bugün

Bilsem ki Anam okey diyecek kesinlikle sevgilime bu teklifi gotururum. Cocuklarima da yurt disi tatilimi anlatirim.
Tanim:realistik sevgilidir.
Hangi cağda yaşıyoruz ki kıyalım nikahı devam. davul zurna silah atma falan... olacaksa modern olsun 1 saatte bitsin.
Akıllı sevgilidir. Ben düğün istemiyorum çünkü birileri kalkıp göbek atacak diye ne o kadar masraf mantıklı ne de o kadar yorgunluk. Giyeceğim sade bir gelinlik, gideceğim nikah dairesine, gelin alkışlayın akrabalar... Düğüne vereceğimiz para yerine muhteşem bi balayına gideriz. Düğün için evlenilmez, aile kurmak için evlenilir. Hadi normal düğün yaparsın anlarım da damat tarafına kredi çektirip bokunu çıkarmak nasıl bir kafadır? insan hayat arkadaşına daha birinci dakikada böyle bir kazık atabilir mi ? Sebepleri ne??? "Bi kere evleniyorum"...!!! Sanki geri kalan herkes 6. Kez evleniyor!
kız ise dna yolu ile klonlanıp ülkenin dört bir yanına dağıtılması gerekir. 5 saat kadar ayakta biblo muamelesi görmek istemeyen, kendi düğününde kendisinden çok daha fazla coşmuş akrabaları, içip içip sağa sola salça olan tanıdıkları görmek istemiyordur. daha bunun evden çıkıp gelin arabası ile salona kadarki yol macerası var ki yakın geçmişte zarf vermiyor diye damadı vuran barzoları da görmüştük..
mantıklı düşünür. çünkü hiç kimse çocuğuna kendisi dışında herkesin bilinçsizce saçma sapan hareketler yaptığı bir görüntü yığınını izletmek zorunda değildir.

şahsen 15 yıl önce boşanmış olan anne-babamın 30 küsür yıl önceki düğün kasetini hiç izlemedim ve merak da etmiyorum. "neden yok?" diye de hayıflanmıyorum.

insan başkaları için değil, sadece kendisi ve hayat arkadaşı için evlenirse mutlu olur. o yüzden düğün istemeyen geline ve/veya damada saygı gösterilmelidir. emin olun; az kişinin katıldığı sade bir nikah videosu, birbirini tanımayan insan yığınlarının sürü psikolojisiyle hareket ettikleri bir düğün videosundan çok daha samimi olur.
Kesin fakirdir evlenmeyin.
Anlından öperim böyle yarim olursa.
ileriki yıllardaki benim bu. Boş yere masraf. Ne luzum? Ayşe teyze göbek atamayınca ya da Fahri amca halay çekemeyince nikah gayriresmi mi sayılıyor?
bedavacı kalitesizdir. üniversite öğrencisiyse açlığı fakirliği normal, genç dersin de mesleği elinde olan insan bunu diyorsa yol yakınken siktir etmek şarttır.
kanımca en mantıklı düşüncedir, fakat genellikle pintilik olarak algılanır!
Kızım sen bir düğün salonu tutmak ne gader biliyon mu nirden bulacam ben 15 bini...
biraz kaba olacak ama gerizekalıdır. şimdi kızlar toplaşın yanıma, aman para harcatmıyım, aman parası yoktur diye embesil düşüncelere kapılırsanız ucuz bir kazanım olursunuz. hayır, siz ucuz değilsiniz ve ne kadar çok para harcarlarsa sizi o kadar çok severler.

tabii bu benim şahsi fikrime aykırı olsa da ne yazık ki gerçek böyle. acımayın acınacak hale düşersiniz.
Olsada yesek. Pardon evlensek.
O parayi catir catir baska bir organizasyon da yiyelim.
Bunu diyen kiz ise.
Beni bul adım garavel.
Ne düğün parasıyla gezmeye giderim ne düğün yaparım. Evlenmem bile. Yetiyorsa kız gelsin masrafın yarısını versin. Yok öyle milleti doyurmak.
saftan ötedir.
Kına gecesi, düğün, nişan eğlencesi vs. Boşu boşuna yapılmış olan masraflardır. Onlara para dökmektense beyaz eşyasıdır mobilya takımıdır bunlara harcanmalıdır. Net.
evlilik ve nikah, ağırlıklı olarak din temelli bir toplumsal ahlak yaptırımıdır. yani dinden önce de evlilik vardı muhakkak ama günümüz şartlarında dini zorunluluk olmasa, kimsenin nikah yapacağını sanmıyorum. şu halde, din her şeyi kolaylaştırmayı salık veriyorken neden aksine evlilik müessesesi türlü saçma ritüellerle zorlaştırılıyor? ebeveynler, eş dost akraba güruhu, sayın mahalleliler ve tüm baskı unsurları; düşün artık gençlerin yakasından! herkes dilediği gibi evlenebilsin, boşanabilsin!
ufak çaplı bir mutluluğa sebep olur.

görsel
böyle bi kız bulmak kerhanede bakire aramak gibidir
ya da böbrek avi olabilir.
Düğün isteyen kızla arkadaşlık bile kurmuyorum. Ben böyleyim severseniz.
Aslında düğün yerine daha sade bir şey yapalım, bu kadar gösterişten uzak duralım demek istemişte olabilir.
Maalesef bizim Türk kadınlarının pek azında bu görüş hakim.
Yazık.
Olur aşkitoşkom diye cevap verilmesi gereken sevgilidir.
nerenin piremsesisiniz acaba? şanınıza ne yakışır tam olarak?
ilk fırsatı bulunduğunda evlendirme dairesinde soluk alınması gereken sevgilidir.benim için para pul da önemli degil.evi arabası olmasa da olur diyorsa yıldırım nikahı kıymak vaciptir.