bugün

kendi facebook sayfanızı kapatmanıza neden olan harekettir.
sürekli dürter, genellikle akrabalar ile iletişim içindedir. kişisel durumuna '' kayınço akşama 4 çekicez '' gibilerinden iletiler yazar.
bundan yaklaşık 2 ay önce babamın "bana da facebook aç lan" söylemiyle gerçekleşen, türkü videoları paylaşma ne düşünüyorsun kısmına kandil kutlama mesajları yazma gibi eylemlere sebebiyet veren durum. tabi bu eylemler babamın facebook ta binlercesi bulunan profil resminde ilik hatunların bulunduğu ve babamın gerçek sandığı sahte hesapları keşfetmesiyle farklı bir boyut aldı. eylemler gitgide bayanlara arkadaşlık talebi yollamaya dürtmeye döndü. allahtan hesaplar sahte ve babam hala onları gerçek sanıyor.
insanda ecel terleri döktüren hadisedir. Önce kısa süreli bir şok yaşanır akabinde uzun bir müddet istek bekletilir ve artık daha fazla dayanamayıp reddedersin. Bu sadece benim başıma geldi sanıyordum ama Türk toplumumuzun kanayan yarasıymış. Arkadaş olarak ekleyemzsin ama babadır diyip kıyamazsın engelleyemezsinde öle mal*fat gibi ortada kalırsın.
ha bide (bkz: tüm sülalenin facebook ta arkadaş olarak eklemesi)
Nalet olası bir durumdur ve babamı engellemek zorunda kaldığım bir olaydır.
Kaç ay oldu fakat çözemedi demekki etkili bir yöntemdir...
dikkat etmezseniz artık babanız tarafından gözlemleneğinizin göstergesi olabilir. babayı engelleyerek sorun giderilebilir.
(bkz: açmayın beyler babalar)
-kızım bu fotoğrafa nasıl yorum yapılıyor sevgiler
-kızım bu fotoğrafı kaldır diyecektim.
babanın inci sözlük yazarı olmasından daha masum bir girişimdir.
(bkz: ailecek yazarız)
Bizzat ben gizlilik ayarlarından kişiyi engelledim...
(bkz: Allah korusun)
babaya "anneeee" dedirten içler acısı, hayallerin yıkıldığı, ümitlerin kırıldığı an.
Bir de Babayı ebeveynlere eklememek olmaz tabi.
doğaldır, adamın rahat rahat internete girip facebook hesabı almasını nasıl engelleyeceğiz ki? en iyisi biz facebooku terkedelim, mesele hallolsun.

(bkz: facebook hesabı olmayan insancıklar)
(bkz: benim o ben)
babanın facebook açmasını geç babamın arkadaş sayısı benden fazla. ve facebook la tanışan ilk türklerin başındadır kanımca. babam sayesinde facebooktan haberdar olmuştum ben var mıdır böyle bir baba ya. baba burdan sana sesleniyorum 42 yaşındasın be hacı ne kadar ruhum 18 desen de olamaaaz sıranı gençlere bırak artık.
hssktr denilecek olaydır, zira sizin tüm antin kuntin yorumlarınızın, küfürlü paylaşımlarınızın, hatta ve hatta sevgilinizin, olmadı sevgili adaylarınızın profilinin incelenecek olması gerçeğinin kapıyı çalmasıdır.
facebooku kapama sebebidir. Telefon edip farmvillede birşeyler ektirmesi mümkündür.
Babanın duvarına gerçek anlamda "baba naber" yazabilmektir.
az evvel tıpkı bir sinsi gibi, tıpkı bir ajan gibi mail boxını kontrol ederken beni şoke etmiştir.
hem kibar hem de bir babacan edayla sağa sola mesajlar attığını gözlemledim.
--spoiler--
koçum sen hacılar köyünden ahmet arıcının oğlumusunuz
--spoiler--
cevap da vermemiş karşı taraf. neden böyle bir soru sordun ki durup dururken babacığım?

bu arada yakında burada kendisine bi hesap açacağım, yazsın dursun..
sonra size de özelden ulaşırsa kendimi suçlu hissederim ama.
babanın facebook hesabı açtırması.
ve bir de üzerine " benim hesabıma bir gir bakayım bir şey gönderen eden olmuş mu? "diye sormasıdır. bir şekilde bir gruba üye olmuş ve bu grubun yolladığı iletilerden bunalmış olan baba " çıkarları var da yolluyorlar bunları, nemalanıyorlardır. nasıl çıkılıyor bu gruptan göstersene, illallah geldi. " diyerek facebook " taciz " ine uğramış gibi davranmaktadır.
ailenin her birisinin ayrı ayrı eklemesinden * *daha güzeldir.
http://www.facebook.com/p...18100914915723&ref=nf
gerçekten yaran bi olaydır.

- baba ilgi alanlarına ne yazayım?

+ yaz kızım, yaylaya gitmek, yazın denize gitmek, mangal yapmak.

her bi cümlenin sonuna gülücük koydum malum.

- kızım telefon numaramı da yaz. bi iki güzel kız arar.

+ baba telefon numaranı sadece arkadaşların görüyor.

- olsun kızım. herkes görsün.

akşam gelir. "kızım beni kimse aramadı ya."
tek kelimeyle çiledir.
genelde aileden birisi facebook açınca diğer akrabalarada açma isteği uyandıran bir eylemdir. Asıl kullandığın facebook'undan engellersin. Yeni face açıp onları eklersin.
(bkz: Masum kedicik)