bugün

babanın kızının sevgilisi olduğunu öğrenmesidir. fena bir durumdur. arayıp sorar ama bu kadarla kalmaz daha sevgilinin kimlik tespitini yapar sonra yüzünüze vurur ve o çocuğu istemediğini söyler. ee peki şimdi ne yapmak lazım? acilen sevgili terkedilir.baba sonuçta emir demiri keser.
+ yucemonster!! Gel bakayım oğlum gel gel.
- Efendim babacığım(yusuf yusuf)
+ Oğlum sevgilin varmış
- Eee şey var baba
+ Kaçıralım mı?
- ....
oğlan yaparsa vay koçum helal olsun al arabanın anahtarları.al bu parayıda cebine koy aslanım denilen durumsa düşündürücüdür.
her şeyi bilirlermiş saklayamazsın işte elden ne gelir.
bak artık iki kişiyiz harçlıklara zam.
şöyle gerçeklesir.
- baba ben ankara ya erken gideceğim.
-neden?
-özledim.
-kimi?
-bi arkadaş var da onu.
-??
-ııı şey erkek arkadaşım.
(baba gazetesini katlar ve direk gözlerine bakar.* gözleri kaçırmamak gerekir bu anda efenim.)
sonra işte karşılıklık güven falan filan diye konuşur baba ama gözleri dolar sen de ağlamak istersin.

ilk bi kaç haftası sıkıntılı ve sancılı geçse de daha sonra söylediğin için hiç pişman olmadığın bir şeydir babanın öğrenmesi.
şimdi geriye dönüp bakınca (bkz: vay be ben neymişim)
Babanın tepkisine göre yaratacağı duygunun değiştiği durum..
çok şükür ne annem ne babam benim dediğimin dışına çıkmaz bu konuda. hatta onlar öğrenmeden ben söylemişimdir hep. muhtemelen anlamışlardır onlar da ama bana hiçbir şey söylememişlerdir. bilirler benim anlatacağımı onlara.
Babadan babaya değişir arkadaş. Kimisi normal karşılar kimisi gider döver. Ama burası Türkiye diyorsan öğrenmemesi en güzelidir.
hayatı zehir edeceği malumdur. her ne kadar normal karşılasa da bir şeyşer demesede yapacağından geri kalmaz efendim eve her geç gelişiniz de onunla beraberdin biliyorum bakışı, telefondan arkadaşınla bile konuşurken onunla konuşuyorsun dimi bakışı arada laf sokmları hayatı zehir eder.
Geçmiş zamanlarda her ne kadar cinayet sebebi olsa da günümüzde gayet normal karşılanmaktadır.
-kızım gel bakalım buraya.
-efendim babacım.
-sen dun akşam neredeydin güzel kızım benim.
-kübralar da kaldım babacım.
-bu sizin kübra uzun boylu kirli sakallı bir kızmı yavrum.
-şey baba !
-seni.............. kızı! senin ............. ! git yıkıl karşımdan gözüm görmesin...... !!!
- oğlum, sevgili durumları nası var mı manita ??
* var baba
- afferin benim oğluma ismi ne peki kızın?
* kübra baba
- hanımmmm koşşş... bizim çocuk kurbağa ile sevgiliymiş.
adam gibi adamsa sonu dayak ile bitecek durum.

maşallah günümüzde sevgilisi olmayan kız yok hayret sizin anneniz babanız hiç kizmiyor mu?
Hayır bu sevgili işleri beni tiksindiriyor. sevgilisi olan kız bence ikinci el olmuştur.
Ataerkil yani bizim toplumumuzda erkeklerin hos gorulup hatta ustune gurur duyalabilen, kizlarda ise en hafif tabirle senin ne isin olur erkeklerle diyip kestirilip atilan durum.
uzun ve anlamlı sanılan ama komik olan konuşmaların yaşanmasına sebep olur. birkaç kere evlendirilir, boşanır çocuk yapar, aile bireylerini kavga ettirir sonra ayrıl emriyle odanıza çekilirsiniz.
Gerisi +18.
Baba kişisinin, kızın gözleri mi bozuk acaba gibi espriler yapmasına yol açar.

Yakışıklılığımı hep hatırlatır sağolsun.