bugün

kız çok çikin bile olsa anlam veremediğim durumdur. duygusal bir yakınlaşma başladığında giddikçe güzelleşmeye başlar ya da biz kendimizi kandırırız. yüzü çok güzel değil ama çok çekici, vucut yapısı çok hoş, çok seksi hatları var hede hüde... gibi.
aşık olunan kişisinin zaten dünyanın en güzel kızı olarak gelmesi durumudur aşık kişiye.
kargaya yavrusu şahin gibi gelirmiş.
(bkz: güzelliğin beş para etmez bendeki aşk olmasa)
dikkatleri uzaklaştırma taktiğidir. nasıl mı?
kıza bayılırsınız ancak o sizi yakınında istemez, sizi ' aşık olduğun için beni gözünde büyütüyorsun ' diyerek kibarca uzaklaştırmaya çalışır.
elbette en doğrusu açık ve net söylemek, oyun oynamamaktır.
çok olağandır. aşk gözü kör etmese de sevgiliye şahane gösterir.
daha önce yani aşık olmadan önce tanıştığınız bir kişiyse insana neden önceleri böyle değildi de şimdi böyle hissediyorum gibi saçma sorular sordurur bu durum.
(bkz: ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca)
aşk ; sevgilinin çarpık bacaklarını doğru görme aptallığıdır. Sözünü açıklayan durumdur.
zaten güzel olduğu için aşık olursunuz, sonradan olan bir şey değil.
güzel olmasa bile aşık olunca güzel görünme durumudur.
not:ayrılınca ne çirkinmiş lan dediğim çok olmuştur.
(bkz: aşkın gelişi aklın gidişidir)
zaten güzel olduğu için aşık olunduğundan aşık olduktan sonra da güzel görünecektir.
(#12361696) giddikçe...
--spoiler--
ülkenin sultanı mecnun'un leyla'ya olan büyük aşkını duymuştur. merak eder, leyla'yı aratıp buldurur, huzuruna getirtir. bir de bakar ki kara kuru bir kızcağız. bunun üzerine bu kez de adamlarını çöllere yollar, mecnun'u buldurup getirtir. mecnun'a der ki: "ey mecnun, aşkının büyüklüğü malum. tamam ama ola ola bu kara kuru kıza mı aşık oldun, daha güzel bir kıza aşık olsaydın ya?" . mecnun cevap verir : "ah sultanım, sen bir de onu benim gözümle görebilsen!"
--spoiler--
eğer aşıksan aşık olduğun kızın nasıl gördündüğü önemli değildir zaten. aşktır bu sevdiğini herzaman güzel gösterir sana.