da uygundur.

bir yiyeceğin veya içeceğin kelimesinin kökeni onu hangi millete ait olduğunun delilidir.

yoğurdu bile sahiplenen hırsız bir milletin yine hırsızlık yapma hevesinden başka birşey değildir.
(bkz: kadir mısıroğlu kafası)
Bazılarının yunan dölü olması gibi sanırım bu.
Moğolistan da da yapılır bu tatlının benzeri bence bozkır kavimlerine ait.
anadolu bir yunan adasıdır zaten.
görsel
Bunlar da her şeyimizi sahiplenmeye çalışıyor. fesat mılar neler?
baklava, edirne'nin meşhur tatlısı olsaydı hadi belki mümkün olabilir, derdim. bu yunanlar antep'i nerden biliyor.
Bir haberde vardı Yunanlar tane hesabı satıyordu bu baklavaları. Turistlerse alıp beğenmeyip Türkiye de yediğimiz daha güzeldi. Yunan yemeklerini Türkler daha iyi yapıyor yorumunda bulunuyordu. Bizim sahip çıkamayışımız bir yana kaç yıldır komşuyuz , birinizi ustanın yanına ver öğrenirdi bu ne rezalet.
Madem sonuna i harfi koyunca yunanlı oluyor ya: ozaman ebenin türkçe, ebeninki yunanca mı, ben sana soruyorum.
Yunanlılar da aq ne çalacaklarını şaşırdılar türklerden ne alırsak kar diyorlar.
Madonna bile kabul etti adamlar hazmetmiyor bi türlü.
denize dökülmesi gereken şahıs söylemidir.
Öz be öz güzel şehrimiz Gaziantep'imizin bir o kadar öz tatlısıdır.
Kendine Türk kimliğini kabullendiremeyen cibilliyetsizlere sesleniyorum, çektirin gidin Yunanistan'ınızda yeyin o zaman, artık yiyecek baklava mı bulursunuz, yoksa ekmeğe talim mi edersiniz bilemeyeceğim Yunan evlatları.
Baklavanın Yunan tanrısı olması diye okuduğum başlık.

(bkz: Yaran yanlış okumalar)
Yok yunan şöyle yok böyle.avmde 2 çaya verdiğin parayla midillide 2 kupa sütlü neskafe artı kahve içersin.gerisi teferruat.
Ortak kültürü olan komşumuzla kötü olmaya gerek yok.
Ortak değerlerimizin olması bizi düşman değil dost yapar.
Baklavayı herkes kendi meşrebince yapar.
külliyen yalan

mucidi bir yozgatlıdır.
Baklavayı alalım atilla taş'ı verelim kendilerine.
Yine kültürü mide ile bağdaşlaştırmalar başlamış. Ya arkadaş boşuna yunan ya da Türk baklavası diye tartışmaya girmeyin. Bu tatlı önünüze cibuti baklavası diye servis etseler yine yiyeceksiniz. O yüzden boşverin gitsin.
Sen git felsefeyi kur,tarih biliminin matematiğin,geometrinin öncüsü ol hala yoğurtun baklavanın peşine düş vizyonsuz bu greekler.
öz hakiki moğol kökenlidir.