genelde şerbetli hiçbir tatlıyı sevmezler. çevremde sayıları fazladır ama maalesef ağızlarının tadını bilmemekteler. *
şahsımdır efenim. uzun süredir şüpheleniyordum zaten tesçillemiş oldum ağzımın tadının olmadığını. yoksa bukadar insan salak mı canım afedersin.
o benim. sadece ev yapımı ve şurubu hafif olan baklavaların daha lezzetli olduğunu düşünüyorum. onu bile ancak bir tane yiyebilmekteyim. çünkü aşırı şekerden içim kıyılmakta. genel tercihimi sütlü tatlılardan yana kullanmaktayım. özellikle karamelize olanlarını daha çok severim. **
şerbetli hiç bir tatlı yiyemeyen benimdir bu başlıkta bahsedilen. bir dilim baklavayı bile tiksine tiksine yer, bitiremem (bkz: beni tanıdılar sen kaç).
fıstığa ya da cevize alerjisi olabilecek olan insandır.
muhtemelen şeker hastasıdır.
baklavadan daha hafif olan kadayıf ya da künefeyi seviyordur.
(bkz: türk kızları kaslı erkek sevmiyor yalanı)
basima bir is gelmeyecekse baklavayi sevmiyorum beyanatinin sahibi olan insandir.
baklava sevilmez mi? of of olsa da yesek ya.
çaya en az dört şeker atan insandır. evet bu böyledir. baklava seven insan ise çaya ya hiç şeker atmaz ya da en fazla bir tane atar. hem çayı çok şekerli içip hem de baklava seven bazı kişiler de vardır ki, onlar, nadir rastlanan bir türe mensuplardır. onları sevelim koruyalım.
şuruplu tatlı sevmeyen insandır. ağız tadı fazla şekerli gıdadan hoşlanmıyordur muhtemelenağır geliyor olabilir.bu bağlamdan bakıldığında çayı ve kahveyi şekersiz içmesi muhtemeldir.
(bkz: ben)
hayatında, gaziantepde**güllüoğlu baklavası ya da kısacası *gaziantep usulü baklavayı tadmamış insandır.
zira, baklava sevmeyen insanın tadıp da sevmediği baklava, baklavaların şahı gaziantep usulü baklavayla hiç mi hiç ilgisi olmayan baklavadır.

mutfakların şahı gaziantep mutfağı, baklavaların şahı gaziantep baklavası.*
allahım iyi ki gaziantepliyim
baklava sevmeyen varmıdır ya, okuyunca direkt canım çekti yakınlarda pastane aramaya gidiyorum.
(bkz: revani sevmeyen insan)
güzel şerbetli, kıvamında hamurlu, bol fıstıklı baklavayanın kralını henüz tatmamış insandır.

acırım. baklava la bu dadından yinmez.
baklava yememiş insandır.
baklava görünce kusan insandır.
hayattaki en büyük zevklerden birini sevmeyen insan demektir. şeker hastası olabilirsin ama sevmiyor olmak bana ilginç geliyor.
benimdir. ne kadayıf ne de baklava severim. ekmek kadayıfım ve şekerparemle çok mutluyum. sevmiyorum diyince çok kötü bakıyonuz bana, korkuyorum.
Bir antepli olarak sevmiyorum desem ağzıma sıçarlar. Dünyanın en güzel tatlısıdır. Nasıl sevilmez ya?
Mantı sevmeyen insanla birlikte anlayamadığım ikinci insan grubudur. Muhtemelen küçükken annesi tarafından sürekli ağzına tıkılmak suretiyle bıkkınlık gelmiştir. Yoksa baklava sevmemek için akla başka mantıklı gerekçe gelmemektedir.
her bayram ''ama bu ev baklavası'' ısrarıyla karşılaşan, şerbetli tatlı sevmeyen insandır.
Bağırmayan taraftarla aynı muameleyi hakediyordur.
Ben. insanların bunu garip karşılaması da oldukça garip. Asıl siz nasıl yiyorsunuz anlam veremiyorum.