bugün

muhtemelen küfürleri mahallenin kasap, manav ya da bakkalı öğretmiştir. veresiye çalışmak kolay değil.
dayağın cennetten çıkma olduğunu bir kez daha kanıtlayan çocuktur. yazıktır, günahtır, el kadar çocuğa bu hakkı tanıyan babanındır asıl suç zira o yaşlardaki çocuğun küfür etmesi, yarım ağızla konuşması çoğu insanı güldüren birşeydir.
-senin ananı zikerim lan.
-olum ne disoun sen, nerden öğreni..
-s*ktr lan orspu çocuu..
-geç bakiim şöle yavrucum..kim öğretti sana bunları, söyle bakiim..
-anan ööretti, anan..

gibi diyalogların çıkacağı ama çıkmasını istemediğimiz bir sövmedir. ayrıyetten baba bu kadar dayanabilir mi? bilemiyorum..
(bkz: kinder istiyorum lan orospu çocukları)
saygı kelimesini televizyondan duyan , genelde anne baba arasında geçimsizliğin bulunduğu ya da kültürel değerlerimizin yaşatılmadığı ailelerde bolca bulunan yeni jenerasyon üyesi...

y.garaj-buca minibüsünde geçen olay

3-4 yaşlarındaki çocuk : ç
anne : a
babaanne : ba
yardımsever adam : ya
minibüse durması için el kaldırılmış ve içeri girilmişti . otobüste tek boş koltuk arka 4 lünün ortasındakiydi . kapının yanındaki tek koltukta oturan 25 yaşlarında bir bey babaanneye yer verdi .

ya : buyrun teyze . siz oturun . ben arkaya geçerim .
ba : sağol evladım .
ya : rica ederim .

adam yerini babaanneye vermek için tam kalkmıştı ki küçük çocuk bir hışımla koltuğa atıldı .

ç : bana ne yaa . ben oturcam .
a : ama babannen yaşlı . o otursun .
ç : hayıııır . ben oturcam .
a : babaannen otursun . sen onun kucağına oturursun .
ç : hayır diyorum ya . anlamıyo musunuz gerizekalılar .
a : otur tamam salak şey .

babaanne bir müddet ayakta gittikten sonra çocuktan kalan boş kısma oturmak istedi . ama çocuk buna da izin vermedi .

ba : bak şu kadarcık yerde oturayım .
ç : olmaz . sevmiyorum seni ben . kalk .

en sonunda anne dayanamaz ve tehditlere , küfürlere ve biraz da dayağa başlar .

a : bak kalkmazsan babanı arıcam sölicem .
ç : babamı arasan kendimi öldürürüm .
a : allah cezanı versin , salak şey , gerizekalı ...
ç : sensin onlar

sonra dayanamayan anne basar tokadı...

çocuk takriben yarım saat boyunca ağlar . anne durmadan tehditler ve hakaretler savurur . babaanne yorgunluktan yere yıkılcak hale gelmiştir .

bu tablo çok güvendiğimiz , öve öve bitiremediğimiz , bizi ayakta tutan unsurların başında gördüğümüz aile kurumunun nerelerde olduğunu gösteriyor bence...
sokak cocugudur lan iste daha neyin tatavasini yapalim.