Erkeğin kadından 40 yaş civarı kadar büyük olması gibi....
maximum 10 yaş varsa kişilerin aralarında o zaman önemsizdir.
Türkiye için “ evet “ cevabı taşıyan soru. Ama kuzey amerika ve orta avrupa’ da kimsenin sikinde olmaz. Coğrafya işte…
Uzmanlar ideal fark 14 diyor..
Uzman:

görsel
Bence belirli bir yaş farkına kadar önemsiz (max. 12) sonrasında da önemli.
kesinlikle önemli olduğunu savunanlardan dım. ta ki benim başıma gelene kadar.

aga ben 33 yaşındayım lakin 20li yaşların başındaki hatunlarla çok iyi anlaşıyorum.sohbet,muhabbet vs herşey çok iyi yaşımı duyunca kimisi geri adım atıyor.

la ben zaten yaşımın adamı değilim,tip olarakta göstermiyorum,sohbetimiz hayata bakışımız da tutuyor, keşke böyle olmasa diyorum.. bu seferde saçma geliyor ''ulan sanane benim yaşımdan. bak herşey 10'no diyorum''
ne alakası var ya...
bence anlaşıyorsanız önemsizdir. anlaşmak ve sevgi saygı önemli bence.
kafa karıştıran soru.
mesela benle yakın bir arkadaşımdan örnek vereyim.
yaşım 30' u geçtikten sonra, 20' li yaşlardaki iki kız tarafından yaş farkı sebebiyle reddedildim. şu an 35 üstüyüm ve benden 3 yaş küçük olan arkadaşım şu anda 22 yaşında esmer güzeli bir kızla çıkıyor. neden ? çünkü çekici bir dış görünüşü, uzun boyu, laf yapan ağzı, güldürme kabiliyeti var. bendeyse bunlar yok.
siz hala bu sebeplerden ötürü benimle dalga geçmeye devam edin. ben ne görüyorsam, gözlemliyorsam onu yazıyorum.
bana ' yaş farkı ' diye yaklaşmayan kızlar, benden 3 yaş küçük arkadaşımı resmen havada kapıyor. hani nerede standart, samimiyet ?
tek ricam var, birini reddecekseniz de samimi olarak, gerçeği söyleyerek reddedin. aksi takdirde daha kırıcı oluyorsunuz.
Kadınlar için:
- ilişki yaşarken hayır,
- ayrılırken evet..

En temiz bahanedir.
- benden şu kadar yaş büyüksün,
- yaşı yakın erkek, kadını tolere edecek kadar olgunlaşamıyor,
- benden küçüksün..

Hepsi işe yarar..
önemsiz diyen her kimse içten içe önem veriyordur.
aşk diye bir şey olmadığı için yaş farklı önemlidir.
soru başlığa cevap entry.
Benden 3 yaş büyük bir kadınla 15 yılımı geçirdim.
valla ablam eniştemden yaş olarak değil de ay olarak 5 ay 12 gün büyük ve yürüyor. 13 yıldır evliler. üniversitede tanıştılar.
önemli benden yaş olarak büyük kız arkadaşlarım oldu. çevre psikolojik baskı yapıyor birde ileri dönük olmuyor.