bugün

ey insanoğlu, papağan gibi tekrarlarsın ya hep 'aşk yalan' diye. düşünmeden, kendini ve ruhunu yormadan, gönlüne bakmadan. oturdum senin yerine dinledin gönlümü, aklımı, ruhumu...
asıl yalan ne biliyor musun? asıl yalan sensin...

insan bir amaç için yaşar. yaşamalıdır daha doğrusu. amacın da ruhun ne istiyorsa o olmalıdır.
sen ne için yaşıyorsun? hayatta bir amacın var mı? para mı? şan, şöhret mi? zevk mi? bunları mı arzu ediyor ruhun. eğer gerçekten bunları istiyorsa, senin bir suçun yok. sana o ruhu veren tanrıya tüm isyanlar. tüm yakarışlar ona.
ama tanrı sana o ruhu vermiş olamaz. bana bu gönlü veren tanrı, sana o ruhu vermiş olamaz. tanrı bu kadar ruhsuz olamaz...

tanrı, bana verdiği gönlü, ruhu sana da verdi. ama sen dinlemedin. gönlünü, ruhunu, tanrını dinlemedin. sen değerini, değerlini, kutsalını yıktın geçtin. artık sana hiç bir sözüm yok. sen zaten cezanı bulacaksın. bu dünyada istediğin her şeye kavuşacaksın belki. paran, mülkün, şanın, şöhretin yürüyecek, evet. ama diğer dünya senin dünyan olmayacak. sen o dünyada cezanı çekeceksin. suçların için cehennemde yanacaksın. en büyük günahın bedelini, en büyük cezayla ödeyeceksin. unutma...

aşk, yalan değil. aşık, yalan değil. yalan olan sensin. sen kim misin? sen hiçsin. sadece hiç...
ilhan şeşen'in 2005 yılında çıkarttığı albümünün ismi.

(bkz: sarılınca sana)
aşkı bulamamış insanların serzeniş cümlesidir.
hangi aşk diyerek felsefenin abura koymak istediğim olgudur. *
belki de; bir kere oldu 2. 3. ... sı yalandır denmesi daha doğru olacak, yüklü duygu birikimidir.
(bkz: yalan diyen yalan olsun)
gerçek dışı, yanılgı eseri ne hatalı anlamı olan söz.

bu koca evrende tek bir gerçek varsa eyer o da: "aşk yalan" sözünün yalanın ta kendisi olduğu gerçeğidir.

ve malesef bazen acı veren bir gerçektir. "keşke yalan olsa" denilen anıların uzaklığı içindeki firari çocuğun sesi kadardır sadece.
(bkz: yalan olan aşk değildi bendim)
ama, en zevkli yalan.
aşk acısı çekenlerin sözde tesellisi.
Irmak Ayoğlu'nun son şarkısı.
tolga futacı'nın buram buram 90lar kokan güzel şarkısı.

beni üzen şehirlere gidesim var bu ara...
belki de eskiye sığınıp bugünü hafifletmek için...
nedense çok ağladığım zamanlara dönesim var..!
zor gibi görünen o sahnelerden bir teselli çalmak için...

ağzımda tat bırakmadı bu keder...
darbe üstüne darbe yedi bu derbeder..
mutlu musun güzelim bilmiyorum ?
galiba artık hiç düşünmüyorum...

yalan yalan yalan...!
beni hiç sevmedin sen aşk yalan..
tükendi gözümde yaşlarım...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar