bugün

hıc bı ıse yaramaz.
o huzurdur korkulur mu ondan.
o güzel duyguyu yaşayamamak demektir.

aşk korkaklara değil, cesurlara ve gerektiğinde canının yanmasını, göze alanlara karşı, çok cömerttir.
korkmak değilde aynı acıyı tekrar yaşamaktır bence.
bazıları için ulaşıldığımda değerini kaybeden bir hedef olmak beni korkutuyor.
sigara içerken hıçkırık tutmasına benzer.
hey mutlu olmayacağız, üzüleceğiz endişeleriyle aşık olmaktan kaçınamayız dostlar tamam mı? ölmemek uğruna doğmamazlık, düşmemek uğruna koşmamazlık edemeyeceğimiz gibi. sevin. sevilinin. ayrılın. üzülün. dinlenip durulun. ama sonra, sonra yine mutlaka yine sevin oldu mu? yok daha güzeli.

hadi yılmaz erdoğan'dan gelsin konunun şiiri;
(...) ödümüz patlıyor acı çekmekten,
oysa biraz da acıdır aşkın mayası,
anlayamazsın.
sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yemektir.
bir erkeğin en haklı korkusudur. Ölüm korkusuna denktir.
kaybetme korkusuyla paralel işleyen..
güzel olan herşeyin bir gün biteceğinin farkında olan insandır. Nede olsa hiç başlamamak devam ettirmekten daha kolay.
Aslinda hayal kirikliğina uğramaktan korkmaktır doğru olan.
korkmayı aşık olamamak kadar kötü değildir.
Dünyanın en büyük yüküdür, aklı sende olmayanı ısrarla yüreğinde taşımak...
sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer atasözünün bir nevi kanıtıdır.
pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
korkmaya gerek yoktur. (bkz: korkunun ecele faydası yok)
(bkz: trene binmezdik)
evet artık korkuyorum. ne zaman aşık olsam ağzıma sıçıldı çünkü. yoğurdu üfleyerek değil hiç yememeyi planlıyorum.
Malın biri hayallerinizi yıkmıştır dolayısıyla korkulur.
aşık olmak sarhoşluk halidir ha aklını kullanmayacak olanlar varsa belli bir süreliğine kafa tatili istiyorum diyen varsa aşık olsun sonra ama mutlaka o tatilden çıksın

malum tatilin faturası kabarık olur sonra.
bir kez aşık olmuş ve ebesini görmüş insanın yaşadığı duygudur.
yıllarca yalnız kalıp; hayatlarına kimseyi dahil edemezler.
Aslında olmayan ve insan fıtratına aykırı bir iddaa'dır. Bu bir durum olamaz, böyle bir şey var olamaz. Şöyle ki, aşk denen şu merete insan kendi isteğiyle ve kararıyla bulaşmıyor. Aşk, insana bir takım kendinden bağımsız faktörlerin devreye girmesiyle var olan bir olgudur. Ben aşık olmaktan korkuyorum diyen biri henüz aşkla tanışmamıştır. Aşık olunca kalan korku aşık olma korkusu değildir. Bağlanma, üzülme, kavuşmama ihtimali, sevgilini sürekli görmek istemene rağmen görememen gibi şeyler insanı korkutur. Bunun için aşık olmalarına rağmen ben aşktan korkuyorum diyen insanlar aslında aşktan değil, aşka ilişkin üzüntü sebeplerinden korktukları için bunu söylüyorlar.

Velhasıl aşktan korkulmaz arkadaş !
Bazen bencillik içerir. Acabalar gelir akla, acaba doğru kişi mi, acaba geçici mi falan falan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar