bugün

bir daha ömrü billah babanın arabasına binememe nedenidir.
sonucu genelde babadan babaya değişen hadise.
bir daha babanın arabasının anahtarını bile bulamama nedenidir.
ilk once kaza yaptiğini babaya telefon vasitasi ile beyan etmek, derhal ve ivedi sekilde ordan kaybolup mumkunse 1-2 hafta ortadan kaybolmanin iyi olacaği eylem.

--spoiler--
- mulayim evladim evine geri dön.
- yok ya bidi bidi yapip kafami ütüleyin.
- yok bidi bidi yapmayiz seni affettik.
- gelmem arkadas esek bir kere camura düser, ben kibristayim simdi kumar oynuyorum şimdi cawwww.
--spoiler--
akabinde (bkz: baba kayar).
bundan sonra araba yerine babayi alip ustune de bi ton kotek yiyip guven sarsilmasi durumudur.. yillarca basiniza kakilir.. buyudugunuzde de dalga konusu yapilir.. yillari kapsayan bir karizma cizilmesidir..
babafingoya basmaktır.
daha kötüsü için:
(bkz: babanın sana aldığı arabayı gidip çarpmak)
bir daha araba yüzü görememek söz konusu olduğundan çok korkulan olaydır,.
babasının arabayı kaçırmasın diye anahtarı ilginç yerlere sakladığı zamanlarda horoz nuri tualet ihtiyacını giderdikten sonra sifonu çeker ve sifondan gelen iıngır şungur sesler gözlerinin parlamasına yetmiştir.
sifonun içinde poşetlenmiş vaziyette duran arabanın anahtarlarını alır ve bilimum 2-3 kankasıyla sahil yoluna* çıkar makas üstüne makas atarken kırmızı ışıkta durmakta olan arabaya dokunur ve tamponu kırar* kazanın akabinde olay yerinden kaçan horoz nuri ve çetesi soluğu sanayide alır usta tamponu düzeltmek için çekçlerken baba arar.
baba:horoz yine arabayı kaçırmışın ........* çabuk getir arabayı yoksa ....* o arkadaki çekiç sesi ne lan.
horoz nuri:inşaat çalışması var baba wallahi 2-3 saate gelicem
baba:nerdesin sen ne inşaatı lan .......*nerdesin söyle geliyorum hemen
horoz nuri:pendik sanayi sitesi mithat ustanın ordayım baba
baba:*
anne:oğlum kaç baban geliyo
akabinde arabanın anahtarları mithat ustaya verilir ve olay yerinden uzaklaşılır fakat akşam olunca mecbur eve gidilir bilimum ağıza alınmayacak sözler 3-4 saat dinlenir ve ertesi gün baba arabayı satar.
zaten her gece annenizle yatıyor olduğundan mütevellit çok fark etmeyecektir.