bugün

ikisi de annenizi harcar.
biri dayınızı tutarken, diğeri babanızı tutar. anneleri harcatmayın. buyüzden ben sadece annem diyorum.
Babaanne adeta bir bankadır anneanne ise sevgi kaynağıdır benim için.
ikiside hayatta olmayınca karşılaştırma yapmak pek mümkün olmuyor sözlük. Anneannemi yaklaşık bir ay önce kaybettiğimiz için onu daha çok özlüyorum diyebilirim sadece.
hayatıma sürekli müdahele etmeye çalışan babaannemdense anneannemin alacağı versus.
birinin şehir diğerinin köy kültüründe yetişmesinden ötürü babaanne pudingse anneanne supangledir , Babaanne sahanda yumurta ise anneanne omlettir benim için.
itiraf edelim fazla para veren daha muhteremdir. ehe.
ikisinide severim. Ama babaannem birazcık daha. Çünkü anneannem hiç gülmezdi..
anneanne sekiz bin adım daha öndedir, daha tontiş daha tatlıdır.
Anneannemin 999-1 alacağı maç pardon versustur. Her ay 100 tl veriyo var mı ötesi. Babaannemin bana en ufak bir hayrı yok, sadece bayramda 5 tl veriyo o kadar.
Benim için kesinlikle anneanne alır.

Babanne kişisi kız torun sevmiyor bir kere. Baştan 1-0 yeniğim onun gözünde. Yağmur yağdı, eskiden tekerleme söylerlemiş "az para verenin kızı, çok para verenin oğlu olsun" diye. Böyle bir zihniyet. Bende de gördü eşitlik hissiyatını. X2 sevmiyor :dd

Anneanne öyle mi? Ne zaman kardeşim "erkeğim yaparım" tribine girse benden önce cevap veriyor. Yerim be.
birbirleriyle kıyaslayamayacak kadar sevdiğim, hep cennette olduklarını düşündüğüm canım annanneciğim babanneciğim, nurlar ıçinde yatın.
Anneannem ismimi koymuş fakat hiç tanıma fırsatım olmadı.
Babaannemle yaklasık iki yıldır yataklarımız yan yan yasıyoruz.
Sonuç: anneannemle tanısabilmek isterdim.
Anneannemdir.
küçükken annelerin kaynana içgüdüsüyle beynimize işleyişindenmidir bilmiyorum ama anneanne bi tık önde.
Anneannemin açık ara alacağı versustur.

Hep başkalarını düşünürdü, çok alçak gönüllü ve yardım severdi. 20 gün önce kaybettim, kimse onu düşünmüyor ancak o bizi toprağın altından bile düşünmeye devam ediyordur eminim.

Biriciğim, anneanneciğim.
kin vs cimriliktir benim için.
ikinci derece aile kulağından bayan kısımlarıdır. Anneannem beni en son gördüğünde ( 1 yıl önce sanırım ) bu kim demişti ama özünde iyi kadındır. Babaannemi ise yerim ben. Beni her bulduğunda pc den Mekke Medine açtırıp izletir. Beni en çok seven insandır diye düşünüyorum. Allah yokluğunu göstermesin.
Benim icin ikisi de anneanne. Hep o halamin cocuklari yuzunden, allahsizlar. Sirf bi ben babaanne demeyim diye anneanne diye diye oyle kaldi. Al simdi de anneanne diyorum kadina. Sonra karisiyor tabi hatlar. Her seyi gec anneanne candir yani babaanne olanindan iste sen anladin sozluk.
ikisininde bende ayri ayri yeri olan ayirt etmeyecegim sevilesi insanlardir.
Babaannemi tanıyamamış olmama rağmen anneanne alır. Geveze hatun sevilmez mi ya tarlaya karpuz eker minicikken üzerine adını kazır bütün torunlarının sonra herkes gelir karpuzunu koparır. Mest okur o anda siz de gidip tontiş yanaklarını koparmak istersiniz
anneye göre babaanne kötüdür. babaya göre babaanne mükemmeldir. bana görede kim daha çok para verirse..

şaka bir yana aralarında hiçbir şekilde karşılaştırma yapılmaması gereken insanlardır. candır onlar, paranın canı cehenneme.
anneannedir. belki senede bir iki kez gördüğüm için ama annemin ailesi hep daha sempatik gelmiştir bana.
doğduğum günden itibaren her ne kadar babamın öz annesi olmasa dahi babaannemin kucağında büyüdüğümden babaanne derim. anneannemi hiç sevememiş biriyim. nedense dayımın çocuklarını daha çok sevdiğini düşünmüşümdür hep. her ne kadar öz olmasa da babaanne derim.
bilemeyecegim karsilastirma . ben dogmadan ikisi de sizlere omur. ozellikle kucukken cok ozenirdim. komsumuzun cocuklari vardi mesela .onlar hep anneannelerine giderdi .babanneleri gelirdi. en azindan birini gorebilseydim derdim .birgun babama bu konuyu actim.

+ ne anneannemi ne de babannemi gordum baba . .
- olsun sen de babani gordun.

evet ben de babami gormustum.
babanne bir tık ondedir.