bugün

aşk otobüs şöförünün arka tarafta gördüğü boşluk gibidir. bazen görünen ama çoğu zaman varlığı kestirelemeyen bir kavramdır. şöförün "arka taraf boş arkalara doğru ilerleyelim dediğinde" boşluğu görmeden ilerlersin hani ya vardır ya yoktur boşluk, aşkta öyle bir şey varlığı ile yokluğu anlaşılmaz. ilerledikçe anlarsın. düşünmene izin vermez. önüne bakamazsın. önüne bakarsan kimseyle çarpışamazsın ki zaten.
yazdırır.
sildirir.
yazıp yazıp sildirir.
çikolataya benzer. harikadır ama zararlıdır.
aramadım ki bulayım..
ne kadar değer verdikçe o kadar kaybettiğim ,artık sevdiğim kişiye değil beni sevene gitmemin bana doğru olduğunu düşündüren batıl inanç.
aşk, nefrete ne yakınsın.
Rüyalarda ve askta imkansiz olan bir sey yoktur.
Janos Arany
safsatadır. herkesin söylediği ama kimsenin bulamadığı ömrü bir yılı geçmeyen duygu karmaşası.
bir başkası oluvermektir. nasıl olduğunu bilemeden,farkına varamadan sen.
Uzaktır.
varlığını şu aralar sorguladığım kavram.
bilmiyorum ama çok hayal kırıklığına uğruyorum.
ben kimi seviyordum ? yıllar önce üniversitede tanıdığım o insanı. şimdi gördüğüm insan ile yıllar önce tanıdığım arasında çok fark var.
ben onu mu sevmiştim, yoksa onunla paylaştığımız ortak yönleri mi ? o ortak yönlerin hepsi kayboldu şimdi. çok değişti. siyasi olarak, dini olarak, felsefi olarak. kendimi gördüğüm insan gitti, yerine yıllarca en nefret ettiğim düşüncelere sahip biri geldi.
ve ben ondan soğuyorum. gerçekten de. eğer gerçekten ona aşık olmuşsam kim olursa olsun severim onu ama böyle değil işte. içimdeki soğumayı, iğrenmeyi anlıyorum.
aşk dediğimiz şey ne ola ki o halde.
insanlığı kurtaracak olandır.
bir insanı sevmekle başlayacaktır her şey.
Zordur, çok zor. iki kişinin anlaşabilmesi neden bu kadar zor?
Anlik bir seydir. Her zaman olmaz. Yerini baska duygulara birakir. Tekrar tekrar yasanip tekrar tekrar biter. Gelip gecicidir, gerisi yalandir.
silker de s*ker de, böler de çarpar da...
onsuz yapılamayan ama içine girince de ne yapacağını bilememek, kurtulmaya çalışmak açısını tatmak özlemini duymak, kalbe söz geçirememek.......istemeyek olsa hayır demek....üzmek & üzülmek....
(bkz: intihar)
Trençkotunuzun ilik kısmında kalan ufak bir iplik parçasını almaya yeltenirken etraftaki kameraların aklına gelmesiyle elini aniden çekmesi sonra masumca gülmesi, yüzünün kızarması, bir sonraki karede göz göze gelmeniz sonra uzun, upuzun bir sessizlikle yaşanan an'dır.

Allah belasını versin.
yaşamayın olm , sonu hiç istenildiği gibi değil.

üstelik ben daha aşık olduğum kişiyle evlendim diyeni duymadım.
aşk olsun her zaman. çok iyi. çok güzel. süper. müthiş bir duygu ama yeter amk yeter az ötede yaşayın aşkınızı yeter bıktım be bıktım aşk hikayelerinizi dinlemekten yeter bu da can be diyerek buradan çok sevgili gerek üniversite gerek lise gerek çocukluk arkadaşlarıma selam göndermeyi bir borç bilirim. tabi şaka bir yana müthiş bir duygudur efenim ama artık yeter.
Ask kutsaldir kirli gonullerde yuva tutmaz.
büyütülen ve büyütüldükçe acısı artan bir olgudur.

bazen yıldızlar kadar uzak bazen şah damarından daha yakın...
çok kafaya takıyoruz, sonra aşk sanıyoruz.
kezzaptan beter.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar