bugün

sınavdan sonra babanın arayarak sınav hakkında soruşturma yapmasıdır. nasıl geçti, kaç alırsın, bu sene okulun biter mi gibi zincirleme sorular gelir. çoğu zaman bu sorular moral bozmasa da, iyi geçmesi beklenen bir sınavın ardından barut fıçısını ateşleyen kıvılcım olur.

burdan tüm öğrenci babalarına seslenmek istiyorum, sınav nasıl geçti diye sormayın, susuyorsak vardır bir bildiğimiz...
sorunun "Eh işte" diye cevaplanması muhtemeldir.
(bkz: adrenalin patlaması)
insanı yalan söylemek zorunda bırakan olay. *
-buraya gel lan it !
+ha
-noldu lan sınav
+girmedim
-höö..
babalık görevlerini yerine getirdiklerini düşünürler bu soruyu sorarak. bir de cevabınız, "eh işte" şeklinde olursa, uzun ve sıkıcı bir konuşma sizi bekliyordur. ne kadar çok konuşursa o kadar iyi bir baba olmuştur.
bütün sınavlar iyi geçer, ne kadar geçtiği ise sonuçlar açıklanınca ortaya çıkar. bu sonuçlar serbest piyasalarda olduğu gibi dalgalı kur izleyebilir. sonuç olarak bu sorunun cevabı her zaman: "iyi geçti baba" şeklinde olacaktır.*
ben hep dosdoğru söylemişimdir ancak dediğimi yap yaptığımı yapma derler ya, ondan işte.
alternatif bir yöntem olarak hepsine çok kötüydü zordu yapamadım demek gayet yararlıdır iyi bi not aldığınızda değerli olur hep kötü alırsanız artık ne bok yerse yesin moduna geçilir yine kafanızı dinlersiniz.
cevabını yalan olarak alacak olan babadır. örneğin " süperdi " ...
babalarin jedi gibi insanlarin icindeki "dark side"i görurmuscesine sadece kötu gectigi zamanlar sordugu soru.

not: bu durumdan babaniza karsi jedi mind trick kullanarak kurtulabilirsiniz misal:

- oglum sinavin nasil gecti?
+ bilmem baba sence nasil gecmistir (burda babanizin gözunun icine bakarak mind trick'i uyguluyoruz)
- iyi gecmistir aslan oglum
+ iyi gecti baba
döveyim mi seveyim mi seveyimmi sorusunun tek bir seferde sorulmuş hali.
+++sınav nasıldı kızım?
---iyi işte sanırım!!??
+++nasıl iyi yani?
---ne biliyim baba yaaa doğru cevapları mı biliyom sanki
+++çaktın de mi yine eşek sıpası
---kendine öle deme baba senin suçun yok
++ ??!?
-sınavın nasıldı yavrucuğum?
-lutfen.. loutfen bu konuda konuşmak istemiyorum!
-oğlum... iyi misin!
-sadece arkadaşız dedim.. loutfen!
-bana bak!
-sen bana bak... kırarım kameranı!
-lan ben senin kafanı kırarım eşşoğlusu!
-aaah tamam baba! sınav bok gibiydi bir anlamadın! bu konuda konuşmak istem...
-siee!
-aah ne vuruyon bee!
çocuğunun dersleri ile alakalı babadır. yanıtın ne olacağını önceden bildiği halde çocuğunu sınayarak usanmadan sorduğu sorular arasında yer alır.
- nasılsın evladım, nasıldı sınavın?
+ ne sınavı babacım?!
o acayip adama karşı söylenecek başka bir yalandır. "kötü geçti" desen annen gibi yaklaşmaz, azarı yersin bir anda.

-kötü geçti ulan kötü geçti
+yazıklar olsun sana.
-senin genlerin ne de olsa.
+mazeret uydurma bana.
(iç ses)-senden nefret ediyorum.
b:sınavın nasıl geçti.
p:eh işte.
b:eh tahminen kaç.
p:bilmem göreceğiz.
b:yani aşağı yukarı kaç bekliyosun.