bugün

unutma sen değerlisin.
21 yaşıma kadar çok da kulak asmadığım şeylerdi. Onu kaybettiğim günden beri aklımdan çıkmayanlar olarak kaldı. En çok benim kızım isterse yapar derdi, geri dönsün çok istedim, yapamadım...
Ben her zaman senin yanindayim Ömrümün yetigi kadar her istegini yaparim seni kimselere Muhtaç birakmam ...canim Kahraman'ım babacim benim ...
"Beni bu hayatta en çok üzecek kişi de sensin en mutlu edecek kişi de."
Theoden reyis tarafından söylenmiştir. ''Babalar oğullarını gömmemeli''
Onun kılına zarar gelse benim Canım yanar demişti ilerleyen zamanlarda Canımı yakan kişi oldu yandı mı Canın baba?
baş olda bok başı ol.
Benim yaşıma gelince anlarsın..
babaların akılda ve kalpte bıraktığı izlerdir. tembel, öfkeli, kıskanç vs kusurları olan insanlar için ne zaman '' özünde iyi bi insan aslında, şundan böyle yapıyor, bundan şöyle yapıyor. kötü bi insan değil. '' desem kızıp '' kötü olup da ne yapacak, kafamıza mı sıçacak ? '' der mesela. kısacası, insanlara bahane bulma der benim peder.
en çok uyanıkları sikerler.
devler gibi eserler bırakmak için karınca gibi çalışmak lazım

şaka lan şaka babam böyle özlü sözler söylemez.

oğlum bana büyük bir bardak su getirsene

edit: babam eksiledi galiba.
"gezen pabuç bok getirir."
"sen adam değilsin adam da olmazsın."

iyi bir şey yok sanırım. Canım babam.
Gerizekalı çocuklara tahammül edemiyorum, kitap okuyun kitap! Peder bey genelde rencide etmeyi sever.
"Çok gezenin ayağına bok bulaşır."
-su getir.
Hasta yatakta sikilir.
önemli birşeyi hatırlamamız gerektiğinde
"kızım akılda değil satırda kalır yaz yaaazzz".
Babam değilde dedem senin babaannenin çürümüş fıtısını sikeyim derdi :(
ne olursan ol önce adam ol.
babacım bahçede domates fidesi ekmektedir, çok bilmiş çocuğu ( ben ) ' baba o fideleri yan dikiyorsun olmaz öyle ' der..
babadan gelen cevap can alıcıdır..
seni de ben diktim yan mı oldun soytarı!!
En fazla 10 sene daha yaşarım ben oğul bu zamana kadar senin için çalıştım. Senden bişey istedim mi hayır sadece kendi ayaklarının yere sahlam bastığına emin ol ki rüzgar estiğinde yıkılmayasın . Baban simdi burda iyi kötü herseyi hallederiz ama ben gittiğim zaman yıkılmayacak durumda olman gerekir.

Her lafını kalbime kazıdığım koca yürekli adama saygılar sevgiler.
çalıda gül bitmez cahile söz yetmez.
Bak kizim hayatta her zaman kitap oku. Televizyonda salak sacma seyler izleyecegine, kendini gelistirmek icin otur acik oturum izle. Kendisi sorsan bir işci emeklisiydi ama babam cok dolu bir insandi. Siyaset ve gündem adina kitaplar okur, kimin kiminle ilgisi var neler dönüyor hep bilirdi. Canim babam..
evlen lan artık sana bu yaştan sonra ben mi bakcam.
çok koydu valla ama duymamazlıktan geldim sonra gelip bana sana diyorum lan dedi zorla evlendircek beni kurtarın.
kimseye eyvallah deme zayıf olduğunu asla gösterme varsın olsun hiç olmasın kimseden minnet eyleme.