bugün

Çaresizlik nedir bilir misiniz?hasreti yüreği hançer hançer saplandımı hiç sırtına?aglamak nedir bilirmisin?aglamak yalnız iki damla gözyaşı degildir.zamanla unutur silerim.sevdiğini başkasıyla evlendigini görmek gerçekten zor be.
(bkz: bir boş bakış)

(bkz: yarım gülüş)
an itibariyle öğrendiğim olay.

pazar gecesi karışık bir rüya görürsün. sabah internete bir girersin. facebook tan da erkek arkadaşıyla birlikte fotoğraflarını görmemek için engellemişsindir. engeli kaldırırsın. isminin başharfini yazarsın, bir bakarsın soyadı değişmiş. bir girersin ki 4 nisan 2014 den beri evliler. gelinlikle elinde cüzdanla poz verir. 5 dakika ekrana bakakalırsın. lan nişan yok daha öğrencisin ne evlenmesi? bari yazı bekleseydin dersin. altındaki yapay yorumları okudukça daha da kötü olursun.

daha da kötüsü o eşiyle pazar kahvaltısı yaparken sen bunu sözlükte anlatıyorsun ya ve de o koyuyor.

allah kimseye yaşatmasın.
geleceğini geçmişe gömmesidir. evlendiği an biter benim için. gider başkasını sever, yalnızlığı seçer kendi bileceği iş. ama evlenmek birden fazla kişinin kararıyla gerçekleşen bir şey olduğundan benim için iradesini de teslim etmiş sayılır. ne burda ne de başka bi yerde onun için tek bi kelime etmem. zaten içime gömmüşüm sadece toprağını örtmemişim. o haberden sonra toprağını da örterim arkama bakmadan çeker giderim. çürümeye yüz tutsun...

edit:imla.
(bkz: nikah masası)
facebook denen illetten silinmenizi öğrenmekle başlar bazen. a niye sildi acaba beni diye her gün kontrol ettiğiniz sevdiğiniz kız yoktur listenizde artık ben kimin yorumlarını okuyacağım kimin fotoğrafına bakıp kadeh tokuşturucam monitörden kime söyleyemediklerimi haykıracağım sonra ismini aratırsınız ve şok anı gelin olmuştur. ne ara sevgili buldun ne ara düğün hazılıkları yaptın ne ara evlendin size tek bir şans bile vermeyen sevdiğim kız diye haykırdığın kişi evlenmiştir. artık çok geçtir ilk baştaki şok atlatıldıktan sonra kendinizi evlendiği kişiyle kıyaslamalar başlar alkol orano artar uykusuzluk çoğalır beden vardır artık her nerede olursanız olun ruh çoktan başka alemlere akmıştır. ferdi mi girer arka fona cengiz mi artık bi önemi yoktur o çoktan gitmiştir bir mesaj dahi atmamıştır size sizin onu sevdiğinizi bile bile başkasının olmuştur ulan ne eksiğim vardı o adamdan dedirtir artık tek bildiğiniz vardır belli ki dönülmeyen uzak yerdedir sanki bana gel diyor çok uzaklardan resmi işte böyle ne alkol ne uykusuz kalınan geceler nede ferdi cengiz vb. yarınız gitmiştir artık istesenizde tam olamazsınız önceleri korkardım ölümden ama artık korkmuyorum içimden mutluluklar diye mesaj atmak geliyor ama onu bile yapmaktan acizim affet beni ya da affetme artık çok geç vakitte geç bu kadar yazıyı kimse okumaz ama nickimi biliyorsun belki sen okursun elveda diyemeden biten tüm aşkların acısına kadehimi son olmayacak sarhoşluk içinde kaldırıyorum...
Kardeş en azından seninle sevgili olup sonra ben başkasını seviyorum onunla evlenicem dememiş. senden habersiz mutlu mesut evlenmiş. haline şükret. Elbet yeniden aşık olursun.
sorun değildir. kafka'nın izindeyiz.
Dünya yıkar. hele o gün sizi arayıp aglayarak helallik istemişse canınız agzınızın ucuna kadar gelir ama çıkmaz.
Sonra ne mi olur? Başka birisiyle birseylere adım atarsınız, öyle bir güne denk gelir ki alyansınızda bir ömür onun dogum günü yazar. Geçer mi, geçer ama geçirir de geçer...
sonrasında kişinin, alkolün dışarıdan gözüktüğü kadar kötü birşey olmadığını anlamasına sebep olur.
mutlu olacak ise ben de onun mutluluğundan mutluluk duyardım.
tabaktaki son tulumba tatlısının başka biri tarafından alınmasıyla içine düştüğünüz derin buhranın aynısıdır.
bu acının dinmesi kolay değildir belki ama anlık mutluluk için haşlanmış patates yenilebilir...
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)

kötü bir durumdur. o kadar hayal kurdun ama şimdi hepsini yıkma zamanı. sen onu kendi kolunda gelinlikle hayal ederken, başka birinin kolunda girdi dünya evine. bir kaç sene sonra da çocuk yaparlar. artık bir şey yapmak için çok geç.

en iyisi mi? "bir sigara yakıp mutluluklar dilemek".
Sözlük duman altı.